Skocz do zawartości

Zestawy z BA - uwaga na chmiel


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mija prawie pół roku od czasu moich pierwszych warek. Wszystkie były zestawami z BA (zacieranie). I tak jak się spodziewałem, prawie wszystkie z nich są mocno prze chmielone ;)

 

Przykładowo Pils 12 Blg: chmiel aromatyczny według przepisu to 125g (!) 7, 3 % alfa-kwasów.

Ze wzoru na obliczanie IBU z http://www.browar.biz/forum/showpost.php?p=729771&postcount=655 wyszło mi ponad 80 IBU :) Teraz nikt ze znajomych nie chce degustować mojego piwka bo wszyscy twierdzą, że jest straszna gorycz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnych zestawach już trochę spuścili z tonu. W pilsie jest bodajże 60g lubelskiego.

Ale mam identyczne doświadczenia.

 

PS: dziwi mnie jednak te 7,3% to chyba zdecydowanie za dużo jak na lubelski.

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: dziwi mnie jednak te 7,3% to chyba zdecydowanie za dużo jak na lubelski.

Sorry, mój błąd - przejęzyczenie ;) Chodzi oczywiście o aromatyczny Lubelski 3 - 4, 5 % a-k. Co niestety nie zmienia faktu, że piwko jest dla "zaprawionych" degustatorów :)

 

Wczoraj przerobiłem nieco recepturę na ALTa, zmniejszyłem dawkę chmielu o 50%, według powyższego wzoru wyszło jakieś 22,5 IBU (o ile jest on wiarygodny).

Mam przy okazji małe pytanko poza tematem. Czy istnieje możliwość zrobienia startera do drożdży płynnych na glukozie z wodą? Jeśli tak to ile gramów trzeba dodać na 100ml. Niestety nie dysponuję suchym ekstraktem, żeby być zgodnym z instrukcją. Warka będzie około 15 BLG i raczej bez startera się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie należy. Drożdże ladnie urosną, ale będą mialy upośledzone niektóre funkcje.

Dzięki @coder za pomoc.

Wygląda na to, że płynne "zagrzeją" miejsce w lodówce do momentu zakupu suchego ekstraktu.

Edytowane przez komoona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.