Skocz do zawartości

Kilka przemyśleń + pytania na początek


suenio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dokończę com zaczął, a więc wątek.

 

Piwo wypite, jedna wareczka ze słodów zabutelkowana, kolejna fermentuje na cichej, więc jakieś porównanie już mam.

 

Pierwsza była z ekstraktu słodowego - jak wiadomo - porównanie w smaku do pszenicy ze słodów - niebo a ziemia...

 

Co do cukru - podwójna i potrójna dawka w warce "ekstraktowej" była powiedzmy, że ok - reszta niedostatecznie nagazowana - ostatni wypiłem kilka dni temu, słabo nagazowany. Cukier sypałem do butelek. 2 pszenica (ta ze słodów) butelkowana dokładnie tydzień temu o tej porze ma w tej chwili większą ilość bąbelków, ale to jeszcze nie to.. (zalana roztworem 160g glukozy/ok 200ml wody - na 18l warki)

 

Granatów niestety nie uświadczyłem i podejrzenie pada na kapslownicę (greta) - zobaczymy co będzie dalej... Jutro rozlew 3cigo pszeniczniaka i dam mu 200g glukozy na 18l... zobaczymy.

 

Pozdrawiam

 

ps. Browarki wyżej zalane były bardziej nagazowane, może to komuś pomoże, a może ktoś powie jak dokładnie zalać daną butelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wpadł mi ten wątek po ponad roku pod rękę:)

 

Fajnie się czyta takie przygody z dzisiejszej perspektywy. Z racji tego, że problem nie został w pełni wyjaśniony - pozwolę sobie podsumować.

 

Problemy z nagazowaniem narastały wręcz liniowo, ponadto piwa dłużej leżakowane łapały tlenowca- po kilkunastu warkach poddałem się... i kupiłem kapslownicę stołową. Problem minął bezpowrotnie:)

 

Ps. w ramach walki z tlenowcem w którymś momencie przestałem zlewać na cichą, a po 2 tygodniach burzliwej (bez wcześniejszego dotykania fermentatora) zacząłem filtrować piwo przez jałową gazę i od razu butelkowałem. Piwko wychodzi bardzo klarowne ale gazuje się dłużej niż po cichej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.