Jump to content
Sign in to follow this  
dziedzicpruski

chrupki kukurydziane,twój browar

Recommended Posts

dostałem paczek,patrze wypełnienie granulatem styropianowym,pies podszedł do pudła i zaczął ten styropian wyjadać,sie okazało ,ze to chrupki kukurydziane.

w sumie fajny patent,bo tego granulatu styropianowego nie cierpie.

dostałem paczek,patrze wypełnienie granulatem styropianowym,pies podszedł do pudła i zaczął ten styropian wyjadać,sie okazało ,ze to chrupki kukurydziane.

w sumie fajny patent,bo tego granulatu styropianowego nie cierpie.

Takiego "upychacza" używaj jedna hurtownia piwowarska. Mój syn to kiedyś zjadł i w ramach sprawdzenia co to, sam na szybko wypróbowałem. Czy to na pewno kukurydza, to nie wiem, ale nikomu nic się nie stało ;)

szczerze mówiąc jak zobaczyłem temat to myślałem że to pytanie w stylu "kupiłem w twoim browarze chrupki kukurydziane do american lagera, powiedzcie mi jak je skleikować" ;)

Ja o tych chrupkach mogę powiedzieć tyle, że pachną jak kukurydziane smakują jak kukurydziane i nie są trujące (przynajmniej nie zabijają szybko, jakbym nie zaglądał tu jakiś czas to raczej ich nie próbujcie ;) )

Ciekawy, ekologiczny, nieetyczny patent. Setki milionów ludzi na świecie głoduje, a u nas jedzeniem upycha się paczki. Cool.

O tym samym pomyślałem. Bądź co bądź to jest jedzenie i nie powinno się traktować tych chrupek jak śmieci.

Edited by slotish

Ciekawy, ekologiczny, nieetyczny patent. Setki milionów ludzi na świecie głoduje, a u nas jedzeniem upycha się paczki. Cool.

Czyli wg ciebie, jeśli będziemy upychać styropian do paczek, to mniej ludzi będzie głodować?

Oby za jakiś czas się nie okazało, że sami nie będziemy mieli co jeść, bo będziemy żyć na wielkim wysypisku.

Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Wadą chrupek jest to jak działają na nasz wyobraźnie w kontekście głodu na świecie. Wadą styropianu jest to, że nie jest biodegradowalny. Ale przecież od tego mamy łeb na karku żeby rozwiązywać problemy i wymyślać nowe, lepsze rozwiązania. Ścinki makulatury? Zabezpieczą dobrze a przynajmniej teoretycznie po wyrzuceniu ulegają rozkładowi...

Wbrew pozorom Polska nie jest wcale zasobna w wodę pitną. Nie trzeba od razu porównywać do Afryki.

Wadą styropianu jest to, że nie jest biodegradowalny.

Może styropian nie jest biodegradowalny, ale wystarczy wrzucić go do acetonu i znika. Chrupki jakoś mi się nie podobają...

wystarczy wrzucić go do acetonu i znika.

No, super sztuczka. Równie dobrze można go spalić albo zasypać w dole i udawać że nie ma :smilies:

Tak, ale taki rozpuszczony w acetonie styropian można użyć jako lakier bezbarwny np. w modelarstwie.

Przypomniały mi się szczenięce lata i moja przygoda z modelarstwem. Ojciec przynosił mi robiony chałupniczą metodą lakier, używaliśmy go ( oczywiście lakieru ) do impregnacji poszyć na skrzydłach.

Setki milionów ludzi na świecie głoduje, a u nas przerabia się tony ziarna na alkoholowe używki, nawet forum jest temu poświęcone. Jakby nie słodować tylko kaszy nagotować... :beer:

Może styropian nie jest biodegradowalny, ale wystarczy wrzucić go do acetonu i znika. Chrupki jakoś mi się nie podobają...

co wy chcecie chrupki są świetnym bioodnawialnym, biodegradowalnym polimerem. Z resztą skrobi używa się do mieszania z niektórymi polimerami bo jest od nich 2 razy tańsza...