Skocz do zawartości

Co zrobić ze zużytym słodem?


scooby_brew

Rekomendowane odpowiedzi

Za kazdym razem po zrobieniu piwa pozostaje mi ok 10-20 kg zuzytych ziaren.

 

Co robisz ze zuzytym slodem? Ja to kompostuje. Po prostu zakopuje to w rogu podworka za garazem, polewam woda raz na jakis czas. Po miesiacu uzywam to do nawozenia ogrodka warzywnego.

 

Slyszalem tez, ze niektorzy rozsypuja zuzyty slod prosto do ogrodka, bez kompostowania.

Inni najpierw susza ziarna i nastepnie sypia je na trawnik.

 

Oczywiscie, jezeli masz gospodarstwo rolne mozesz zuzyte ziarna uzyc jako pokarm dla swin lub krow.

 

Mozesz tesz zrobic ze zuzytego slodu biskietki dla psa. Przepis:

 

4 szklanki zuzytych ziaren (upewnij sie, ze ziarna nie mialy kontaktu z chmielem, ktory moze byc szkodliwy dla psow).

4 szklanki maki

1 szklanka masla z orzeszkow ziemnych

1 jajko

 

Wloz do piekarnika w 180'C na 30 min.

Nastepnie wysusz w 107'C przez 8-10 godzin.

http://www.blogsmonroe.com/beer/2008/01/13/recycle-that-grain-into-dog-treats/

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zasilam miejską kanalizację

Moze powinienes sie zastanowic, czy mozesz w jakis sposob to uzyc, zamiast po prostu wyrzucac? Lub moze znasz kogos kto to moze uzyc? "RRR=Reduce, Reuse, Recycle"

 

jakie robisz warki że masz 20 kg młóta ?

Oh, mozesz miec wiecej niz 20 kg.

Doppelbock = ok. 15 kg. suchego ziarna, czyli ok. 30 kg mokrego "mlota".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co robią duże browary z młótem ? Przecież tego to są tony.

sprzedają na paszę... i nie mają najmniejszego problemu ze zbytem ;)

w moim browarze nie ma kolejek po te 15-20 kg miesięcznie :)

ale w WESie widzialem rolnika ładującego młóto na przyczepy

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w WESie widzialem rolnika ładującego młóto na przyczepy

Ciekawe czy ma to jakieś własności odżywcze jeszcze' date=' czy też stosowane jako uzupełniacz.[/quote']

Młóto jest produktem ubocznym przy produkcji piwa.1 kg młóta wedlug systemu INRA dostarcza 0,19 JPM(energia netto)dla krów mlecznych.Białko młóta tylko w okolo 45% rozklada sie w żwaczu,co jest bardzo pozytywna cecha tego produktu,a rzeczywista strawność w jelicie cienkim.Młóto jest mlekopędne i dlatego jest idealne do skarmiania przez krowy mleczne

cokolwiek to znaczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje młótno idzie wprost do zakładowego stawu. Rybki przez pół roku mają niezłe brzuszki i wszyscy się dziwią czymu takie wypasione.

Tym samym nadają się rówineż jako zanęta do wędkarzy - trzeba dodać parę skłądników i nik takiej nie ma. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje młótno idzie wprost do zakładowego stawu. Rybki przez pół roku mają niezłe brzuszki i wszyscy się dziwią czymu takie wypasione.

Tym samym nadają się rówineż jako zanęta do wędkarzy - trzeba dodać parę skłądników i nik takiej nie ma. ;)

Nie żebym się chwalił, ale potwierdziłem kilkukrotnie skuteczność młóta jako składnika zanety na leszcze. :) I mam nadzieję, że w sierpniu potwierdzę jeszcze parę razy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie będę oryginalny, bo większość wyrzucam na śmietnik. Ew. młóto w z mniejszych warek do kibla.

Ale nikt jeszcze nie napisał o tym, że można młóto wykorzystać jako dodatek przy pieczeniu chleba.

Z każdej warki około 1-2kg młóta zamrażam i po trochu (jednorazowo jakieś 100-200g) dodaję do chleba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młóto jest dobrym dodatkiem do pasz. Po zacieraniu jest jeszcze dużo białka, włókna surowego, tłuszczu surowego. Akurat o tym mam prace magisterską ;) Browary sprzedają młóto rolnikom. Młóto poddaje też się kiszeniu, co polepsza walory smakowe oraz strawność.

Myślę, że mozna by spróbować też dodawać młóto do paszy dla kur.

Ja osobiście wyrzucam młóto do śmietnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młóto posiada łuskę. Czy łuska nie pogarsza walorów smakowych chleba ?

Powiem tak: mi nie przeszkadza.

Zresztą Ci co jedli chleb też nie narzekali.

Jest po prostu trochę bardziej razowy chleb. Bo oczywiście dodaję młóto tylko gdy robię razowe chleby.

 

Kiedyś zrobiłem eksperyment i dałem młóto do części rozrobionego ciasta - w ten sposób miałem dwa chleby: jeden z młótem, drugi bez. Porównanie smakowe wypadło wręcz na plus dla tego z młótem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Młóto posiada łuskę. Czy łuska nie pogarsza walorów smakowych chleba ?

Powiem tak: mi nie przeszkadza.

No i się coś zmieniło i zaczęła mi jednak przeszkadzać łuska w chlebie. :P Zmieniliśmy śrutownik' date=' może to przez to?

W każdym bądź razie znalazłem na to radę: blender.

Zamrożone młoto zalewam wrzątkiem i po rozmrożeniu całą tą breję traktuję kilka minut blenderem. Może to siła sugestii, ;) ale wydaje mi się, że po tej operacji łuska jest rozbita prawie "w pył".

Ale co tam te moje 5% czy 10% młóta dodawane do chleba, gdy czytam, że można go dodać i 50%!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dziś się przeszedłem na wodę w celu oddania "zużytego" (przecież można go dalej przetwarzać) słodu wędkarzom.

Niestety nie byli zainteresowani - nęcą ryby gotowymi produktami (zanętami).

zatem słaby handlowiec z Ciebie ;) Trza było nakłamać, że to gotowa mieszanka na karpie, amury i tołpygi (czy co oni tam łowią)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś się przeszedłem na wodę w celu oddania "zużytego" (przecież można go dalej przetwarzać) słodu wędkarzom.

Niestety nie byli zainteresowani - nęcą ryby gotowymi produktami (zanętami).

zatem słaby handlowiec z Ciebie ;) Trza było nakłamać' date=' że to gotowa mieszanka na karpie, amury i tołpygi (czy co oni tam łowią)[/quote']

Wspominali dawne czasy jak to kupowali płatki, zboże, aromaty itp. ale już im się nie chce "kręcić" tego wszystkiego samemu. Taniej i szybciej jest iść i kupić gotowy worek z zanętą tym się tłumaczyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.