Jump to content

Oddam / poszukuję gęstwę

Recommended Posts

• Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Mieszkasz gdzieś?

Koniec akcji, drożdże znalazły przytulny fermentor   Mam do oddania fiolki z drożdżami. Drożdże są trzymane pod solą fizjologiczną i mają zaledwie kilka/kilkanaście dni. W fiolce jest od 0.5

Zlewam dzisiaj lub jutro wita. Czy ktoś reflektuje na gęstwę WY3944? Wysyłka tylko pocztą lub odbiór osobisty w Toruniu. Nie zniechęcam, ale proszę mieć na uwadze temperatury podczas transportu.

Posted Images

Poszukuję gęstwy Wyeast 3278 Belgian Lambic Blend lub Wyeast 5112 Brettanomyces Bruxellensis lub inne kultury lambikowe.

Z chęcią przygarnąłbym również gęstwę Zymoferm Z009-0-40 (Nisko- i bezalkoholowe lagery).

W zamian mogę zaoferować THG i w niedługiej przyszłości German Ale.

Mam zebrana gęstwę Roeselare - do kwaśnych piw flandryjskich.

Ale ostrzegam, że stosowanie gęstw po wszelkich mieszankach to ryzyko - niektóre składniki mogły urosnąć w siłę, a inne się zdegenerować w trakcie rocznej fermentacji.

Mam zebrana gęstwę Roeselare - do kwaśnych piw flandryjskich.

Ale ostrzegam, że stosowanie gęstw po wszelkich mieszankach to ryzyko - niektóre składniki mogły urosnąć w siłę, a inne się zdegenerować w trakcie rocznej fermentacji.

Czyli rozumiem, że doradzasz użycie nowych drożdży? Cz Twoja gęstwa została zebrana po roku?

W tym tygodniu zbieram:

* Wyeast London Ale III (1 zbiór po bitterze 10°Blg)

* Zymoferm Z039 Belgische Klosterbiere (2 zbiór, po BPA i dubblu)

W związku z tym, że jestem dość poważnie chory, to odbiór albo ode mnie z domu w Wołominie, albo w przyszłym tygodniu w Warszawie.

W związku z tym, że jestem dość poważnie chory, to odbiór albo ode mnie z domu w Wołominie, albo w przyszłym tygodniu w Warszawie.

Coś bardzo poważnego ?

Zapalenie ucha i zatok przy okazji.

Nie za ciekawy zestaw :smilies: Zatoki są dość upierdliwe i potrafią wracać jak bumerang :S

łatwiej znajdziesz gęstwę jeśli podasz lokalizacje

Niestety jedynie Warszawa i okolice (mobilność -rower/ZTM)

Zapalenie ucha i zatok przy okazji.

Nie za ciekawy zestaw :) Zatoki są dość upierdliwe i potrafią wracać jak bumerang :S

łatwiej znajdziesz gęstwę jeśli podasz lokalizacje

Niestety jedynie Warszawa i okolice (mobilność -rower/ZTM)

Ponieważ jestem zainteresowany i jednym i drugim, a jestem mobilny to mogę jechać do chorego odwiedzić (dobry uczynek w niebie) i podwieść Tobie gęstwy (z nadzieją że nie będzie to Warszawy koniec zachodni :) i to będzie drugi dobry uczynek :smilies:

PS oczywiście nie jestem zainteresowany zapaleniem ucha i zatok, tylko gęstwą jedną i drugą :D

Edited by Mimazy

Dziś wieczorem zbieram klasztorne Zymofermy, jutro wieczorem London Ale. Nie mam żadnej wolnej gęstwy do pszenic (zasuwają w piwie).

O ile wiem, to Orion urzęduje w Markach, to po tej samej stronie co mój Wołomin.