Skocz do zawartości

Temperatura w piwnicy


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego burzliwa u mnie odbywa się w temp. zbliżonych do 10-12°C , a cicha zawsze w temp 5°C w chłodni. Po zabutelkowaniu również do chłodni. Ostatnie piwa z wiosny stały cały czas w chłodni do prawie ostatniej butelki. Ja też mam obawy czy fermentacja burzliwa w 5°C się sprawdzi. JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U mnie 20°C, ale piwnica jest dość mała i "szczelna", więc momentalnie po wejściu człowieka i pourzędowaniu przez chwilę podstakuje do 21-22°C. Mam nadzieję, że szybko po tym spada...

 

W piwnicy mam Kölscha na burzliwej, ale wydaje mi się, że w tej temperaturze to wyjdzie jakiś ni pies/ni wydra, oby tylko pijalny był. :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w jednej 22 w drugiej 17. W tej pierwszej miałem butelki z piwem, więc teraz jest wielka akcja upychania ich w drugiej piwnicy ale będzie ciężko... Niestety ze względu na powyższe zostałem zmuszony do zmniejszenia produkcji i teraz to będzie jedna warka na 2 tygodnie. Dobrze że teraz robię saisona i weizena to one te 21-22 jakoś zniosą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się ile trzeba byłoby się wkopać w ziemię w piwnicy, żeby osiągnąć 10-12°C ? Potem tylko na czas fermentacji spuszczać fermentator do dziury :smilies:

Na 2 metry pod powierzchnią ziemi, jest stała temperatura 8 stopni, jest natomiast kwestia izolacji. Jest cała masa łatwiejszych sposobów chłodzenia fermentatora, gorzej z zapasami, szczególnie lagery w wyższych temperaturach degradują się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie termometr leżący na deklu fermentora w którym fermentuje wizenbock wskazuje 18°C. Właściwie mógłbym kontynuować warzenie jednak sam proces warzenia jest zbyt uciążliwy, gdy bez niego temp. w kuchni osiąga 28°C. Będziemy żyć z zapasów :smilies:

Edytowane przez jkocurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałbym też znać dane chłodnicy a ich nie mam. Woda ma koło 12 C, a powietrze 21. Na pewno trochę pomoże, bo w jednej piwnicy właśnie dzięki temu że jest hydrofor jest 5 stopni mniej niż w innych mimo że jest od południa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę najpierw zrobić parę pomiarów i obliczeń: temperatura wody, temperatura powietrza, objętość jaką zużywasz do podlania ogródka vs. objęstość piwniczki, ciepło właściwe...

 

Dr. Jkocurek może coś pomoże.

Co to za wyzywanie :smilies:

No cóż wiele z tego nie będzie z podstawowego powodu: mały gradient temperatury. Woda ma pewno około 15°C tak, że w najlepszym wypadku schłodzisz powietrze do około 17°C. Do obliczeń trzeba jeszcze wiedzieć ile ciepła przechodzi do piwnicy przez ściany i ile z wymienianym powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.