Skocz do zawartości

Co poszło nie tak ?


kubek

Rekomendowane odpowiedzi

Co robicie, kiedy z wiadra wychodzi Wam P I W O ? Olewacie to, czy też pucujecie na potęgę i pryskacie chemią?

Można zastosować "blow off tube" - google Ci podpowie co to jest! Też miałem raz problem z wychodzącym piwem:

http://www.piwo.org/forum/t4008-Stout-wylazi-mi-z-wiadra--.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracam do tematu. Kupiłem balingomierz - zlałem do rureczki wyszło 3°Blg . Ale w smaku wyszło jakieś kwaśne. Kożuszek nadal się utrzymuje na górze. Znalazłem jeszcze coś na stronie biowinu :

 

"Pytanie: Dlaczego, moje piwo ma nietypowy, kwaśny lub gorzki smak i nieprzyjemny zapach? Odpowiedź: Wymienione oznaki wskazują na zakażenie brzeczki. Do zakażenia może dojść w wyniku: używania plastikowego pojemnika fermentacyjnego, który był czyszczony zbyt ostrą ściereczką lub twardą szczotką, i mogło to spowodować niewidoczne zadrapania, a tym samym stwarzać idealne miejsca dla rozwoju bakterii - wnętrze pojemnika powinno być czyszczone jedynie miękką szmatką, * pozostawienia przygotowanej brzeczki na zbyt długi czas bez dodania drożdży np. w celu jej ochłodzenia - drożdże powinny być dodane w przeciągu godziny od momentu przygotowania brzeczki piwnej (chmielona brzeczka, woda)."

 

Kurcze :) Ja przed dodaniem drożdży chłodziłem brzeczkę na balkonie przez ok 3 godziny mieszając co jakiś czas bo temperatura brzeczki nie chciała mi zejśc poniżej 24 stopni.

Edytowane przez kubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze :( Ja przed dodaniem drożdży chłodziłem brzeczkę na balkonie przez ok 3 godziny mieszając co jakiś czas bo temperatura brzeczki nie chciała mi zejśc poniżej 24 stopni.

Nie bój nic ;) Te 3 godziny pewnie dużo nie zmienią w Twoim piwie. Ja chłodziłem pierwsze piwa przez całą noc i dało się je pić. Jak nie masz innej możliwości to nic nie poradzisz. W przyszłości najlepiej zaopatrzyć się w chłodnicę. Jest to spory wydatek, ale piwo chłodzisz max w 30 minut i masz komfort psychiczny, że zrobiłeś wszystko co mogłeś przed zadaniem drożdży ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ta kwaśność piwa ? to normalne ?

Nie wiem skąd ten kwaskowaty smak bo przyczyn może być wiele. Musiałbyś bardzo dużo napisać o tym piwie żeby coś wywnioskować. Najlepiej zrobić jak radził jacer. Przelej na cichą a po 2 tyg. butelkuj. Może taki posmak z czasem będzie łagodniejszy. Wylać w kanał zawsze zdążysz. Pochwal się później co z tego wyszło. Powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ta kwaśność piwa ? to normalne ?

Musimy odróżnić smak kwaśny od posmaku kwaskowatego, na początku mogą być z tym problemy. Kwasny smak w większości przypadków oznacza infekcje, posmak kwaskowy bywa ok. , a w niektórych piwach wręcz porządany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ściągnął, jak radził 19Mateusz85 do gara tyle, ile się da spod tego kożucha. Kożuch na bok, rurka (odkażona) w brzeczkę, zaciąg paszczowy i wara do gara! Jak radzą Koledzy - smakiem się aż tak za bardzo nie przejmuj. Moje Dark Ale też miało kożuch (i to dość paskudny, taki lekko galaretkowaty wręcz). Piwo jest pijalne, jak na razie, niczym nie odstrasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poczekaj jeszcze z 4 dni do tygodnia i butelkuj. Po fermentacji piwo może mieć różne smaki i zapachy, które z czasem w butelkach zanikną, więc bez obaw.

Tak zrobię. Dziś sprawdzałem i jest 2°Blg. Smak juz lepszy podobny do pszenicznego okocimia. W poniedziałek zlewam do butelek. Za 2 tygodnie dam znać jak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poczekaj jeszcze z 4 dni do tygodnia i butelkuj. Po fermentacji piwo może mieć różne smaki i zapachy' date=' które z czasem w butelkach zanikną, więc bez obaw.[/quote']

Tak zrobię. Dziś sprawdzałem i jest 2°Blg. Smak juz lepszy podobny do pszenicznego okocimia. W poniedziałek zlewam do butelek. Za 2 tygodnie dam znać jak wyszło.

więcej cukru i masz za 3-4 dni piwko gotowe

moja pszenica z sylwestra już się kończy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więcej cukru i masz za 3-4 dni piwko gotowe

To jest zdecydowanie zła rada.

Jak chcesz szybciej nagazować to daj piwo do ciepłego a nie zwiększaj ilość surowca do refermentacji.

W tym przypadku szybsze nagazowanie to efekt uboczny produkcji granatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.