Skocz do zawartości

Oddam / poszukuję gęstwę


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
czy ktoś w Łodzi miałby do odstąpienia coś do belgijskiego dubbla? Sprawa pilna bo niestety gęstwa FM27 nie ruszyła...
Nie poratuje, ale w ostateczności w Deptanie maja drozdze FM

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2018 o 06:51, KubaMik napisał:

Cześć,

czy ktoś w Łodzi miałby do odstąpienia coś do belgijskiego dubbla? Sprawa pilna bo niestety gęstwa FM27 nie ruszyła... :(

 

Tak z ciekawości to co się stało, że gęstwa nie ruszyła ? Bo rozumiem, że zwykłe z startera mogły nie ruszyć ale gęstwa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2018 o 13:15, rayavaldek napisał:

 

Tak z ciekawości to co się stało, że gęstwa nie ruszyła ? Bo rozumiem, że zwykłe z startera mogły nie ruszyć ale gęstwa....

Sprawa bardzo prosta. Chciałem zadać drożdże w temp ok 16-17 stopni i pozwolić na wzrost temperatury do ok 24. 16 to za mało dla FM 27. Po podniesieniu temp do 19 drożdże ruszyły. Z resztą tak podaje producent w opisie szczepu więc w sumie nie ma się czemu dziwić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2018 o 21:49, Gawon napisał:

Witam, może ktoś będzie miał na przełomie miesiąca coś pod Berliner weisse ? najchętniej odbiór osobisty warszawa lub okolice 

 

Wczoraj zbierałem gęstwę właśnie po Berliner Weisse, drożdże Wyeast 1007 German Ale. Z tymże zakwaszałem Lactobacillus delbrueckii WPL677 z White Labsa przed fermentacją i nie gotowałem już, więc masz od razu blend :) Z tymże nie jestem pewien czy to tak działa :D  Jak chcesz poeksperymentować to odstąpię, chyba, że już nie aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Miałby ktoś może gęstwę WY 1007 German Ale? Może być Warszawa, albo jakakolwiek inna miejscowość na trasie Warszawa - Hrubieszów (Dęblin, Lublin, Chełm itd) ponieważ będę tą trasą jechał w piątek.

 

Natomiast jeśli ktoś byłby zainteresowany gęstwą od 2565 Kolsch, to w niedzielę mogę podrzucić do którejś z w/w miejscowości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś w Krakowie miałby do odsprzedania FM41, albo jakieś inne podobne płynne drożdże do pszeniczniaków? Potrzebuję na weekend.

Chętnie przyjmę też gęstwę, jednak odwzajemnić mogę się jedynie finansowo.

EDIT: nieaktualne, okazało się, że w https://esencjesmaku.pl/ mieli na stanie Stefany.

Edytowane przez eltomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.