Skocz do zawartości

Wyprzedaż drożdży


Rekomendowane odpowiedzi

Zaden sklep nie ma mozliwosci posiadania wszytskiego. Po prostu asortyment jest pokazny, a tak prawde mowiac ludzi warzacych jeszcze nie tak duzo. Po prostu jak zamowia za duzo to czesc im sie przeterminuje w magazynach.

jedyna metoda by to zmienić to promować piwowarstwo domowe na lewo i prawo, tak by wciągnąć do naszej sekty jak najwięcej osób ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zaden sklep nie ma mozliwosci posiadania wszytskiego. Po prostu asortyment jest pokazny' date=' a tak prawde mowiac ludzi warzacych jeszcze nie tak duzo. Po prostu jak zamowia za duzo to czesc im sie przeterminuje w magazynach.[/quote']

jedyna metoda by to zmienić to promować piwowarstwo domowe na lewo i prawo, tak by wciągnąć do naszej sekty jak najwięcej osób ;)

Sekta nie kojarzy się pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ceny słodów na allegro. Pilzneński 8,50/kg , karmelowy 11/kg. Jedynie Bogutyn Młyn wystawia słód w rozsądnej cenie. Oprócz chmielu na allegro raczej nie schodzą surowce piwowarskie do zacierania, puszki częściej są kupowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyna metoda by to zmienić to promować piwowarstwo domowe na lewo i prawo' date=' tak by wciągnąć do naszej sekty jak najwięcej osób ;)[/quote']

Sekta nie kojarzy się pozytywnie.

jeśli rozpatrujesz to tak śmiertelnie poważnie to poza ;) dodam [ŻART]

mam nadzieję że wystarczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browary restauracyjne zamawiają słód przez BA czy bezpośrednio w Weyermanie? ;)

Chyba cały Weyermann idzie przez BA; dzięki temu przynajmniej słodów nie brakuje.

 

Teraz mają spiętrzenie wysyłek po urlopie' date=' ja zamówiłem 11-go, dziś doszła.[/quote']

A ja nie wytrzymałem. Oddali mi pieniądze. Można zatrudnić kogoś do pomocy jak się nie wyrabiają, a jak nie to stracili klienta. Nigdy już tam nie zamówię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A ja w BA złożyłam zamówienie 6 stycznia i do dziś nie ma zamówienia

Ja zamówiłem 12-13 dostałem w zeszły piątek 28. Urlop minął z warzenia nici. Mało tego to paczka miała dziurę a jeden z 5kilowych worków śruty był rozwalony i trochę się wysypało. Wszystkie rzeczy było dostępne do 7 dni wysyłka. W dodatku z opcją płatne przy odbiorze żeby nie spowalniać realizacji zamówienia.

Pierwszy i ostatni raz zamawiałem w BA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie z czasem wysyłki coś słabo. Ja zamówiłem w czwartek 20 stycznia. Aktualnie od 3-4 dni jest status zamówienia 'skierowane do pakowania', mam nadzieję, że na początku przyszłego tygodnia w końcu pójdzie i w weekend będę mógł się zabrać za warzenie :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem w sumie kilka paczek kapsli, 2 opakowania suchych drożdży, trochę mchu irlandzkiego i trochę chmielu. Jak widać nie za dużo a czekałem na kuriera 16 dni. Zazwyczaj wyrabiali się w tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to też i mój ostatni zakup w tym sklepie,masakra z tym czasem oczekiwania.

No myślę że dzięki temu stracili nie jednego klienta. Ja też zrezygnowałem bo 3 tygodnia czekani na paczkę i to po zapłacie zaraz w momencie dokonania zakupu to to trochę długo jak na obecne czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem ofertę tego sklepu Piwodziej.pl, o którym były rozbieżne opinie na początku tego wątku i chyba była dostawa, bo jest spory asortyment, zwłaszcza chmieli. Następne zakupy surowców poczynię prawdopodobnie u nich. Te słody Castle Malting to są jakieś dobre słody?

 

EDIT:

Chyba trochę za szybko pochwaliłem, bo teraz widzę, że połowa rzeczy ma status "W magazynie:brak".

