Jump to content
thobeta

Śrutownik

Recommended Posts

Młynek ten wymaga przeróbek.

Jeżeli nie potafisz tego zrobić (ja nie potrafiłem), nie będziesz zadowolony( ja nie byłem) - kupiłem porkerta.

Ja pierwszy raz też kombinowałem i śrutowałem takim małym młynkiem do maku. Poszło ok, ale czas kręcenia przekroczył wszystkie rozsądne granice. Porkert mi sie sprawdził. Jak jeszcze podłączysz wiertarkę to super ekspres. JK

Dokładnie masz racje...a tak prawde mówiąc cena nie jest nie wiem jaka zaporowa by sie zastanawiac...a te wszystkie "przrróbki majace oszczedzac pare groszy zawsze sie mszczą

Się dopiszę do tematu śrutownik z pytaniem. Znalazłem to : http://www.crankandstein.net/index.php?main_page=index&cPath=1 i za 67 dolarów można tam kupić śrutownik ( najważniejszy przynajmniej z mojego punktu widzenia podzespół ) w którym regulacji szczeliny dokonuje się demontując urządzenie. O 49 dolarów drożej można dostać sprzęt, którego szczelinę reguluje się " łatwo i przyjemnie". Stąd pytanie do posiadaczy jakiekolwiek śrutownika :

Jak często w czasie śrutowania regulujecie szczelinę śrutownika ? ( grubość przemiału )

Jak często w czasie śrutowania regulujecie szczelinę śrutownika ? ( grubość przemiału )

Jeżeli na przemian śrutujesz słody pszeniczne i jęczmienne, to niestety często.

Jeżeli na przemian śrutujesz słody pszeniczne i jęczmienne, to niestety często.

A gdzie jest powiedziane, że nie można ześrutować pszenicy na tym samym ustawieniu co słodu jęczmiennego. Jaką stratę z tego poniesie na wydajności? 5%, to chyba max.?

Regulacja śrutownika jest tak prosta, że chyba nie warto z tego robić problemu. JK

Wielkie dzięki za odpowiedzi. Z tego co widzę może warto wydawać 49 dolarów skoro w czasie śrutowania kilku słodów na jedną warkę ilość regulacji jest równa maksymalnie ilości słodów a może być mniejsza jeśli śrutujemy słody o podobnej granulacji.:( To i tak kilka razy na warkę a proces regulacji związany z demontażem może być nieźle uciążliwy :), bo WENO regulacja jest oczywiście prosta o ile śrutownik posiada prostą regulację :)

Cześć,

co myślicie o takim śrutowniku? 

http://olx.pl/oferta/srutownik-walcowy-do-slodu-na-lozyskach-zasyp-CID628-IDaufQl.html#1db1c4240c

cena porównywalna do brewferma ale jest walcowy i wygląda dobrze. Ktoś może ma taki i może się wypowiedzieć?

Edited by ori2go

ja w swoim ustawiłem raz przerwe bodajże 0.5 i nie ruszam wcale fakt na pszenicznym filtracja idzie troche wolno ale daje rade filtrator zrobiłem z ponacinanej rurki pp-r.

Według mnie nie ma sensu przestawiać non stop przerwy

ps. dodam ze słód namaczam zawsze przed śrutowaniem

Edited by slawi