Skocz do zawartości

Oddam / poszukuję gęstwę


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nie napisałem akurat o tym...

Ogólnie to zamówiłem M84 w jednym sklepie i jak już paczka przyszła to znalazłem informację, ze trzeba ich 2 razy więcej, a do tego często niechętnie startują.

W ramach ratunku aby nie utknąć z brakiem fermentacji dokupiłem 2 paczki WB-34/70, a skoro już miałem to zużyłem wszystkie drożdże do dolniaków, bo nie planuję nic takiego robić w przewidywalnym okresie czasu.

 

Nie sądziłem, że ktoś poza mną zagląda na moją stronę, chyba będę musiał podpiąć jakiś skrypt do statystyk :)

Edytowane przez pogo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem, że ktoś poza mną zagląda na moją stronę, chyba będę musiał podpiąć jakiś skrypt do statystyk

obczytałem się i obśmiałem do rozpuku :smilies:

Jeden z czytających aż gacie musiał wykręcać (ciekawe dlaczego?).

Tylu "rodzynków" w jednym miejscu dawno nie znalazłem.

Szkoda, że nie masz licznika, bo byś zobaczył jak Ci oglądalność wzrosła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym wziął taka gęstwę. I dlaczego od razu zakładasz, ze źle ja zbierzesz ? Porządnie umyj słoik i zakrętkę. Wlej trochę wody i wstaw do mikrofali na max na 3 minuty. Ewentualnie do pieca na 200 stopni. Zakrętkę i łyżkę która będziesz zbierał gęstwę tez umyj i porządnie wygotuj. Potem szybko gęstwę hop do słoja. Tak z 5/6 słoika. Zakręć i do lodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym wziął taka gęstwę. I dlaczego od razu zakładasz, ze źle ja zbierzesz ?

Nic nie zakładam. Zwyczajnie nigdy tego nie robiłem i nieco się boję :P

W środę lub czwartek będę butelkował, więc wtedy zbiorę i odezwę się na priv.

BTW. Nie mam żadnego słoika... jak duży powinienem zorganizować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddam gęstwę z hefe-weizena, zrobioną z drożdży suchych WB-06. Początkowo 12Blg, końcowe 3Blg (po 9 dniach fermentacji). Chmieliłem bez woreczka muślinowego.

Jestem z Warszawy (Bemowo). Słoik został wygotowany we wrzątku oraz zdezynfekowany OXI (3%).

Gęstwa jest w lodówce (10°C). Została zebrana dzisiaj (16.11.2014).

Proszę dzwonić 512-168-607.

Edytowane przez Fiskusmati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do oddania/wymienienia gęstwę wyeast 3068 - po drugiej warce - na moje oko około 100ml. Zebrana dzisiaj 21.11, Taka ilość w zupełności u mnie wystarczyła do przefermentowania pszenicy 13.

 

Chętnie przygarne coś do Belgów, ale mogę też oddać.

 

Warszawa

Edytowane przez Szalas85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś z Warszawy lub okolic będzie miał powiedzmy w przeciągu 2tyg gęstwę z drożdży White Labs WLP001 California Ale lub Wyeast 1056 i chciałby się nią podzielić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddam drozdze Wyeast 1272 - American AleII drozdze pierwszy raz uzyte 11 listopada do AIPA 14 BLG, nastepnie 16 listopada do American wheat Ale 13 Blg oraz 22 listopada do piwa malinowego na bialym cukrze 12Blg. Za 3-4 dni bede zbieral. :)

 

Krakow :)

Edytowane przez profik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zbierzesz za 3-4 dni gęstwę, to od 11 listopada będzie ~3 tygodnie. 3 tygodnie i 3 warki na jednej gęstwie? Każda z nich powinna mieć trochę więcej czasu niż 7 dni na drożdżakach..

 

Nie wiesz czy po drodze gdzieś nie złapałeś infekcji i zamiast jednej wylejesz potem dwie albo trzy warki.

Nie wiesz jakie piwo Ci wyjdzie, a więc jakie błędy popełniłeś i jak je skorygować.

W zasadzie nie masz czasu na naukę i wyciągnięcie wniosków, bo warka goni warkę.

 

No ale oczywiście Twoja piaskownica, Twoje zabawki. Rób jak uważasz - ja tylko mogę wyrazić swój pogląd tudzież doradzić, a moim zdaniem nie tędy droga.

 

Gęstwę chętnie bym odziedziczył, ale niestety nie planuję wypadu w tamte strony ;/

Edytowane przez ThoriN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś w Warszawie ma może jakąś gęstwę do piw dolnej fermentacji? Potrzebuję niewielkiej ilości do zrobienia startera.

Edytowane przez Dario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu będę zbierał gęstwę Yeast Bay - Vermon Ale czyli szczep Conan z Heady Topper. Będę miał do oddania ze dwa słoiki po około 200 ml. Zainteresowanych proszę na PW.

 

Nieaktualne!

Edytowane przez Cichus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.