Skocz do zawartości

Wyprzedaż drożdży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć :)

 

Szkoda, że mało co innego tam jest - nawet nie w promocji, tylko w ogóle. Zamówienie na 10zł uwłacza mojej godności. :P

A mnie się wydawało że to jeden z lepiej zaopatrzonych sklepów, przynajmniej patrząć na ilości dostępnych drożdży, słodów i chmieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie. Coś ostatnio słabo z asortymentem w sklepach. Szczególnie z chmielem, ale szukam ostatnio drożdży i mam duży problem ze skompletowaniem zamówienia w jednym sklepie. Piwowarstwo nie rozwija się może szybko, ale się jakoś rozwija. Sklepy za to jakby odwrotnie. Może przecenili wielkość rynku i jeden/dwa muszą się zamknąć, żeby reszta mogła ruszyć z kopyta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie. Coś ostatnio słabo z asortymentem w sklepach. Szczególnie z chmielem, ale szukam ostatnio drożdży i mam duży problem ze skompletowaniem zamówienia w jednym sklepie. Piwowarstwo nie rozwija się może szybko, ale się jakoś rozwija. Sklepy za to jakby odwrotnie. Może przecenili wielkość rynku i jeden/dwa muszą się zamknąć, żeby reszta mogła ruszyć z kopyta?

Drożdże na planowane zamawiam we wrześniu wtedy jest największy wybór, potem to już tylko niedobitki.

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że odwrotnie, wszystko schodzi na pniu i nie wyrabiają z dostawami

Dokładnie!

 

Jesienią był wybór. Teraz to kiepsko z wyborem w słodach, chmielach i drożdżach.

Edytowane przez mareks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam' date=' że odwrotnie, wszystko schodzi na pniu i nie wyrabiają z dostawami[/quote']

Dokładnie!

 

Jesienią był wybór. Teraz to kiepsko z wyborem w słodach, chmielach i drożdżach.

Tylko, że to nie ma żadnego uzasadnienia. Jest środek sezonu i jak się drożdże pokończyły, to trzeba zamawiać nowe. Któregoś razu jak przeglądałem oferty to np. drożdży do Duvela nie znalazłem nigdzie. A najbardziej się moim zdaniem opuścił BA. Kiedyś było znacznie lepiej z wyborem, a teraz nie dość, że jest ciut słabiej, to jeszcze konkurencja doszlusowała i oferta BA wygląda blado, oj blado. Od roku 80% nowości to art. winiarskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam' date=' że odwrotnie' date=' wszystko schodzi na pniu i nie wyrabiają z dostawami[/quote'']

Dokładnie!

 

Jesienią był wybór. Teraz to kiepsko z wyborem w słodach, chmielach i drożdżach.

Tylko, że to nie ma żadnego uzasadnienia. Jest środek sezonu i jak się drożdże pokończyły, to trzeba zamawiać nowe. Któregoś razu jak przeglądałem oferty to np. drożdży do Duvela nie znalazłem nigdzie. A najbardziej się moim zdaniem opuścił BA. Kiedyś było znacznie lepiej z wyborem, a teraz nie dość, że jest ciut słabiej, to jeszcze konkurencja doszlusowała i oferta BA wygląda blado, oj blado. Od roku 80% nowości to art. winiarskie.

Może rozliczają się bo rok sie skończył. :)

Nie narzekaj. My i tak mamy lepiej od innych bo 2 sklepy w mieście. :))

 

Browary restauracyjne zamawiają słód przez BA czy bezpośrednio w Weyermanie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browary restauracyjne zamawiają słód przez BA czy bezpośrednio w Weyermanie? :)

Chyba cały Weyermann idzie przez BA; dzięki temu przynajmniej słodów nie brakuje.

Te browary, które mają warzelnię od Kaspara Schulza, mogą zamawiać bezpośrednio w Weyermannie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest często tak że sklepy nie chcą sprowadzać bo mają jeszcze stare surowce i chcą się ich pozbyć. Drugą sprawą był atak zimy i nie chcieli np wysyłać drożdży bo nie było wiadomo czy nie będą stały gdzieś w samochodzie na mrozie.

 

Ja np czekam aż w piwowarze będą moje drożdże (pierwszy raz pytałem się we wrześniu, miały być w następnym tygodniu) i na niektóre słody. Teraz czekam, ale jak się już zdecyduje to znów będzie ponad 100 kg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwodziej działa na rynku już parę lat i szkoda, że nie ma większego asortymentu. Jeszcze nie tak dawno posiadali głównie chmiele brytyjskie, teraz w ofercie można znaleźć sporo niemieckich. Szkoda, że nie ma tam polskich chmieli. Dzwoniłem do nich mniej więcej w połowie września to powiedzieli mi, że spodziewają się dostawy max za tydzień. Do dzisiaj nic nie było. Dobrze, że mają podstawowe słody, brakuje mi trochę tych specjalistycznych. Ogólnie jestem zadowolony ze sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaden sklep nie ma mozliwosci posiadania wszytskiego. Po prostu asortyment jest pokazny, a tak prawde mowiac ludzi warzacych jeszcze nie tak duzo. Po prostu jak zamowia za duzo to czesc im sie przeterminuje w magazynach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.