Skocz do zawartości

Style piwa i zalecane drożdże


tomuso

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zacieram Belgian Blond Ale:

 

-słód pilzneński 4,7 kg

-słód Kara 20 - 0,5 kg

-słód pszeniczny 0,5 kg

 

chmiel Challenger

 

oczywiście zacieram według przepisu na Wiki, ale teraz sedno.

 

Niestety nie mam zalecanych drożdży Wyeast 3787 Trappist HG.

Chciałem posłużyć się Safeale Us-05 (dwudniowy starter z gęstwy).

 

Czy jest szansa zbliżyć się w tym wypadku do stylu piwa?

 

 

Oraz ogólnikowe pytanie jak w innych przypadkach? [oczywiście nie chodzi o robienie piw pszenicznych na drożdżach lagerowych :lol:]

Czy na US-05 można pokusić się o zrobienie Witbier, co z tego wyjdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

US-05 są bardzo neutralnymi drożdżami, wręcz można się kusić o imitację nimi dolnej fermentacji, a w piwach belgijskich niejako istotą jest wyraźny profil drożdżowy- owocowe śliwkowe nuty. Ponoć s-33 oraz t 58 są najbliższe do belgijskich z suchych drożdży. Moim zdaniem nie ma co próbować- bez odpowiednich drożdzy nie będzie to to. Mało tego właściwe drożdze też trzeba prowadzić we właściwej temperaturze- różnica między 19 a 24 jest jak niebo a ziemia dla THG :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

US-05 są bardzo neutralnymi drożdżami, wręcz można się kusić o imitację nimi dolnej fermentacji

Wcale nie chciałem US-05 robić dolnej fermentacji, chodzi mi o użycie US-05 do górnej fermentacji dla Belgian Blond Ale oraz Witbier?

 

Czy naprawdę popełnię profanacje jeśli do tych wspomnianych styli użyje US-05?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówię o efekcie końcowym a nie o technologii- w temp dolnej fermentacji US-05 nie będą pracowały wcale. Mówię o tym że dają bardzo neutralny smakowo efekt fermentacji. Nie chodzi o profanację tylko nie uzyskasz właściwego efektu, warto spróbować zrobić tą samą recepturę na różnych drożdźach i potem porównać efekt.

 

PS gdyby zrezygnować z kara to uzyskasz Koelscha i będzie on bliższy prawdziwemu Kolońskiemu piwu, niż belgijskiemu gdy użyjesz Kara- to chciałem powiedzieć :lol:

Edytowane przez Mimazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie demonizowałbym tak roli drożdży w witbierze. Oczywiście są ważne, ale myślę, że dużą (być może nawet większą) role odgrywają tu dodane przyprawy.

Kiedyś zrobiłem witbiera i gdy przyszło do zadawania drożdżami to się okazało, że starter z 1214 Belgian Ale jest jakiś "dziwny" i nie odważyłem się nim zadać, a zamiast tego zadałem brzeczkę tym co miałem: odrobinę przeterminowanymi US-56 (teraz znane jako US-05). No i proszę: na panelu u Infama wśród 5 różnych witbierów to moje najwyżej zostało ocenione. :lol:

 

Edit: Jeśli chodzi o Blonde to obawiam się, że się jednak nie będą nadawały - tak jak pisali poprzednicy są zbyt neutralne. Uzyskasz dość mocne ale, ale raczej nie będzie to belgijskie blonde.

Edytowane przez Stasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi Pan Piwowar w Brugijskim Zot'cie mówił że drożdże to podstawa, a dodawanie przypraw typu kolendra do piwa to zbrodnia, wynikająca z braku dobrych drożdży :lol:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie nawarzę takie wypiję :lol:

I o to chodzi!!

jeśli chcesz wystawiać na konkursach to masz problem, tak samo jakbyś chciał porównywać z piwami belgijskimi na panelu dyskusyjnym, ale jak warzysz dla siebie, to będzie to dobre lub bardzo dobre piwo, tyle że nie belgijskie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejście "drożdże American Ale do wszystkiego" stosują amerykanie, i coś im tam wychodzi, jednak zwykle na tyle odmienne od oryginału, że ewoluuje w nowy styl - Americal Pale, American Brown, American Stout, American Wheat...

 

Ale nawet oni nie próbują robić American Tripel czy American Witbier.

 

Piwa belgijskie robią przede wszystkim drozdże - belgijskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie spróbuję na US-05 zrobić Witbier, później zawsze mogę powtórzyć już na odpowiednich. Dobrze, że Coder mieszka blisko i służy gęstwą. Piotrze jakbyś miał "ciekawą" gęstwę to chętnie podjadę.

 

 

To moje początki z warzeniem no i chciałbym trochę powarzyć "stylowo", tak jak pisał Kopyr w "Piwowarze"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.