Jump to content

Musuje podczas fermentowania


Yanush
 Share

Recommended Posts

Witam, jak można sie domyślic po dziale w którym zamieszczam posta jestem poczatkujacy:). fermentuje mi się druga warka z brew-kita, nie bulka ale przeczytalem u was jak to sie ma do poziomu °Blg wiec sie tym nie martwie ale nieop[okoi mnie to ze musuje. oczywiscie przy pomiarze °Blg nie byl bym soba gdybym nie skosztował;) odczuwalne są bąbelki... czy cos jest nie tak?? niewiem jak to sie ma do rozlewania, czy mozna zabutelkowac??

Link to comment
Share on other sites

Drożdże fermentując produkują alkohol i CO2. Fermentują w całej objętości piwa, więc CO2 wyprodukowane "na dole" musi się przemieścić ku górze. Część z tego CO2 rozpuszcza się w piwie (ilość zależy od temperatury), a część wydostaje się poza fermentor. Jeżeli jedyną "wadą" piwa jest to, że musuje podczas fermentacji to wszystko OK.

Link to comment
Share on other sites

Brak wydobywającego się CO2 z rurki fermentacyjnej może być spowodowany nieszczelnością fermentora. Jeśli Blg spada to ok. Przy temperaturze ok 20 st C fermentacja piw brewkitowych trwa ok 7 dni. Jak spadnie Blg do 1-2 butelkuj.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.