Skocz do zawartości

Slovak Homebrewing Star 2011


dori

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki! Cztery pierwsze miejsca dla Polaków w absolutnej kategorii robią wrażenie.

Fajnie będzie odwiedzić znajomych z Rożniawy:) Postaram się znowu zakombinować tak, żeby wracać z Rożniawy z piwem przez Cieszyn w czasie Brackiej Jesieni, żeby wszyscy chętni mogli zdegustować.

Piwka z Rożniawy są niepasteryzowane i należy się spieszyć z konsumpcją. W zeszłym roku musiałem z bólem serca wylać 30 litrów, bo skwaśniało. Trzeba więc wypić jak najwięcej póki świeże:):tort:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję laueratom !

 

#1 Słowacy powoli budują konkurs środkowoerupejski, a przynajmniej wyszechradzki.

#2 Kategoria ale: generalnie wygrywa AIPA. Coś w tym jest :tort:

#3 Krzysiek, domagaj się uwarzenia zwycięskiego Portera !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję laueratom !

 

#1 Słowacy powoli budują konkurs środkowoerupejski, a przynajmniej wyszechradzki.

#2 Kategoria ale: generalnie wygrywa AIPA. Coś w tym jest :tort:

#3 Krzysiek, domagaj się uwarzenia zwycięskiego Portera !

Dokładnie drugi raz już się nie wymigają od portera.

Gadałem z Jankiem Pokrievką przed tygodniem w Tychach jeśli dobrze zrozumiałem zgłoszonych było 450 piw ze Słowacji, Polski i Węgier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie drugi raz już się nie wymigają od portera.

Gadałem z Jankiem Pokrievką przed tygodniem w Tychach jeśli dobrze zrozumiałem zgłoszonych było 450 piw ze Słowacji, Polski i Węgier

W zeszłym roku GCh był stout

Gratulacje dla Krzyśka oraz pozostałych laureatów :tort:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję laueratom !

#3 Krzysiek, domagaj się uwarzenia zwycięskiego Portera !

Rzeczywiście Porter byłby atrakcyjną opcją, żeby nie warzyć drugi raz tego samego. A Pils czy Hefeweizen to nie jest dobre piwo na jesień. Ale z drugiej strony jak tu wypić 100 litrów Portera?

:tort:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłam z Roznavy. Impreza się dopiero rozkręcała jak wyjeżdżałam o 17.00. Była już część wyników dla piw dolnej fermentacji oraz pszenicznych.

Tak, moja AIPA to ta sama co dostała 4 miejsce we Wrocławiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z Jankiem Pokrievką przed tygodniem w Tychach jeśli dobrze zrozumiałem zgłoszonych było 450 piw ze Słowacji, Polski i Węgier

Zgłoszone było chyba 153 piwa. W tym prawie połowa z Polski :tort:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z Jankiem Pokrievką przed tygodniem w Tychach jeśli dobrze zrozumiałem zgłoszonych było 450 piw ze Słowacji' date=' Polski i Węgier[/quote']

Zgłoszone było chyba 153 piwa. W tym prawie połowa z Polski :beer:

czyli Janek podał mi ilość butelek - ogółem :tort:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie sukcesy Polskich Piwowarów napędzają i motywują :beer:

Gratulacje dla wszystkich.

Na jutrzejszym pokazie warzenia w Rzeczce przestawię nieuświadomionej społeczności czym jest Piwowarstwo Domowe w kraju :tort:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie drugi raz już się nie wymigają od portera.

Gadałem z Jankiem Pokrievką przed tygodniem w Tychach jeśli dobrze zrozumiałem zgłoszonych było 450 piw ze Słowacji' date=' Polski i Węgier[/quote']

W zeszłym roku GCh był stout

Gratulacje dla Krzyśka oraz pozostałych laureatów :beer:

Faktycznie, ale coś mi się kojarzy z "Brackiej" Krzysiu mówił że do końca nie uwarzyli piwa wg jego zwycięskiej receptury. Ale biorąc pod uwagę specyficzny mikroklimat tamtego spotkania mogę się mylić. :tort:

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, ale coś mi się kojarzy z "Brackiej" Krzysiu mówił że do końca nie uwarzyli piwa wg jego zwycięskiej receptury. Ale biorąc pod uwagę specyficzny mikroklimat tamtego spotkania mogę się mylić. :)

Browar ma ograniczenia technologiczno-surowcowe i do uwarzenia można wybrać jeden ze stylów już tam warzonych. Milk Stout to było chyba za duże ryzyko dla nich. Ale Porter może być do zaakceptowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.