Skocz do zawartości

Oddam / poszukuję gęstwę


Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Kaniutek napisał:

Poszukuję gęstwę, ale z racji, ze nie wolno mi wychodzic z domu, wolałbym np. fiolkę z banku wysłaną kurierem, Wyeast 3068 Weihenstephan Weizen. Oczywiscie pokryję koszty...

Z góry dziękuję za dobre serce.

 

Ja mam w banku Stefany, ale są one poddane procesowi mrożenia. Także musiałbyś parę starterów zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może ktoś ma ochotę na 1,3l starter na Munich lager. Ja nie uwarze lagera w tej chwili. 

Starter zrobiony z drożdży z banku mrożonego żeby drożdże włożyć pod sól. Przestał się kręcić przedwczoraj, stoi aktualnie w 13 stopniach. 

Oddam chętnemu, jeśli się nikt nie znajdzie to trafi na kompost.

Raszyn k/Warszawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Poszukuję gęstwę Kveik Lutra lub zakupię opakowanie "Omega Yeast OYL-071 Lutra™ Kveik", jeśli ktoś posiada lub wie, gdzie można dostać. Wszelkie znane mi źródła nie posiadają tych drożdży.
Mieszkam na terenie Poznania, także jeśli ktoś tu rezyduję lub bywa to chętnie podjadę. Oczywiście nie ma problemu z odpłatnością, tym bardziej, jeśli ktoś posiada opakowanie z Omega Yeast.

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś z Wrocławia byłby chętny odstąpić min 100ml gęstwy, którychś z poniższych drożdży? Na wymianę posiadam obecnie Verdant Ipa z Lallemanda.

White Labs WLP066 London Fog Ale

White Labs WLP067 Coastal Haze Ale Yeast Blend

Fermentum Mobile FM55 Zielone wzgórze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Oddam gęstwę White Labs WLP650 Brettanomyces Bruxellensis. Dziś zlewam piwo do kega i mogę gęstwę odlać do słoika.

Odbiór u mnie w okolicach Otwocka przez kilka następnych dni

Pozdrawiam,

Mateusz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Muchor napisał:

A dlaczego? Ryzyko zakażenia zbyt duże?

Generalnie może to być loteria, a inna sprawa, że w gęstwie jest dużo drożdży i aby je skutecznie namnożyć potrzebny byłby bardzo duży starter. 

http://www.beerfreak.pl/startery-drozdzowe-kompendium/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pogo napisał:

@Gawron 
Fakt. Myślałem o tym jako o czarnym scenariuszu, gdyby gęstwy było za mało, ale chyba już lepszy undepiching niż ryzyko z tym, co wyjdzie z kręcenia.

Możesz jeszcze zrobić mniejszą warkę pośrednią na rozkręcenie gęstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie mam na to czasu. Warka, do której mają trafić te drożdże już jest gotowa i się kisi z lactusami.

Z drugiej strony zobaczyłem dziś pianę na starterze, który już spisywałem na straty. Wlałem zimne FM21 (takie prosto z lodówki) to startera o temperaturze blisko 40°C (zagapiłem się, zamyśliłem i zamiast bakterie do wiadra, to wlałem drożdże do startera). Ale skoro jest piana, to chyba znaczy, że drożdże przeżyły i mają się całkiem dobrze. Prawda?

Edytowane przez pogo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Ma ktoś może na zbyciu jakąś gęstwę do belgijskich piw klasztornych? Niedużo. Plan był taki, żeby nastawić lekkie belgian pale ale i potem na gęstwie zrobić Dubbla i Tripla, słody i cukier kandyzowany już czekają. Zrobiłem starter z fiolki FM25 Artefakty Trapistów, ale niestety pękło denko w kolbie mimo, że odkładałem ją na półkę delikatnie ? 

Pierwszy raz piszę w tym wątku, nie wiem jakie są zasady dokładnie. Jakby co to mogę dać w zamian gęstwę FM31, będzie niedługo do zebrania. 

 

IMG_20201214_180141.jpg

Edytowane przez darinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć. Oddam gęstwę W34/70 po lekkim lagerku, vienna lager i monachijskim ciemnym. To ostatnie przelałem dzisiaj do lagerowania. Miał być na niej porter bałtycki... ale mi woda w "fabryce piwa" zamarzła i odpuszczam warzenie - mam nadzieję, że na chwilę. "Towar" w słoiku 0,9l. Odbiór osobisty w Komornikach k. Poznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.