Jump to content
Sign in to follow this  
grzechu_k

Hokej w polsce - bezpieczeństwo

Recommended Posts

Mam pytanie do obeznanych koleżanek i kolegów.

W lutym będę w okolicach Nowego Targu, pomyślałem, ze nigdy nie byłem na meczu hokeja i znalazłem, że w tym terminie Podhale Nowy Targ będzie grał ze Stoczniowcem Gdańsk. I teraz pytanie - jak jest na takim meczu? Czy mogę wziąć rodzinę czy lepiej nie ryzykować? Czy można łatwo dostać po zębach (sport kontaktowy + kibice z Podhala=wizyta u stomatologa)? Czy są mecze podwyższonego ryzyka (tak jak w piłce nożnej - jeśli tak to jakie)? No i jak przyjmuje się na trybunach kibiców tzw. piknikowych/rodzinnych?

 

Wybaczcie błahe być może pytania, ale nie interesuję się specjalnie hokejową ekstraklasą i nie mam pojęcia jak to wszystko wygląda. W internecie szukałem informacji o rozróbach w Nowym Targu i znalazłem raptem 1 notatkę prasową. Proszę również o inne ważne informacje, o których nie pomyślałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Śmiało możesz iść, raczej jeśli już to niewielu od nas jedzie na południe Polski. Generalnie sport jest bardzo kontaktowy, duuużo lepiej oglądać na żywo niż w tv, ale na trybunach raczej spokój. U nas w ciągu ostatnich 5 lat była chyba tylko jedna rozróba, ale chyba kibice Lechii mieli z kimś porachunki. Akurat wtedy nie byłem:)

Pozdr:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to super. Najbardziej obawiałem się tego, co może dziać się na trybunach bo na lodowisku jest ostro.

W TV jest lipa - nie widać krążka (ja orientuję się, że krążek jest tam gdzie większość jedzie) :P. Już kilka lat się wybieram na mecz. W mojej okolicy hokej w zasadzie nie istnieje - można pograć jedynie gdy hydrant pęknie w czasie mrozu (w takiej sytuacji nauczyłem się jeździć na łyżwach).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na żywo to wygląda całkiem inaczej, tv nie jest w stanie oddać klimatu gry w hokeja. Moje dzieci lubią 2-3 razy w sezonie przejść się na mecz (acz podejrzewam, że największą atrakcją jest bufet w przerwie :P ). Co do trybun to nie wiem jak na innych lodowiskach, ale u nas klub kibica ma swój sektor osobny a na głównej widowni raczej dużo rodzin z dziećmi i spokój, na szczęście to nie boisko piłkarskie z gówniarzerią udającą kibiców.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigdy nie byłem na meczu Podhala. Może to wstyd, ale dużo moich znajomych jeździ, z dziećmi też. Nie słyszałem, żeby coś tam się dziwnego działo, może kilkanaście lat wstecz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuje wszystkim za informacje. Właśnie liczyłem na to, że to nie mecz piłkarski (chociaż w ostatnim czasie dużo się poprawiło na boiskach). Już nie mogę się doczekać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj dopiero mi się przypomniało o tym temacie. Polecam wszystkim hokeja na żywo. Już nigdy nie będę oglądał w TV - lipa. Z Gdańska były 3 (trzy) osoby. Absolutny porządek - super. Dwie uwagi dla początkujących kibiców

- ubierzcie się bardzo, bardzo ciepło - mimo, że na dworze był dość solidny mróz to w hali było chyba zimniej. Zmarzłem jak cholera, ale warto było,

- najlepsze są miejsca stojące - mniej się marznie i można poskakać nie zasłaniając innym widoku :)

 

Od teraz jest to obowiązkowy punkt programu (oprócz gorących źródeł na Słowacji) naszej wizyty zimą w górach. Polecam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.