Skocz do zawartości

Oddam / poszukuję gęstwę


Rekomendowane odpowiedzi

Przygarnę jakąkolwiek gęstwę górnej fermentacji. Taka loteria, co będzie to uwarzę. W okolicach Opole mogę odebrać osobiście.

Dodatkowo:

20 i 23(powrót) listopada będę jechał trasą Opole-Częstochowa-Warszawa-Białowieża i mogę podjechać jak nie będzie bardzo daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta dla odważnych.

Mam do wydania dwa 12-miesięczne skosy 3068 Weihenstephan Weizen.

W mojej ocenie są nadal dobre. Z jednego takiego skosu zrobiłem starter ( 3 etapy, w sumie 4 dni ).

Mam od ok. tygodnia na burzliwej weizena i wszystko odbywa się wzorowo.

Kontakt na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddam gęstwę 1007 German ale Wyeasta, trzecie pokolenie, kontakt pw. Chorzów. Mogę przynieść 02.12.12 do białej małpy.

Edit:

Gęstwa już zarezerwowana

Edytowane przez St. Anger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjme gęstwe dolnej fermentacji do jakiegoś lagerka lub pilsa. Dotychczas nawarzyłem kilkanaście warek ale wszystko na drożdżach suchych. Teraz chciałem spróbować czegoś na płynnych. Oczywiście jestem w stanie zapłacić drobną kwote. Ceny drożdży płynnych w sklepach mnie przerażają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam możliwość przechowywania drożdży w warunkach głębokiego zamrożenia (-80) w roztworze krioprotektanta...

 

Póki co mam zamrożone (zawsze z pierwszej, odpowiednio odpłukanej gęstwy):

  • Safale US-05
  • Mauribrew Ale 514
  • Wyeast Forbidden Fruit 3463
  • Wyeast Ringwood Ale 1187
  • Wyeast Belgian Ardennes 3522

Jeśli macie coś, czego nie posiadam, (póki co nie będzie trudno) możemy umówić się na wymianę w Toruniu (ponieważ warzę ze średnią częstotliwością, proszę o wiadomość na priv na jakiś tydzień przed spotkaniem, żebym zdążył pożyczyć chociażby jakiś ekstrakt do zaszczepienia). Drożdże rozmrażają się bardzo dobrze i po 2-4 dniach żywo pracują w starterze.

Edytowane przez panszpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję gęstwę do Alta :

 

Wyeast German Ale albo Wyeast Kolsch jeśli ktoś posiada którąś z gęstw to bardzo bym prosił. Oczywiście pokrywam koszty wysyłki gęstwy. Proszę o info na pw planuję warzenie na 8 lub 14 stycznia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że w najbliższym czasie będę mierzył się z Pilsem i Pszenicznym, poszukuję do nich gęstw.

Pils - Wyeast 2007 Pilsen Lager lub Wyeast 2278 Czech Pils

Pszeniczne - Wyeast 3068, Wyeast 3056.

 

Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc. Ideałem byłoby, gdyby darczyńca był z Wrocławia lub okolic, wtedy mógłbym odebrać osobiście i zrewanżować się czymś w płynnej postaci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.