Skocz do zawartości

Oddam / poszukuję gęstwę


Rekomendowane odpowiedzi

Jak wszystko pójdzie ok to VI pokolenie Ardennes będę miał za 10 dni

 

To ja się piszę o ile będzie możliwa wysyłka ;)

 

Opcja wysyłki została przetestowana przy V pokoleniu i z tego co mi jest wiadome wszystko poszło ok - drożdże doszły w dobrej kondycji. Oczywiście napiszę jak już będzie co wysyłać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę mieć poza Belgian Ardennes do oddania trochę American Ale II - pewnie koło 6 porcji - 2 są z zeszłego tygodnia, kolejne 4 będę zbierać w piątek lub sobotę w zależności jak mi styknie czasu :)

 

które pokolenie AAII?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ardennesy VI pokolenie zebrana - jutro będzie porcjowana.

 

Tibek - poszło PW,

bambo-5, bedni - podeślijcie adresy do wysyłki (najlepiej nr kom + numer paczkomatu do wysyłki)

 

Jeśli ktoś jeszcze zainteresowany proszę o kontakt - 17 wyjeżdżam na urlop i reszta gęstwy zostanie zutylizowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ardennesy VI pokolenie zebrana - jutro będzie porcjowana.

 

Tibek - poszło PW,

bambo-5, bedni - podeślijcie adresy do wysyłki (najlepiej nr kom + numer paczkomatu do wysyłki)

 

Jeśli ktoś jeszcze zainteresowany proszę o kontakt - 17 wyjeżdżam na urlop i reszta gęstwy zostanie zutylizowana.

 

Jeśli aktualne, byłbym zainteresowany, napisalem do Ciebie na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla odmiany zaczynam poszukiwania gęstwy na mocne belgijskie ale.

 

Ardennesy (Wyeast 3522) od manowara (dzięki btw) już chodzą w Witbierze, ale zapachowo na razie dużo gorzej od S33 wypadają (może to kwestia 6. pokolenia albo wczesnego etapu?), więc szukam innych opcji.

 

PS. Bazując na artykule z browar.biz odnośnie własnej hodowli drożdży (http://www.browar.biz/artykuly.php?id=110) próbuję sobie zbankować parę szczepów, więc jak ktoś z Wawy ma cokolwiek w miarę młodego do oddania (mogą być mikro ilości) to też chętnie przygarnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do oddania świeżo zebrane Wyeast 3724 Belgian Saison - drugie pokolenie. Odbiór osobisty.

EDIT: Nieaktualne. Jeśli dojdą bez problemu to sposób przesyłania będzie opracowany i spokojnie będę mógł wysyłać.

Edytowane przez KosciaK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Warszawy ma może gęstwę / y nadające się do dry stouta i do szkockiej 80? Mam S-04 ale zupełnie mi te drożdze nie odpowiadają - więc jak ktoś życzy, mam 2 słoiki do oddania.

 

Mam też 1 słoik belgian ardennes i 1 słoik american ale II

Oraz suche drożdze (w saszetkach) coopersa (x1), s-33(x2) i us-05(x2)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darujcie sobie gęstwę po suchych drożdżach do wymiany! Po co je rozdawać jak są takie tanie? Ryzyko duże też przy tym występuje, dla siebie lepiej zostawić taką gęstwę lub wylać bo to trochę przesada dla mnie wymieniać się suchymi drożdżami. Rozumiem, że w przypadku jakimś awaryjnym jak nie wystartują komuś się ratować takim czymś, ale gęstwa po suchych drożdżach ani nie są warte przesyłki ani ryzyka.

 

Xenocyd we Wrocku jest twój browar odbiór osobisty możesz zrobić w ofercie mają pełno suchych drożdży ;) Więc doradzałbym się tam udać, a nie prosić o US-05.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darujcie sobie gęstwę po suchych drożdżach do wymiany!

Ale dlaczego? Koszty? US-05 kosztuje ok 10zł - to słodu na jakieś 10litrów brzeczki. :)

Gorsza jakość? To też już chyba przeszłość...

A jak miałbym zrobić IIPA to sypać dwie czy trzy saszetki tych drożdży? Chyba lepiej wcześniej zrobić na jakieś lekkie piwo (nie ważne czy ja czy ktoś inny) i wykorzystać gęstwę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tylko mi o wymianę takiej gęstwy pomiędzy osobami którymi zazwyczaj się nie zna... a nie sens używania samej gęstwy z sucharów, bo ten znam doskonale! Czasem koszta takie mogą być złudne jak warkę będzie trzeba wylać do kibla dostając trzaśnięte drożdże, za których przesyłkę też trzeba było zapłacić. :P Ja sam używam gęstwy po suchych drożdżach ale tylko swojej ;)

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.