Skocz do zawartości

Oddam / poszukuję gęstwę


Rekomendowane odpowiedzi

wywalili mnie z roboty więc jestem chwilowo czasowy :smilies: Mogę Cię zgarnąć po drodze- rower się do mojego bolida mieści (nawet kilka :):D )

może zgrać to ze zbiorem gęstwy czyli jutro wieczorem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Nie mam żadnej wolnej gęstwy do pszenic (zasuwają w piwie).

A jakie drożdżaki szaleją w tej pszenicy?

Stefany. Będą dostępne koło 18-19 lipca. Aktualizacja co akurat fermentuje na bieżąco - link do kalendarza w stopce.

To ja bym się zapisał na odbiór.

Ustawiam przypomnienie w telefonie.

Szczegóły pewnie na pw .

Edytowane przez suchy3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do odstąpienia 2. pokolenie stefanów, świeżo zebrane z piany. Będzie tego tylko 50ml z hakiem, ale gdy zbierałem 1. pokolenie z piany i zadałem do drugiej warki, to pouciekały ;) Więc na 20l spokojnie starczy.

Lokalizacja Mysłowice, Katowice i okolice.

Ewentualnie pod koniec tygodnia będę miał pierwsze pokolenie z dna. Zamiennie do oddania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

zamierzam stworzyć swój bank drożdży, dotychczas dysponuję 2 szczepami, ale już niedługo dojdą 3 kolejne. Chętnie przyjmę nadmiarową gęstwę do kolekcji. W dalszym czasie liczę na współpracę, chętnie również się podzielę nadmiarem swojej gęstwy po każdej warce. Aktualnie dochodzi w piwnicy 100% pszeniczniak, na Safbrew s33 :P. Jeżeli będzie długi dystans za przesyłkę bez problemu zapłacę:)

 

do tej pory posiadam:

 

Saflager S-23

Safbrew S-33

w tym tygodniu bank powiększę o:

Saflager W-34/70

Safale US-05

Safbrew WB-06

 

mat_gl@o2.pl

Edytowane przez matpozmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że zacznę od skosów zalanych olejem mineralnym. Później spróbuję poeksperymentować z trwalszą formą przechowywania na wyprażonym piasku. Grzyby w takiej formie można długo przechowywać, ale szczerze mówiąc z drożdżami jeszcze nie eksperymentowałem. To będzie wymagało zapewne kilku nieudanych prób.:P A no można powiedzieć, że więcej czasu spędzam w Poznaniu, ale browar oznaczam jako Gródek. :)

 

Jakie macie doświadczenie ze skosami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

 

jeśli ktoś ma w tym tygodniu jakąkolwiek gęstwę we Wrocławiu to z chęcią przyjmę. Potrzebuję do cydra, a branie samych drożdży przesyłką to trochę kosztowana sprawa :)

 

W ramach podziękowania zobowiązuję się do zachowania kilku butelek (albo innej formy gratyfikacji jakby nie wyszło)

 

Crosis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli któryś z piwowarów z Warszawy lub okolic posiada gęstwę po pszeniczniaku, to chętnie się nią zaopiekuję. :D

Naszło mnie na pszeniczne, a że mam pod koniec tygodnia "wolną chatę" to trzeba to wykorzystać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

' date=' a że mam pod koniec tygodnia "wolną chatę" to trzeba to wykorzystać. :D[/quote']

a jak nie będzie gęstwy to Stasiek zrobi impreze :D

Żony nie będzie parę dni - znajdzie się czas i na warzenie i na imprezę. Albo w sumie to może też i na imprezę przy warzeniu. :/

A jak nie znajdę gęstwy, to mam plan awaryjny: sklep Piwowar i WB-06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje lekko przechodzone Stefany są do Twojej dyspozycji, jeżeli nie będzie nic młodszego. To będzie 4 pokolenie (3 zbiór).

 

Myślę, że we środę już je zbiorę, więc we czwartek jadąc do Dziekanowa po moje damy pewnie bym Ci je podrzucił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma ochotę na zagadkę/zabawę - nieznany szczep drożdży przywieziony 'żywcem' z Belgi -nóweczki.Po drugiej robocie .W czasie fermentacji piana dość wysoka -15l brzeczki poziom piany lekko 25l(przy pierwszym piwie se narobiłem syfu), odfermentowanie przy 45min/64'c -z 13,2 do 3,8blg,7dni temp 17'c. Mogę zabrać słoiczek 200ml na Bracką Jesień.

Oczywiście podrzucę również gdzieś w plenerze ;)

Edytowane przez misio melu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.