Edytowane przez Oskaliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcąc uwarzyć pszeniczne wrzuciłem do koszyka w BA troszkę słodów... kapslownicę ręczna celem przerobienia mojego stojaka do wiertarki :okey: aleeee.... koszyk szybko został opróżniony kiedy to w HB pojawił się większy wybór ziarna...

z ostatnim zamówieniem z BA nie było tak tragicznie.... wysłali dokładnie tydzień od daty złożenia zamówienia, mimo iż zawsze przelewam pieniążki odrazu po zakupach. Zakup w piątek... w poniedziałek zmiana statusu na pakowanie... no dobra ale ileż można pakować?

rzecz jasna! do piątku :) czyli spedytor dopiero po weekendzie przywiezie..... :) cóż... tydzień tak jak wspominają na www....

ale patrząc na wasze terminy dostaw.... zamówionko poszło do HB. teraz tylko czekać.. na paczuszkę :)

tylko że zakupy.... poszły też w piątek hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja teraz robię zakupy raz na pół roku w Piwodzieju. Umawiam się wtedy z nimi na odbiór osobisty, jadę do Warszawy i przekładamy z bagażnika do bagażnika. A jak potrzeba mi jakieś drobiazgi to jadę do piwowara na Słowackiego i mam wtedy okazję porozmawiać, ostatnio dostałem 2 paczki przeterminowanych drożdży :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z BA dawno nie zamawiałem, ale w poprzednim sezonie też różnie bywało. Raz paczka po 3 dniach, raz po 10.

Ostatnio zamawiałem w twojbrowar.pl i bylem bardzo zadowolony. Przesylka byla po 2 dniach, brakowalo jednego slodu, doslali zaraz na swoj koszt i dorzucili jeszcze jakiegos gratisa. Tyle, ze jak ostatnio chcialem zlozyc zamowienie, to sie okazalo, ze z asortymentem u nich krucho.

 

W ogole ostatnio mam problem ze skompletowaniem zamowienia w jednym sklepie. Jak sa slody, to nie ma drozdzy, jak sa drozdze, to chmieli brak. Jakos za przesylke dwa razy mi sie nie usmiecha placic :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem w sumie kilka paczek kapsli, 2 opakowania suchych drożdży, trochę mchu irlandzkiego i trochę chmielu. Jak widać nie za dużo a czekałem na kuriera 16 dni. Zazwyczaj wyrabiali się w tydzień.

Teraz jak to czytam to boję się o swoją przesyłkę... W BA kupuje tylko jak muszę tzn. jak potrzebuje coś z ich sklepu czego nie ma gdzie indziej. Z reguły kupuje w CP i nie miałem większych problemów, oprócz tego zdarza mi się złożyć zamówienie w TB - elastycznie podchodzą do odbioru zamówienia.

Edytowane przez slotish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25. zamówienie i przelew, 28. paczka 30 kg. w moim przedpokoju... TB. I to nie wyjątek.

Heh dokładnie. Moje drugie zamówienie zrobiłem w TB tego samego dnia co w BA. 12-13 styczeń. Paczka z TB była u mnie 17 stycznia. Jest porównanie :) byłoby 2 dni wczesniej ale weekend był :) poresztą zwracam uwagę na różne aspekty.

Np. w HB podoba mi się że pakują śrutę w podwójne worki bo z przesyłkami różnie bywa zaś w TB pakują w jeden ale zato w jaki FEST gruby...bez porównania do BA. W TB np. pakują chmiel w taki plastikowe pojemniczki coś jak oxi 100g. bardzo fajne zatyczka jest jest sztywne i grube...przyda się po zużyciu chmielu na coś innego.

Wniosek: Cena, szybkość przesyłki, przykładne pakowanie, TB i HB rządzi. :okey: inne sklepy w fazie testów.

Edytowane przez Bartkii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenie ze sklepami piwowarskimi :

- BA do tygodnia , meil z info o wysyłce( wiem kiedy spodziewać się kuriera)

- TB wysyłka 2-3 dni , lub jeśli jadę przez Wrocek odbiór osobisty.

- CP szybka wysyłka lub jeśli spotykam sie gdzieś z Artem odbiór osobisty

- HB rzadko korzystam ale bez problemów

- Piwodziej rzadko korzystam ale bez problemów

- WES jako że mam stosunkowo blisko odbiór osobisty , żądnych problemów. Dzwonię lub pisze że będę jutro rano i towar czeka , a i często jest kawa i pogadanka u Prezesa

Dodam że ostatnio trafiłem większa ilość słodów i chmielu z innego źródła ze sklepów chwilowo nie korzystam :rolleyes:

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.