Skocz do zawartości

Płatki żytnie


zgoda

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem takie coś w sklepie ostatnio... Czy ktoś próbował robić na tym piwo albo chociaż zdarzyło mu się pić takie? Przede wszystkim chciałbym się dowiedzieć, jak wypada efekt w porównaniu do słodu żytniego, bo nie ukrywam że opisy filtracji piwa na żytnim słodzie skutecznie odbierają chęć na robienie klasycznego roggena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ktoś próbował warzyć na płatkach żytnich. Niestety nie byłem to ja, ale "na gorąco" opisuje to Krzysiu na Browar.Bizie. Z tego co narazie napisał to brzeczka jest szarawa a z fermentora "wali chlebem".

No właśnie po tym poście zacząłem się zastanawiać nad użyciem tych płatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie coś w sklepie ostatnio... Czy ktoś próbował robić na tym piwo albo chociaż zdarzyło mu się pić takie? Przede wszystkim chciałbym się dowiedzieć, jak wypada efekt w porównaniu do słodu żytniego, bo nie ukrywam że opisy filtracji piwa na żytnim słodzie skutecznie odbierają chęć na robienie klasycznego roggena.

Czy słód żytni i płatki żytnie, które są tylko przetworzonym ziarnem żyta to nie są dwa różne surowce piwowarskie o różnych właściwościach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie tak, łączy je to że są zrobione z ziarna żyta i mają smak żytni, oraz te same właściwości "gęstości" glutenowej (?) powodującej utrudnione wysładzanie i "kisielowatość" piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No toś mnie pocieszył. Miałem nadzieję' date=' że w cudowny sposób uzyskam "żytniość" piwa nie płacąc za nią upierdliwością filtracji. :D[/quote']

Liczysz że sobie polepszysz?

Bardzo lubię żytnie piwo, ale nie mam warunków do tego, żeby je zrobić "po Bożemu". Jak się nie uwinę w godzinę z filtracją/wysładzaniem, to skończę o 2 w nocy - więc tak, liczyłem że sobie polepszę.

 

Ale płatkom żytnim nie odpuszczę, może tylko nie użyję w takiej ilości, jak bym chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No toś mnie pocieszył. Miałem nadzieję' date=' że w cudowny sposób uzyskam "żytniość" piwa nie płacąc za nią upierdliwością filtracji. :D[/quote']

Liczysz że sobie polepszysz?

Bardzo lubię żytnie piwo' date=' ale nie mam warunków do tego, żeby je zrobić "po Bożemu". Jak się nie uwinę w godzinę z filtracją/wysładzaniem, to skończę o 2 w nocy - więc tak, liczyłem że sobie polepszę.

 

Ale płatkom żytnim nie odpuszczę, może tylko nie użyję w takiej ilości, jak bym chciał.[/quote']

A jakby zacząć wieczorem to może do rana dałoby radę skończyć?

Miałbyś spokój podczas warzenia. :)

 

Ciekawi mnie, jakie różnice w smaku może dać użycie płatków zamiast słodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ktoś próbował warzyć na płatkach żytnich. Niestety nie byłem to ja, ale "na gorąco" opisuje to Krzysiu na Browar.Bizie. Z tego co narazie napisał to brzeczka jest szarawa a z fermentora "wali chlebem".

teraz dodał ze filtrowało się normalnie. Ale on dał tych płatków 20%. Ja jak się będę przymierzał to zrobię koło 50% żyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.