Skocz do zawartości

Sok z kiszonej kapusty.


Shooter

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas przygotowywania kiszonej kapusty na świąteczny bigos, odcisnąłem około 2l soku. Część wypiłem, ale pozostałe 1,5l zlałem do PETa i wstawiłem do chłodziarki.

Jak długi jest okres przydatności do spożycia? Kilka dni temu próbowałem i nadal jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że w takiej społeczności jak nasze forum, znajdują się specjaliści wielu dziedzin. Myślę, że moje pytanie jest skierowane głównie do żywieniowców.

Moja wiedza o soku z kiszonej kapusty zawiera się na tej stronie:

http://magicsport.pl/news/zdrowie/lecznicze,wlasciwosci,kapusty,N201.html

 

Jak wspomniałem w postach wyżej, przechowuję swój sok w butelce PET w chłodziarce. Dziś naszła mnie ochota na szklaneczkę soku.

Zdziwił mnie widok osadu na dnie butelki, wygląda jak osad drożdżowy. Może mi to ktoś z forumowiczów wyjaśnić?

Edytowane przez Shooter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wiedza o soku z kiszonej kapusty zawiera się na tej stronie:

http://magicsport.pl/news/zdrowie/lecznicze,wlasciwosci,kapusty,N201.html

Rzymski lekarz Markus Katon z pochlebstwem wyraża się o właściwościach zdrowotnych i leczniczych kapusty oraz całą listę chorób które wyleczyć przy pomocy tego niezwykłego pokarmu. "Jeśli kapusta mu nie pomoże, należy go zabić".

 

no no, niezłe.

 

Ten sok to na kaca? :)

 

Gdybym wypił taką szklankę to za 3 min byłbym w WC. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Ten sok to na kaca? :)

 

Gdybym wypił taką szklankę to za 3 min byłbym w WC. ;)

Nie, dla zdrowotności :). Żal było mi słać ten smaczny kwaśny sok w kanał, przypomniałem sobie o jego właściwościach i odłożyłem do dalszej konsumpcji. Swoją drogą to nawet na kaca się nadaje, o czym Markus Katon by wiedział, gdyby ruszył bursztynowym szlakiem i poznał gościnność Słowian ;):cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.