Skocz do zawartości

Oddam / poszukuję gęstwę


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Będę miał za kilka-kilkanaście dni(do dogadania nie śpieszę się) gęstwę po Berliner weisse WLP 630. Jest to "jej" pierwsze piwo.

Odbiór osobisty na śląsku, będę tez jechał do Wrocławia, mogę przekazać znajomym z Olsztyna/Gdańska.

Ewentualnie wysyłka.

Z chęcią przyjmę inną gęstwę po płynnych.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Będę miał za kilka-kilkanaście dni(do dogadania nie śpieszę się) gęstwę po Berliner weisse WLP 630. Jest to "jej" pierwsze piwo.

Odbiór osobisty na śląsku, będę tez jechał do Wrocławia, mogę przekazać znajomym z Olsztyna/Gdańska.

Ewentualnie wysyłka.

Z chęcią przyjmę inną gęstwę po płynnych.

Pozdrawiam

Chętnie przygarnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2-3 tygodnie do oddania (może za jakieś domowe piwko ;)) gęstwa po WL530 (Abbey). Robię właśnie Belgian Blond Ale. Drożdże zadane ze startera. Do odbioru w Warszawie, Żyrardowie i pomiędzy :)

 

 

9ac9409ace68473d8936cc00f28e8340.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

 

Nie wiem, czy możliwe jest zebranie gęstwy po Brettanomycesach, ale jeśli ktoś z Warszawy lub okolic dysponowałby takową za miesiąc lub dwa miesiące to chętnie przygarnę lub odkupię.

 

Chciałbym zrobić brzeczkę i umieścić ją w balonie(25L) na kilkanaście miesięcy, aby otrzymać zwykłego lub owocowego Lambika.

 

Pozdrawiam,

Mateusz

Edytowane przez markus383
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Zostało mi jakieś 200ml FM41 Gwoździe i banany drugie pokolenie, przerobiły RauchenWeizena 13blg. Nieprzemywane. Zebrane w niedzielę.

 

Warszawa. Ursynów północny wieczorem, Mordor za dnia.

Edytowane przez Pun kOmora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddam 3x słoik 0,5l przepłukanej gęstwy Wyeast London Ale III (1318) za jakieś piwko domowe ;). Pierwsze pokolenie, zebrane 22/11 po 4 dniach fermentacji NE IPA. W tym tygodniu do odbioru w czwartek w Wawie.

b556d4a7e3fe429a6d88e1e891792a81.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popraw mnie jezeli zle zrozumialem zebrales drozdze po 4 DNIACH ? Jezeli tak , to drozdze jeszcze nie zdarzyly zjesc wszystkiego powinnienes poczekac minimum 12-14 dni.

jezeli tak zrobiles a piwa jeszcze nie zabutelkowales to dodałbym szybko z 2 łychy drozdzy ....

Edytowane przez Markos227
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo przelewalem na cichą do chmielenia na zimno. Jestem 0,5 BLg od założonej FG a w zawiesinie jest jeszcze sporo drożdży. Moim zdaniem lepiej przelewać na cichą gdy jeszcze coś się dzieje aby mieć w drugim fermentorze trochę co2. Poza tym to nie tylko moje zdanie, z "How to brew" Palmera:

 

Allow the Primary Fermentation stage to wind down. This will be 2 - 6 days (4 - 10 days for lagers) after pitching when the bubbling rate drops off dramatically to about 1-5 per minute. The krausen will have started to settle back into the beer.

 

Using a sanitized siphon (no sucking or splashing!), rack the beer off the trub into a another clean fermentor and affix an airlock. The beer should still be fairly cloudy with suspended yeast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moim zdaniem lepiej przelewać na cichą gdy jeszcze coś się dzieje aby mieć w drugim fermentorze trochę co2.

Na forum jest tyle informacji od doświadczonych piwowarów, że trzeba koniecznie wynajdować koło na nowo? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.
Jutro (14.12) będę zbierał gestwe FM53 Voss kveik po pierwszej fermentacji, jeśli ktoś ma ochotę to będzie do odbioru Warszawa-Zoliborz. Chętnie przyjmę jakieś bretty, ale wymiana nie jest konieczna. 

Edytowane przez Jaaan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję łyżki gęstwy lagerowej do refermentacji alta. Alt robiony na k-97. Opole i okolice.

Butelkowanie planowane za ok. 10 dni.

19.12.2016

Gęstwa k-97 pierwszy zbiór do podzielenia się. Lagerowa nadal potrzebna.

Edytowane przez witia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.