Jump to content

Oddam / poszukuję gęstwę

Share

Recommended Posts

witam!

Czy nie ma ktoś na zbyciu gęstwy albo torebki s-04? Zapomniałem kupić, a na jutro 'planowałem' warzenie ;) Odebrać mogę w okolicy Jastrzębia, Żor, Rybnika... Będę niezmiernie wdzięczny :)

Edit: ale jaja znalazlem pac, ke us 05 w lodowce, wiec sprawa nieaktualna

Edited by szymcio

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Cześć.

Zebrałem wczoraj FM51 Grodzie Dębowe. Niestety po imperial grodziskim 13,5blg. Nie myta, zebrana mechanicznie łyżką. Jakieś 400-500ml.

Jeżeli ktoś sobie życzy, to zapraszam. Za dnia mordor, wieczorem metro Ursynów.

• 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Podbijam.

[bydgoszcz]

Na przyszły weekend będę potrzebował Wyeast 1010 American Wheat lub FM 50 Kłosy Kansas.

W zamian za to - mam świeżo zebraną gęstwę Wyeast 1084 Irish Ale:

http://www.wiki.piwo..._1084_Irish_Ale

Gdy by ktoś miał też jakieś płynne drożdże do Dubbla to też będę wdzięczny ;-)

Edited by maro86

Witam.

Planuje ktoś z Warszawy warzyć piwo na drożdżach górnej fermentacji? Chciałbym 13.10 uwarzyć Porter Bałtycki (pierwszy w życiu) i potrzebowałbym gęstwy z drożdży, które mogą poradzić sobie z 21 blg. Niewiele mogę zaoferować, ale jeśli jest ktoś zainteresowany cydrem domowym to możemy się wymienić ;) 

Interesowałby mnie obszar Warszawy lub kierunek do Otwocka :)

Pozdrawiam,

Mateusz :)

Wiem, wiem :) Niestylowe. Nie mam możliwości fermentować w temp. niższej niż 18°C. No chyba, że wystawię do garażu nieogrzewanego z blachy albo na balkon, ale boje się o spadki temperatury w nocy. Mrozu pewnie jeszcze nie będzie, ale koło 4-5°C to już u mnie bywa rankiem.

Nie mam możliwości fermentować w temp. niższej niż 18°C.

Wtedy trudno mówić o ściśle bałtyckim.

Ale ja bym poszedł w takim razie w drożdże California lager - teoretycznie pasują.

Teoretycznie także dałbyś radę zrobić 10 litrową warkę 10 BLG i sam sobie zapewnić gęstwę.

edit: wujek dobra rada zawsze w cenie

Edited by zasada

Jeśli nie znajdzie się ktoś o wielkim sercu, ktoś kto nie będzie posiadał gęstwy, zakupię New World Strong Ale M42 Mangrove Jack's.

Jak wyczytałem - temp. fermentacji od 14°C do 22°C, więc OK, a dodatkowo dedykowane m. in. do Porterów, RISów.

Przyjmę gęstwę w okolicach Wałbrzych, Legnica do piwa górnej fermentacji w stylu angielskim. Style typu EIPA, bitter, Mild, Scottish, stout. Z góry dziękuję krajanie :)