Skocz do zawartości

Oddam / poszukuję gęstwę


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mniej więcej w okolicach 10-12 maja potrzebna mi będzie świeża gęstwa Wyeast 3944 Belgian Witbier. Będę miał do zaoferowania świeże WLP644. Mogę również dorzucić piwko domowe - to już do ustalenia. Zaznaczam, że gęstwa musi być w bardzo dobrej kondycji! Jeśli będę miał gwarancję, to mogę nawet zapłacić. Warszawa i okoliczne tereny (ale z umiarem). Ewentualnie mogą być inne drożdże do Witbiera, ale to zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do oddania gęstwę OSLO kveik. Dają w miarę czysty profil (zostawiają delikatny 'kwejkowy' posmak). Są po fermentacji tygodniowej, brzeczka nastawna miala 9 blg. Drożdże te fermentują najlepiej powyżej 25 stopni. Z moich obserwacji, poniżej tej temperatury są trochę wolniejsze i trochę siarkują.

Ze względu na pandemię proszę o prywatną wiadomość, by się umówić na bezpieczny odbiór. Mieszkam w Warszawie, dzielnica Wola. Niestety nie mam jak wysłać gęstwy więc odbiór osobisty.

Nieaktualne. Gęstwa znalazła już nowe przyjazne fermentory.

Edytowane przez DanielN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Fermentum Mobile FM10 O czym szumią wierzby tydzień pracowały w ordinary bitterze, zbiór 30.05 więc świeżutkie.

Jak widać gęstwa niepłukana, jakieś 300 ml - do zdjęcia słoik wyjęty z lodówki.

Odbiór osobisty w poznańskiej Wildy.

IMG_20200531_085236646.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2020 o 09:04, Rolnik Sam w Dolinie napisał:

Szukam gęstwy Kveików - gdyby ktoś miał w Krakowie to będę wdzięczny za odrobinę :)

Mam świeżą gęstwę S-04, wiem że nie rarytas, ale mogę dać :)

 

Jakub

Dopiero zauważyłem, a pisaliśmy wcześniej. Gęstwa kveikowa najłatwiej dostępna jest na grupie:

https://www.facebook.com/groups/477095029612734

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.07.2020 o 21:44, manowar napisał:

Właśnie wysuszyłem Oslo - mam też trochę świeżej gęstwy, więc jeśli ktoś się chce pobawić kveikami mogę się podzielić. W Warszawie można odebrać osobiście.

PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Poznań, przyszły czwartek/ piątek, potrzebuje 150-200 ml gęstwy gorniakow. Preferowane szczepy brytyjskie w drugiej kolejności niemieckie i amerykanskie, ostatecznie belgijskie.

Cel mocne bezstylowe piwo resztkowe. Do cienkusza mam sucharki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
14 minut temu, Kaniutek napisał:

Poszukuję gęstwę, ale z racji, ze nie wolno mi wychodzic z domu, wolałbym np. fiolkę z banku wysłaną kurierem, Wyeast 3068 Weihenstephan Weizen. Oczywiscie pokryję koszty...

Z góry dziękuję za dobre serce.

Gdybys sie zadowolil FM to moge podrzucic na jakis przystanek w Raszynie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, x1d napisał:

Gdybys sie zadowolil FM to moge podrzucic na jakis przystanek w Raszynie :)

Dobry człowiek jesteś. Mam Covida. Wolałbym Cię nie narażać w żaden sposób.

Marzą mi się sztefany, bo nigdy na nich nie robiłem. Na FM wprawdzie też nie robiłem, ale wszyscy mówią, że sztefany są najlepsiejsze.

Edytowane przez Kaniutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.