Skocz do zawartości

Hokej w polsce - bezpieczeństwo


grzechu_k

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do obeznanych koleżanek i kolegów.

W lutym będę w okolicach Nowego Targu, pomyślałem, ze nigdy nie byłem na meczu hokeja i znalazłem, że w tym terminie Podhale Nowy Targ będzie grał ze Stoczniowcem Gdańsk. I teraz pytanie - jak jest na takim meczu? Czy mogę wziąć rodzinę czy lepiej nie ryzykować? Czy można łatwo dostać po zębach (sport kontaktowy + kibice z Podhala=wizyta u stomatologa)? Czy są mecze podwyższonego ryzyka (tak jak w piłce nożnej - jeśli tak to jakie)? No i jak przyjmuje się na trybunach kibiców tzw. piknikowych/rodzinnych?

 

Wybaczcie błahe być może pytania, ale nie interesuję się specjalnie hokejową ekstraklasą i nie mam pojęcia jak to wszystko wygląda. W internecie szukałem informacji o rozróbach w Nowym Targu i znalazłem raptem 1 notatkę prasową. Proszę również o inne ważne informacje, o których nie pomyślałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało możesz iść, raczej jeśli już to niewielu od nas jedzie na południe Polski. Generalnie sport jest bardzo kontaktowy, duuużo lepiej oglądać na żywo niż w tv, ale na trybunach raczej spokój. U nas w ciągu ostatnich 5 lat była chyba tylko jedna rozróba, ale chyba kibice Lechii mieli z kimś porachunki. Akurat wtedy nie byłem:)

Pozdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super. Najbardziej obawiałem się tego, co może dziać się na trybunach bo na lodowisku jest ostro.

W TV jest lipa - nie widać krążka (ja orientuję się, że krążek jest tam gdzie większość jedzie) :P. Już kilka lat się wybieram na mecz. W mojej okolicy hokej w zasadzie nie istnieje - można pograć jedynie gdy hydrant pęknie w czasie mrozu (w takiej sytuacji nauczyłem się jeździć na łyżwach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żywo to wygląda całkiem inaczej, tv nie jest w stanie oddać klimatu gry w hokeja. Moje dzieci lubią 2-3 razy w sezonie przejść się na mecz (acz podejrzewam, że największą atrakcją jest bufet w przerwie :P ). Co do trybun to nie wiem jak na innych lodowiskach, ale u nas klub kibica ma swój sektor osobny a na głównej widowni raczej dużo rodzin z dziećmi i spokój, na szczęście to nie boisko piłkarskie z gówniarzerią udającą kibiców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzisiaj dopiero mi się przypomniało o tym temacie. Polecam wszystkim hokeja na żywo. Już nigdy nie będę oglądał w TV - lipa. Z Gdańska były 3 (trzy) osoby. Absolutny porządek - super. Dwie uwagi dla początkujących kibiców

- ubierzcie się bardzo, bardzo ciepło - mimo, że na dworze był dość solidny mróz to w hali było chyba zimniej. Zmarzłem jak cholera, ale warto było,

- najlepsze są miejsca stojące - mniej się marznie i można poskakać nie zasłaniając innym widoku :)

 

Od teraz jest to obowiązkowy punkt programu (oprócz gorących źródeł na Słowacji) naszej wizyty zimą w górach. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.