Skocz do zawartości

Oddam / poszukuję gęstwę


Rekomendowane odpowiedzi

Mam do oddania gęstwę Wyeast 3068 Weihenstephan Weizen - przed chwilą zebrana po pszenicznym 12blg.

Warszawa Wawer lub wieczorami okolice Konwiktorskiej przy Stadionie Polonii.

 

Widzę że prawie równo rok temu też warzyłem pszeniczne na tych samych drożdżach... :)

W dniu 13.05.2021 o 15:27, Stasiek napisał:

Do oddania gęstwa Wyeast3068 Weihenstephan Weizen - zebrana wczoraj, po pszenicy 13blg. Warszawa.

Nie ukrywam: to moje ulubione drożdże do piw pszenicznych (hefeweizen, weizenbock)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.05.2022 o 22:29, Stasiek napisał:

Mam do oddania gęstwę Wyeast 3068 Weihenstephan Weizen - przed chwilą zebrana po pszenicznym 12blg.

Warszawa Wawer lub wieczorami okolice Konwiktorskiej przy Stadionie Polonii.

 

Widzę że prawie równo rok temu też warzyłem pszeniczne na tych samych drożdżach... :)

Nie ukrywam: to moje ulubione drożdże do piw pszenicznych (hefeweizen, weizenbock)

masz jeszcze tą gęstwę? Chętnie wypróbuję, odbiorę w stolicy. Miałeś okazję porównać ze sławetnymi fm41?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, lechu555 napisał:

masz jeszcze tą gęstwę? Chętnie wypróbuję, odbiorę w stolicy.

Mam. Tylko gęstwa ma już przeszło miesiąc więc bierzesz na swoją odpowiedzialność.
 

17 godzin temu, lechu555 napisał:

Miałeś okazję porównać ze sławetnymi fm41?

Hmm... to chyba w drugą stronę. Moim zdaniem 3068 to są najlepsze drożdże do hefeweizenów i ew. można je porównać z innymi. I tak: robiłem parę lat temu takie porównanie: FM41 są ok, ale piwo na 3068 IMO lepiej wyszło.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2022 o 15:34, Stasiek napisał:

Mam. Tylko gęstwa ma już przeszło miesiąc więc bierzesz na swoją odpowiedzialność.
 

Hmm... to chyba w drugą stronę. Moim zdaniem 3068 to są najlepsze drożdże do hefeweizenów i ew. można je porównać z innymi. I tak: robiłem parę lat temu takie porównanie: FM41 są ok, ale piwo na 3068 IMO lepiej wyszło.
 

chętnie zatem wezmę, to, że ma miesiąc to nie problem. Używałem już półrocznych i wszystko było ok. Resztę napiszę na priv

 

EDIT: wziąłem, ale to zapierdziela z fermentacją. Po dwóch dniach już po zawodach. BLG 3 z 11stu początkowych. Oczywiście poczekam jeszcze z tydzień zanim zabutelkuję, ale szybkość jest imponująca.

Edytowane przez lechu555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Najprawdopodobniej będę przejeżdżał przez BB we wtorek przed południem, mam te, o których pisałem w dwóch postach powyżej
Przez Tychy jedziesz?

Wysłane z mojego RMX3081 przy użyciu Tapatalka

Poratuje ktoś drożdżami do west coasta? Okolice Katowic/Rybnika 
Mam kveiki hot heady, Tychy

Wysłane z mojego RMX3081 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Poznań i ew. okolice: oddam fiolkę FM28 Habit Opata z terminem do 1.08 z promocji Ale Piwo (czyli dobrze traktowane przez sklep). Odbiór osobisty poznańska Wilda lub okolice placu Cyryla. FM26 z tej samej promocji ruszyły na starterze bez problemu. Na zachętę fotos:

FM28.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Szukam gęsty do dolnej fermentacji w Gdyni lub okolicach - bez znaczenia jakie drożdże.

Może być teraz lub do max 2 tygodni.

Na oddanie za ca 2 tygodnie będę miał gęstwę z 1010 Wyeast American Wheat. Mam w piwnicy za niskie temperatury, kolejnej brzeczki już nie dadzą radę przerobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie,

 

Może ktoś będzie miał gęstwę do pilsa/lagera do odstąpienia?
Potrzebuje za około 4-5 tygodni, oczywiście jak będzie wcześniej to nie przeszkadza - przechowam w lodówce :)

Lokalizacja: Warszawa, ewentualnie Łódź (bo będę tam w odwiedzinach za 3 tygodnie).

 

Pozdrawiam,

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.