Jump to content
Sign in to follow this  
Wiktor

Giełda Warszawska 2011.01.22

Recommended Posts

Ja chyba się pojawię, mieszkam 0,5km od "Karuzeli". Zapytam tylko czego tam się spodziewać? Same kolekcjonerskie sprawy czy piwowar też zakupi jakiś chmiel, słód itp.? Pytam gdyż nigdy nie miałem okazji odwiedzić giełdy.

To giełda dla birofilów - otwieracze, kapselki, etykietki ... ale bywają na niej też piwowarzy :D .

Dlatego się pytam czy ktoś z Was będzie. Z Wami zawsze się chętnie spotkam, a jak mają być tylko kolekcjonerzy to nie chce mi się tam wybierać.

"Uwaga! Aby cała treść ze szczegółami była..."

Nie mam konta. :D

Ja postaram się być. Nie wiem czym będę musiał się telepać, autem, czy transportem masowego rażenia. :D

Z ważnych informacji to dodam, że zaczyna się od 7 rano.

A jak chcesz poczytać to się zarejestruj i po sprawie, wszak to największy serwis o piwie w polsce.

Też jeszcze na żadnej giełdzie nie byłem. Czy sa tam warunki sprzyjające degustacji - czy można gdzieś usiaść, pogadać w spokoju, schłodzić butelki, wymyć szkło?

Tzn. byłem w Żywcu, i jawi mi się obraz sali zastawionej ciasno stolikami ze szkłem, aż strach się obrócić...

Jeżeli już tam wpadnę, to po jakieś fajne szkiełko do belgów i może jakąś szklaneczkę nonic, bo kaleczę te piwa pijąc w szklankach do weissbiera albo w kuflu niemieckiego wzoru... :D

Zapewniam Cię Code że w Warszawie jest dużo ciaśniej, zamiast szklła są kubki jednorazowe itd. Dodatkowo mała sala i dużżo ludzi.

teraz się zastanawiam czy na giełdzie w Warszawie by była możliwość zdobycia pokala od Brackeigo pale ale. To by była dobra motywacja do przejścia się tam.

Na pewno już będą - pozostaje kwestia ceny i ilości. Musiałbyś przyjechać wcześnie rano wtedy twoje szanse na zakup rosną :D

Też jeszcze na żadnej giełdzie nie byłem. Czy sa tam warunki sprzyjające degustacji - czy można gdzieś usiaść, pogadać w spokoju, schłodzić butelki, wymyć szkło?

Tzn. byłem w Żywcu, i jawi mi się obraz sali zastawionej ciasno stolikami ze szkłem, aż strach się obrócić...

Nie jestem kolekcjonerem , ale na giełdach bywam ( Poznań , Grodzisk ) Z tego co widziałem . Wielu piwowarów domowych , możliwość wymiany piw , degustacje - w Poznaniu i Grodzisku piwa serwowane z beczek!!

Dyskusje nad wypijanym piwem , wymiana doświadczeń .

Wracając do Warszawy , czy będzie można spokojnie usiąść , pogadać , umyć szkło - myślę że zależy od warunków lokalowych

Odpuszczam. Musiałbym do Poznania dojechać i stamtąd dopiero wspólnie z ekipą do W-wy. Jakieś 24h w tył licząc tylko że zaraz po 13.00 musiałbym wracać, a ja mam w planie uwarzyć RISa w ten weekend.