Skocz do zawartości

Śrutownik


thobeta

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pierwszy raz też kombinowałem i śrutowałem takim małym młynkiem do maku. Poszło ok, ale czas kręcenia przekroczył wszystkie rozsądne granice. Porkert mi sie sprawdził. Jak jeszcze podłączysz wiertarkę to super ekspres. JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Się dopiszę do tematu śrutownik z pytaniem. Znalazłem to : http://www.crankandstein.net/index.php?main_page=index&cPath=1 i za 67 dolarów można tam kupić śrutownik ( najważniejszy przynajmniej z mojego punktu widzenia podzespół ) w którym regulacji szczeliny dokonuje się demontując urządzenie. O 49 dolarów drożej można dostać sprzęt, którego szczelinę reguluje się " łatwo i przyjemnie". Stąd pytanie do posiadaczy jakiekolwiek śrutownika :

Jak często w czasie śrutowania regulujecie szczelinę śrutownika ? ( grubość przemiału )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na przemian śrutujesz słody pszeniczne i jęczmienne, to niestety często.

A gdzie jest powiedziane, że nie można ześrutować pszenicy na tym samym ustawieniu co słodu jęczmiennego. Jaką stratę z tego poniesie na wydajności? 5%, to chyba max.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedzi. Z tego co widzę może warto wydawać 49 dolarów skoro w czasie śrutowania kilku słodów na jedną warkę ilość regulacji jest równa maksymalnie ilości słodów a może być mniejsza jeśli śrutujemy słody o podobnej granulacji.:( To i tak kilka razy na warkę a proces regulacji związany z demontażem może być nieźle uciążliwy :), bo WENO regulacja jest oczywiście prosta o ile śrutownik posiada prostą regulację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Cześć,

 

co myślicie o takim śrutowniku? 

http://olx.pl/oferta/srutownik-walcowy-do-slodu-na-lozyskach-zasyp-CID628-IDaufQl.html#1db1c4240c

 

cena porównywalna do brewferma ale jest walcowy i wygląda dobrze. Ktoś może ma taki i może się wypowiedzieć?

Edytowane przez ori2go
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim ustawiłem raz przerwe bodajże 0.5 i nie ruszam wcale fakt na pszenicznym filtracja idzie troche wolno ale daje rade filtrator zrobiłem z ponacinanej rurki pp-r.

Według mnie nie ma sensu przestawiać non stop przerwy

ps. dodam ze słód namaczam zawsze przed śrutowaniem

Edytowane przez slawi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.