Skocz do zawartości

Beer Head Improver


coder

Rekomendowane odpowiedzi

ponownie napiszę bo była już o tym mowa.

Kiedyś zaproponowałem coś takiego dokładnie maltodekstrynę , to samo co w TB tylko cenowo nieco inaczej :P

http://allegro.pl/maltodekstryna-1-kg-non-gmo-i1397770945.html

 

oczywiście zostałem zjechany za takie propozycje :rolleyes:

 

osobiście używałem czegoś podobnego - syropu skrobiowego niskoscukrzonego w ilości ok 10% do ciemny piw typu porter bałtycki. Syrop ten (nie mylić z syropem dodawanym przez koncerny do brzeczki) składa się z ok 80% maltodekstryny więc to samo co w TB tylko że w syropie.

Zastanówmy się co to są te maltodekstryny ? a no oczywiście stanową ekstrakt niefermentowalny każdej brzeczki. Powstają w temp 72 °C zacierania i dają uczucie pełności piwa.

maltodekstryny są słodkawe co w ilości ok 10 % na warkę daje uczucie słodyczy.

 

Koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie sądzę, żeby maltodekstryny wpływały mocno na pianę.

Ten proszek nie jest słodki, ma taki smak jakby suszonych grzybów.

to po jaką cholerę przedłużasz dekstrynującą ?

piwa z wysokim ekstraktem końcowym lepiej się pienią, prawda ?

 

Oparty na maltodekstrynach, zwiększa treściwość piwa. Użycie: 4-8g na 10 litrów piwa.

no sam opis wskazuje co tam jest, oczywiście zastanawia nikła dawka,

tak czy siak najlepiej sprawdzić skład takiego preparatu i będzie wszystko jasne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po jaką cholerę przedłużasz dekstrynującą ?

W tych temperaturach podobno powstaja pewne polimery białkowe wspomagające pianę:

http://www.piwo.org/forum/viewtopic.php?pid=47143#p47143

 

Nie jest też tak, że wydłużnie przerwy dekstrynującej ponad wartość podaną w recepturze zwiększa ilość dekstryn, wręcz przeciwnie, alfa-amylaza cały czas tnie dekstryny na mniejsze kawałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po jaką cholerę przedłużasz dekstrynującą ?

W tych temperaturach podobno powstaja pewne polimery białkowe wspomagające pianę:

http://www.piwo.org/forum/viewtopic.php?pid=47143#p47143

 

Nie jest też tak' date=' że wydłużnie przerwy dekstrynującej ponad wartość podaną w recepturze zwiększa ilość dekstryn, wręcz przeciwnie, alfa-amylaza cały czas tnie dekstryny na mniejsze kawałki.[/quote']

Moment, alfa-amylaza tnie dekstryny? Ja zawsze byłem zawsze przekonany, że rozkłada skrobię na dekstryny.

 

Wydłużenie przerwy dekstynowej (nie kosztem maltozowej, tylko samej przerwy) zawsze skutkuje u mnie wyższą wydajnością zacierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@admiro

no jasne w grubszej śrucie jest zawsze nie rozłożona skrobia, która dopiero po dłóższym czasie ulega hydrolizie.

 

a amylaza hydrolizuje skrobię do dekstryn ale i ciacha dekstryny na mniejsze cząstki.

Tak się dzieje gdy zacieram np śrutę jęczmienną termamylem (a amylazą ) zacier po pewnym czasie jest już słodki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.