Skocz do zawartości

chrupki kukurydziane,twój browar


Rekomendowane odpowiedzi

dostałem paczek,patrze wypełnienie granulatem styropianowym,pies podszedł do pudła i zaczął ten styropian wyjadać,sie okazało ,ze to chrupki kukurydziane.

w sumie fajny patent,bo tego granulatu styropianowego nie cierpie.

Takiego "upychacza" używaj jedna hurtownia piwowarska. Mój syn to kiedyś zjadł i w ramach sprawdzenia co to, sam na szybko wypróbowałem. Czy to na pewno kukurydza, to nie wiem, ale nikomu nic się nie stało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy, ekologiczny, nieetyczny patent. Setki milionów ludzi na świecie głoduje, a u nas jedzeniem upycha się paczki. Cool.

Czyli wg ciebie, jeśli będziemy upychać styropian do paczek, to mniej ludzi będzie głodować?

Oby za jakiś czas się nie okazało, że sami nie będziemy mieli co jeść, bo będziemy żyć na wielkim wysypisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Wadą chrupek jest to jak działają na nasz wyobraźnie w kontekście głodu na świecie. Wadą styropianu jest to, że nie jest biodegradowalny. Ale przecież od tego mamy łeb na karku żeby rozwiązywać problemy i wymyślać nowe, lepsze rozwiązania. Ścinki makulatury? Zabezpieczą dobrze a przynajmniej teoretycznie po wyrzuceniu ulegają rozkładowi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale taki rozpuszczony w acetonie styropian można użyć jako lakier bezbarwny np. w modelarstwie.

Przypomniały mi się szczenięce lata i moja przygoda z modelarstwem. Ojciec przynosił mi robiony chałupniczą metodą lakier, używaliśmy go ( oczywiście lakieru ) do impregnacji poszyć na skrzydłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy, ekologiczny, nieetyczny patent. Setki milionów ludzi na świecie głoduje, a u nas jedzeniem upycha się paczki. Cool.

Setki milionów ludzi na świecie głoduje, a u nas przerabia się tony ziarna na alkoholowe używki, nawet forum jest temu poświęcone. Jakby nie słodować tylko kaszy nagotować... :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może styropian nie jest biodegradowalny, ale wystarczy wrzucić go do acetonu i znika. Chrupki jakoś mi się nie podobają...

co wy chcecie chrupki są świetnym bioodnawialnym, biodegradowalnym polimerem. Z resztą skrobi używa się do mieszania z niektórymi polimerami bo jest od nich 2 razy tańsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.