Skocz do zawartości

przechowywanie drożdży suchych


zoltek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko, kupiłem suche drożdże,a będę ich używał za ok. 2 miesiące mam je przechowywać w lodówce czy mogą leżeć w pokoju (20 st.C). Drożdże US-05 z zerstawu z BA czyli zapakowane w nieoryginalne opakowanie.

Osobiście jestem zdanie, że najlepiej w lodówce. Pamiętaj jednak aby przed rehydracją pozostawić je w temp. pokojowej żeby temp. drożdży się wyrównała z otoczeniem. Po co drożdżaki dodatkowo stresować. Poniżej link, który coś Ci może podpowie.

http://www.piwo.org/forum/t1117-Fermentis-Safale-US-05.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje US-05 leżały ze 2 lata w temp. pokojowej, później poszły do lodówki i tak minął im termin przydatności. Sypałem je bez rehydratacji prawie rok po terminie. Nic im nie było. Więc pRZechowuj jak Ci wygodnie.

9 na 10 bedzie jak piszesz, ale 1/10 zdarzy sie tak, ze drozdze zachoruja i co wtedy? ;)

 

Lepiej przechowywac w lodowce. Ilosc drozdzy zywych w paczce ciagle sie zmniejsza przechowujac w chlodzie proces ten jest wolniejszy.

W paczce jest dosyc zywych drozdzy by przeprowadzic dobrze fermentacje, nawet jak umrze nam czesc to i tak powinno byc dosyc by spelnic nasze oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Pytanie odnośnie transportu , zamówiłem sobie drożdże suche atu temperatura skoczyła na 30c pewnie na samochodzie u kuriera będzie jeszcze większa czy to będzie śmierć dla nich czy tylko jak są rozwodnione to nie można przekraczać temp.27c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A co z niskimi temperaturami, okazało się że wypadły mi drożdże suche w garażu i leżały przez 2 doby w temp. -4 stopnie, co prawda nie ma w nich wody więc temp. nie powinna porozrywać komórek. Co myślicie wyrzucić saszetkę i zamawiać inne czy będzie wszystko ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopię trochę temat. Jak przechowywać drożdże w zamkniętej paczce to już wiadomo, ale co w przypadku, kiedy użyję na raz połowę paczki (mała warka), a pozostałą cześć chciałbym przechować? Jest sens? Czy może takie drożdże po otwarciu i po jakimś czasie do niczego nie będą się nadawały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tak robiłem (zwłaszcza że kiedyś warzyłem często warki 10l) i trzymałem w zamkniętym pojemniku w lodówce ale zauważyłem że z takich otwartych paczek mam większy współczynnik zainfekowań warek :)

Teraz bym dał całą paczkę, nawet na małą warkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopię trochę temat. Jak przechowywać drożdże w zamkniętej paczce to już wiadomo, ale co w przypadku, kiedy użyję na raz połowę paczki (mała warka), a pozostałą cześć chciałbym przechować? Jest sens? Czy może takie drożdże po otwarciu i po jakimś czasie do niczego nie będą się nadawały?

Drożdże będą się nadawały do użycia, a to jak długo będą się do tego nadawały zależy od warunków przechowywania.

Jak bawiłem się w winiarstwo to miałem opakowanie suchych drożdży aktywnych - standardowe opakowanie w mini słoiczku.

Drożdże używałem wedle potrzeb, jednak po jakimś czasie znudziło mi się robienie wina, jednak drożdże (wcześniej otwarte i kilka razy używane) pozostawiłem sobie na wszelki wypadek. Drożdże przechowywałem przez cały czas w lodówce, w firmowym słoiczku, który włożony był w odrobinę większy słoik, który był wypełniony pochłaniaczami wilgoci.

Po dłuższym czasie otrzymałem do zagospodarowania sporo winogron, z których postanowiłem zrobić wino, jednak było wśród nich trochę uszkodzonych gron, więc na wszelki wypadek moszcz zasiarkowałem, jednak odrobinę przesadziłem z ilością piro i pierwsza matka drożdżowa nie zastartowała. Próbowałem jeszcze zrobić z jedną lub dwie matki z świeżych drożdży, które hartowałem dodając najpierw niewielkie ilości moszczu, który starałem się w międzyczasie odsiarkować.

Wszystkie padały po wlaniu do balona.

Podjąłem ostatnią próbę odsiarkowania, gdy przypomniałem sobie o przeterminowanych bayanusach w lodówce. Uwodniłem  dodałem lekko rozcieńczonego moszczu, zaczęły pracę, wlałem więc wszystko do balona i winko ładnie przefermentowały.

 

Oto moja historia ;).

 

Jeśli masz otwartą paczkę, zegnij ją, zepnij jakimś klipsem, żeby nic do środka się nie mogło dostać.

Weź zdezynfekowany słoik, który musi być bezwzględnie suchy, włóż do środka paczkę drożdży, możesz dorzucić pochłaniacze wilgoci i trzymaj to w lodówce.

Na pewno wydłużysz tym sposobem czas przechowywania. Jednak na wszelki wypadek przy próbie użycia drożdży z otwartej paczki trzymałbym też jakieś świeże w rezerwie - o ile planujesz je dłużej przechowywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 

Moje US-05 leżały ze 2 lata w temp. pokojowej, później poszły do lodówki i tak minął im termin przydatności. Sypałem je bez rehydratacji prawie rok po terminie. Nic im nie było. Więc pRZechowuj jak Ci wygodnie.

9 na 10 bedzie jak piszesz, ale 1/10 zdarzy sie tak, ze drozdze zachoruja i co wtedy? :/

 

Lepiej przechowywac w lodowce. Ilosc drozdzy zywych w paczce ciagle sie zmniejsza przechowujac w chlodzie proces ten jest wolniejszy.

W paczce jest dosyc zywych drozdzy by przeprowadzic dobrze fermentacje, nawet jak umrze nam czesc to i tak powinno byc dosyc by spelnic nasze oczekiwania.

 

A płynne? Też w lodówce? Pewnie tak, ale wolę się upewnić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są duże upały to dobre sklepy dają takie sprytne "ice packi" czy jak to nazwać, które przez te kilkanaście godzin coś tam niby chłodzą. Kiedyś tak dostałem drożdże to faktycznie wydawały się jeszcze chłodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są duże upały to dobre sklepy dają takie sprytne "ice packi" czy jak to nazwać, które przez te kilkanaście godzin coś tam niby chłodzą. Kiedyś tak dostałem drożdże to faktycznie wydawały się jeszcze chłodne.

A mógłbyś zdradzić, które to są te "dobre sklepy", fajnie by było wiedzieć ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.