Skocz do zawartości

Oddam / poszukuję gęstwę


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Poszukuję w Rzeszowie/okolicach mocnej i zdrowej gęstwy jakichkolwiek drożdży lagerowych wytrzymujących kontakt z piwem o mocy ~10% i dających radę go nagazować dodaną glukozą. Wystarczą 2-3 łyżki takiej gęstwy, w ostateczności nawet niepłukanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję w Rzeszowie/okolicach mocnej i zdrowej gęstwy jakichkolwiek drożdży lagerowych wytrzymujących kontakt z piwem o mocy ~10% i dających radę go nagazować dodaną glukozą. Wystarczą 2-3 łyżki takiej gęstwy, w ostateczności nawet niepłukanej.

Mam w lodówce słoik z gęstwą Fermentum mobile FM30 - bohemska rapsodia. Gęstwa zbierana 11 dni temu. Na tej gęstwie fermentują obecnie 2 piwka i wszystko wygląda OK. Gęstwa po Pilsie 10,5 BLG dość żadka. Chyba że poczekasz to w przyszłym tygodniu (raczej koniec tygodnia) będę miał świeżą po pilsie 12 BLG, który jak pisałem wyżej właśnie fermentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do oddania mam gestwe II pokolenie Wyeast 3655 Schelde po 15stce (8SRM)

 

Przyjme jakiekolwiek plynne belgi lub cos plynnego na lagery.

 

Mozliwa wysylka do paczkomatow w razie wymiany, jesli nie bedzie przez 2-3 dni nikogo chetnego na wymiane to schelde do oddania z odbiorem osobistym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymalnie byłoby dla mnie się z kimś wymienić ale jeśli nikt taki sie w glorii i chwale nie objawi to gestwa będzie do oddania,ale wówczas wolałbym raczej odbiór osobisty chyba że ktoś roztopi lód mojego serca :D

Edytowane przez Lodzermensch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem od Piwodzieja gratis sporo paczek suchych Brewferm blanche, miesiac po terminie. Kto chce uwarzyc witbiera? Do odbioru w Zabkach. Drozdze dobre, ruszyly jak glupie.

 

coś bym tam przygarnął. przy okazji można się piwem wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

hej, czy ktoś z Łodzi dysponuje saszetką US-05? Odkupię z chęcią, ewentualnie interesuje mnie gęstwa płynnych Wyeast 1056 American Ale. Chciałem uwarzyć NZ Rice Pale Ale, ale z drożdży zostały mi tylko WB-06, S-04...

 

EDIT: tak S-04 też się nadają, ale powyższe piwko będzie pierwszym w serii. Następne na gęstwie to: Rye AIPA, RIS. Także najbardziej zależy mi na US-05.

Edytowane przez joker0skater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.