Skocz do zawartości

INDIAN PALE ALE Refermentcja


Dragonfair

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze Witam wszystkich serdecznie ponieważ jest to mój pierwszy post chciałem was wszystkich gorąco przywitać

zaraziłem sie tym wspaniale cudownym hobby całkiem przez przypadek ;)

"przejeżdżając koło sklepiku w KrK" ale do rzeczy

 

Zrobiłem pierwsze piwko z konserwy Coopers Indian Pale Ale

 

wyszło tego 21 l odfermentowalo do 0Blg

tydzień na cichej

i 14.01.11 zostało zakapslowane

do brzeczki dodałem 100g cukru do re-fermentacji (cukier rozpuszczony w malej ilości brzeczki potem dodane do reszty)

no i teraz problem dzisiaj nie wytrzymałem i zachciało mi sie "zobaczyć' organoleptycznie co z tego wyszło no piwo w smaku "ciekawe" lecz zawartość dwutlenku węgla znikoma

no i co tera z

czy to sie jeszcze poprawi czy można by było pootwierać butelki i pododawał jeszcze cukru do datkowo

czy dalej czekać

z góry dziekuje za odp

Edytowane przez Dragonfair
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dla Ciebie propozycję płynącą z własnego doświadczenia. Nie próbuj piwa przed 3 tygodniem leżakowania, a to dlatego, że ja tak samo robiłem jak ty kiedy zaczynałem. No i pierwszy test po 4 dniach potem po 6 , 8, 9, 11 itd. W rezultacie po miesiącu jak piwko było w końcu smaczne zostawało mi mniej niż połowa....i byłem na siebie zły że wypiłem sporo kiepskiego trunku a teraz kiedy jest fajne to już go prawie nie ma..;) Pozdrawiam aha polecam zrobić ze 2 -3 warki od razu bo szybko Ci się skończy a chętnych do degustacji zapewne będziesz miał sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.