Skocz do zawartości

Oddam / poszukuję gęstwę


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo chętnie przygarnę gęstwę 1010 American wheat, 1056 American Ale lub inną nadającą się do amerykańskiej przenicy w rejonie Warszawy

 

US05 bardzo dobrze się nadadzą.

Mam w lodówce American Ale II, mogę Ci odstąpić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie przygarnę gęstwę 1010 American wheat, 1056 American Ale lub inną nadającą się do amerykańskiej przenicy w rejonie Warszawy

 

US05 bardzo dobrze się nadadzą.

Mam w lodówce American Ale II, mogę Ci odstąpić

 

A masz może coś z brytyjczyków do stouta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz może coś z brytyjczyków do stouta?

 

Z brytyjskich Scottish Ale 1728, będę przelewał na dniach to mogę Ci słoik przygotować

 

Albo jeśli chcesz coś ciężkiego, to mam WLP099 super high gravity w słoiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę lub poniedziałek będę miał do oddania niepłukaną gęstwę S04 po FAH (12 BLG) + chmielenie na burzliwej, IRA (12,5 BLG) i Letnim Lekkim (10 BLG). Gęstwę mogę oddać w jeden z tych dni (zlewanie ostatniego piwa na cichą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zrobić dobrą pszenicę i napalam się na Weihenstephany. Piłem oryginał i zwala z nóg, piłem próbkę od bart3q i była niezła. Nie mam ciśnienia z czasem, ale jakby ktoś miał, to chętnie przygarnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

oddam gęstwę 3711 French Saison, I pokolenie (saison 14 blg). Odbiór osobisty w Krakowie, ewentualnie jak dostanę informacje do niedzieli wieczór to odbiór osobisty we Wrocławiu

 

 

*** NIEAKTUALNE ***

Edytowane przez playand1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wymiane mam gestwe po :

Wyeast 3864 Belgian/Canadian (Browar Unibroue) - po 3 piwach

Wyeast 3942 Belgian Wheat (Browar De Dolle) - po 2 piwach

 

Szukam cos z belgow : najchetniej jakiekolwiek plynne do saisonow, lub : WLP 510,515,530,540,550 lub Wyeast 3522,3538,3725,3787

 

Oddam za darmo fiolke WLP099 ale o tym juz pisalem w dziale gielda.

 

W sobote bede przejezdzal przez Torun, Wloclawek i Grudziadz. Oczywiscie Lodz i okolice z dnia na dzien, z wysylka troche gorzej ale moze da sie cos pomyslec.

Edytowane przez Lodzermensch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak gęstwa to po co starter?

 

Odpowiedź:

 

Odstąpi na starter tzn. odstąpi bardzo niewielką ilość gęstwy (kilka, kilkadziesiąt ml).

 

A żeby sprecyzować - będę potrzebował dużo gęstwy po obecnej fermentacji ponieważ następne piwo będzie o dość wysokim ekstrakcie stąd też mogę odstąpić niewielką ilość na starter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odstąpi na starter tzn. odstąpi bardzo niewielką ilość gęstwy (kilka, kilkadziesiąt ml).

 

Trochę nie ten wątek, żeby poruszać ten temat, ale uważam, że robienie startera z gęstwy to nie jest dobry pomysł. W przypadku sucharów tym bardziej gra nie jest warta świeczki, przy koszcie ok 10 zł za opakowanie.

Robienie starterów z gęstwy niesie ze sobą duże ryzyko infekcji. W tych warunkach dużo szybciej namnażają się bakterie niż drożdże, a nie ma się co oszukiwać one występują zawsze w gęstwie, zwłaszcza w warunkach domowych, chodzi tylko o przewagę ich liczebności w porównaniu z liczbą drożdży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gdyby ktoś, coś to najprawdopodobniej* w przyszłym tygodniu będę miał gęstwę p WLP670 American Farmhouse Blend. Z góry mówię, że nie mam pojęcia czy obie składowe blendu przeżyły i w jakiej są proporcji, starter robiłem z już półrocznej fiolki, a piwo już ponad miesiąc fermentuje.

 

Najlepiej odbiór osobisty.

 

 

* Jeszcze nie wiem ile jej zostanie, ale jeśli ktoś byłby chętny to coś na pewno uda się odlać.

Edytowane przez KosciaK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś może coś do Belga - planuje Blond Ale'a i chętnie bym przygarnął jakąś zwierzyne w celu zaprzęgnięcia jej do pracy :) - najlepiej Kraków, ale jeśli wysyłka wchodzi w grę to też chętnie :)

Edytowane przez kerob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.