Skocz do zawartości

Keg 19l, co z brudząca gumą


zbynekkk

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, tylko moje brudzą, czy to standard?

Mam 4 sztuki z czego 2 prawie nie brudzą, 2 pozostałe bardzo (pod uwagę biore tylko kołnierz).

Nie wiem od czego to zależy, te co nie brudzą wyglądają tak jakby były intensywniej używane i guma się powycierała do połysku ;)

W dwóch kolejnych guma jest "chropowata" i te strasznie brudzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten problem, niby nie zwracam uwagi, ale podczas przenoszenia ręce są brudne.

To prawda, że jak się dobrze wymyję to nie brudzą, może warto zastosować tego CiFa wg porad Weny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Pewnie złota łopata sie należy :)

 

Jest taki lakier farba wodna do opon. Stosują ją w punktach z uzywanymi oponami.

dziala niezle ale nowe nigdy nie bedzie.

 

Jest wielu producentów link pierwszy lepszy z alegro. Post nie zawiera lokowania produktu : p

 

KONSERWANT do opon ATS-BLACK 1L=3L Farba Impregnat http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5023603594

 

od znajomego słyszalem ze ten srodek czyni cuda ale nigdy sie nie zdecydowałem z powodu na cene.

 

moze zakup 10 osób po 0,5?

bo opakowanie detaliczne 1L 40zl

 

ADBL Tire and Rubber Cleaner Do Opon Gumy 5L http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6672094860

 

 

 

 

Edytowane przez Michał W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2018 o 22:56, Niejan napisał:

Spray silikonowy jak do uszczelek w samochodzie trochę pomoze

Generalnie do "wszystkiego" oprócz WD 40 powinno sie mieć flaszkę oleju silikonowego. 6 zł za 100 ml a zastosowań łod groma. Ten spray to właśnie czysty olej silikonowy pędzony butanem. Przed silikonem przejechać gumę acetonem. Najbardziej rozpuszczona warstwa zejdzie, ale brudzi taka operacja strasznie.

 

A może podkleić tę gumową stopę jakimś niebrudzącym plastikiem? Gdybym ja takich kegów używał, to bym to radykalnie rozwiązał. Elementy gumowe won, zastąpić przyspawaną stopą i uchwytami albo koszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Również polecam umycie. Ostatnio kupiłem używane kegi, umyłem je w środku roztworem NaOH, następnie wylałem ten środek myjący do miski i wymoczyłem w nim gumy szorując ostro szczotką, roztwór zrobił się czarny jak smoła, gumy wyługowały się do "białości".

 

edit:

Uzupełnię moją powyższą wypowiedz o relację z działań nad ostatnio zakupionym kegem, w którym myślałem że już nie doczyszczę brudzących gum:

 

Kilka razy musiałem wymieniać wodę z wodorotlenkiem, ale udało się doczyścić!

Gotowanie w NaOH i szorowanie umożliwiło dotarcie do nieutlenionej warstwy gumy, nagle spod szczotki zaczęło lecieć tylko "szare", aż w końcu nic się już nie wypłukiwało. Teraz warto czymś zabezpieczyć gumę.

IMG_20190111_165119.jpg

Edytowane przez Bellon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.