Skocz do zawartości

Dojazd na Walne Zebranie PSPD


Wiktor

Rekomendowane odpowiedzi

No ładnie kopyr chciał was wytruć? :)

a Kopyr twierdzi że to specjalnie na moje życzenie' date=' ale dziś myślę, że musiałem zostać źle zrozumiany :) niektóre z tych piw były całkiem, zwykle te o większym blg.[/quote']

Może o mnie chodziło. W sumie to dobrze że nie przyjechałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No ładnie kopyr chciał was wytruć? :)

a Kopyr twierdzi że to specjalnie na moje życzenie' date=' ale dziś myślę, że musiałem zostać źle zrozumiany ;) niektóre z tych piw były całkiem, zwykle te o większym blg.[/quote']

Może o mnie chodziło. W sumie to dobrze że nie przyjechałem :beer:

Właśnie. To pieron był prowodyrem. Wiktor jedynie oferował się do pomocy przy niesieniu, a mnie się zakonotaowało, że zgłaszał się do pomocy przy degustacji. :) Także zwracam honor.

 

Fakty z degustacji są następujące:

- Granda nie należy leżakować,

- Ciechan niepasteryzowany nawet po 2 latach nie kwaśnieje, zresztą żadne piwo nie było skwaśniałe.

- hitem panelu zostało Gotyckie z Grudziądza - nisko nasycone, praktycznie klarowne, o intensywnym karmelowym aromacie, z nutami suszonej śliwki i porto w smaku.

 

W domu otworzyłem jeszcze niepasteryzowane Premium z Kormorana i Dawne z Konstancina (9 miesięcy po terminie), które nie były degustowane, również brak kwacha. Jak bym był zdesperowany, to spokojnie były do wypicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakty z degustacji są następujące:

- Granda nie należy leżakować,

To się właśnie niektórzy przekonali co robią porterówkę. Otóż niektóre są lepsze inne gorsze, ale zależy tylko od daty rozlewu. To dostrzegli mieszalnicy porterówki, że różne ma smaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakty z degustacji są następujące:

- Granda nie należy leżakować' date='[/quote']

To się właśnie niektórzy przekonali co robią porterówkę. Otóż niektóre są lepsze inne gorsze, ale zależy tylko od daty rozlewu. To dostrzegli mieszalnicy porterówki, że różne ma smaki.

Nie do końca jarzę o co Ci chodzi, ale mnie idzie o to, że w przeciwieństwie do Komesa, Łódzkiego, Warmińskiego czy Ciechana 22 i wielu innych, Grand wraz z czasem traci, a nie zyskuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakty z degustacji są następujące:

- Granda nie należy leżakować' date='[/quote']

To się właśnie niektórzy przekonali co robią porterówkę. Otóż niektóre są lepsze inne gorsze, ale zależy tylko od daty rozlewu. To dostrzegli mieszalnicy porterówki, że różne ma smaki.

Do porterówki uważam że najlepszy Łódzki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Arek, jest szansa, że będę jechał moim bananowozem, o ile tylko Janek zaakceptuje moje zgłoszenie. Jak tylko nie okaże się, że już jest za późno, bo termin był do 2 marca...

No i co ? Ja dawno Ci odpowiedziałem. Pozytywnie oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się okazało Arek się zgłosił już wcześniej, tylko ja zwlekałem do ostatniej chwili. ;)

 

Jedziemy w piątek rano, mam jeszcze jedno miejsce na trasie przez Częstochowę (od Warszawy A2, S8, DK1). Powrót w niedzielę rano po śniadaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.