Skocz do zawartości

Co zrobić ze zużytym słodem?


scooby_brew

Rekomendowane odpowiedzi

czasem zostawiam odrobinę jako dodatek do chleba.

To jest bardzo ciekawe, też o tym myślałem. W jakiej proporcji mąka/młóto? I jaki chleb (przepis)? Zamrażto młóto? Oczywiście, można by też upiec chleb na zakwasie z młóta.

Sam jeszcze nie piekłem, ale tu się chwalą ciekawymi przepisami.

http://www.piwo.org/topic/466-chlebek/page__st__360#entry265214

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żonie wystarczająco śmierdzi gdy gotuję brzeczkę, a tu jeszcze kazac jej wejść do wanny ze słodem... :lol: :lol: :lol:

Moja zona uzywa gestwy jako maseczke na wlosy, tylko musi byc dokladnie przeplukana zeby wysuszajacego alkoholu tam nie bylo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
2 godziny temu, LUBIE_GRAC_W_GRY_WIDEO napisał:

znajomy - i prawie stracił przez to zęba (w słodzie zaplątał się kamień). odradzam 

Moja żona właśnie robi. Super sprawa. A jak słód się śrutuje samodzielnie, to nie ma prawa zaplątać się tam kamień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jadłem właśnie te z przepisu, akurat Kamila prowadząca bloga przywiozła je na Szczeciński Festiwal Piwa i naprawdę fajne były, mimo że nie jestem szczególnym miłośnikiem słodyczy.

Osobiście to planuję młóto po grodziskim zużyć do chleba, fajnie gra w pieczywie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odświeżę kotleta.

Chciałbym zapytać o doświadczenia w kompostowaniu młóta.

Warto? W jeden sezon się przekompostuje? Czy młóto nie zakwasza za bardzo późniejszego kompostu? Kwaśny kompost chyba nie jest wskazny pod większość roślin, np. pod warzywa. Z tego co się orientuję to są rośliny kwasolubne takie jak borówka czy iglaki ale nie wiem czy np. 50 kg młóta w kompostowniku to nie będzie za dużo i więcej szkody wyrządzę w ogrodzie takim młótem niż pożytku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.