Skocz do zawartości

Festiwal Żywiecki - kto będzie ?


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem w jaki dzień lub dni( raczej dni), ale będę. No ale zmowu ktoś lub coś musiało zamieszać plany. Dori Ty już chyba wiesz o co chodzi - 15-17 czerwiec dni Cieszyna, z tego co czytałem będzie można coś dla siebie wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jaki dzień lub dni( raczej dni), ale będę. No ale zmowu ktoś lub coś musiało zamieszać plany. Dori Ty już chyba wiesz o co chodzi - 15-17 czerwiec dni Cieszyna, z tego co czytałem będzie można coś dla siebie wybrać.

faktycznie szkoda, że Święto Trzech Braci w Cieszynie i Giełda w Żywcu w tym roku wypadają w tym samym czasie. Koncert np. bardziej podoba mi się w Cieszynie: będzie Oddział Zamknięty.

Niestety coś trzeba jednak wybrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jaki dzień lub dni( raczej dni)' date=' ale będę. No ale zmowu ktoś lub coś musiało zamieszać plany. Dori Ty już chyba wiesz o co chodzi - 15-17 czerwiec dni Cieszyna, z tego co czytałem będzie można coś dla siebie wybrać.[/quote']

faktycznie szkoda, że Święto Trzech Braci w Cieszynie i Giełda w Żywcu w tym roku wypadają w tym samym czasie. Koncert np. bardziej podoba mi się w Cieszynie: będzie Oddział Zamknięty.

Niestety coś trzeba jednak wybrać :)

Tajemnice tu jakeś :)

Ale poważnie, to może będę w niedziele. Przypadkiem jestem 120km obok. Jak się uda.

Może Ci z soboty zostawią mi wiadomość pod kamieniem ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tajemnice tu jakeś :)

Ale poważnie, to może będę w niedziele. Przypadkiem jestem 120km obok. Jak się uda.

Może Ci z soboty zostawią mi wiadomość pod kamieniem ? :)

Żadne tajemnice :). Już wyjaśniam. Elrow mieszka w sumie niedaleko Cieszyna, ja w Cieszynie. W tym samym czasie co Giełda w Żywcu w Cieszynie jest Święto Trzech Braci coś jakby Dni Cieszyna (zarówno tego polskiego jak i czeskiego). Głównym sponsorem imprezy jest Brackie :/. Niestety terminy imprez w Cieszynie i w Żywcu się pokrywają :).

 

Jeśli chodzi o giełdę to być może, że będę też w Żywcu w niedzielę.

 

Jeśli można spytać to gdzie jest to "120km obok" Żywca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o giełdę to być może' date=' że będę też w Żywcu w niedzielę.[/quote']

A to giełda jest też w niedzielę ? Program jest na 15-16.06 czyli piątek/sobotę.

 

T.

Tak, według zaproszeń giełda jest także w niedzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o giełdę to być może' date=' że będę też w Żywcu w niedzielę.[/quote']

A to giełda jest też w niedzielę ? Program jest na 15-16.06 czyli piątek/sobotę.

 

T.

Tak' date=' według zaproszeń giełda jest także w niedzielę.[/quote']

Ciekawe co to za niespodziankę szykuje browamator. Mam na myśli "coś" długo oczekiwane przez piwowarów.

Wiecie coś może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co to za niespodziankę szykuje browamator. Mam na myśli "coś" długo oczekiwane przez piwowarów.

Wiecie coś może ?

Nie mam pojęcia' date=' ale też jestem ciekawa :)[/quote']

1. Mogą to być akcesoria których używają amerykanie. Rynek jest starszy i zdecydowanie inny, więc rozwiązania nieraz ciekawe.

Zacierał ktoś kiedyś np. w lodówce turystycznej ? Tam jest to popularne i co najciekawsze wychodzi jak należy :) Choć ja osobiście bym się nie odważył. Przykłady jednak można mnożyć.

 

2. Może tu być system zacierno-warzelny by Browamator. (średnio mi się wydaje)

 

3 .Szkolenia u zachodnich piwowarów ? Założę się, że za jakieś 500-700 zł znajdą się chętni na prelekcje w minibrowarach. Teraz więcej można zarobić na wartości dodanej czy też usługach niż na samym towarze. W każdej rozwijającej się branży z czasem marże spadają i tak długo na rynku firma jak Browamator z tego sobie zdaje sprawę.

 

Innych pomysłów brak :)

 

 

ps: może to być oczywiście coś prostszego. Np super wydajna ręczna myjka butelkowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Przekonały mnie do tego słowa Browamatora: "długo oczekiwane przez browarników domowych".

Nie wiem, co innego mogłoby kryć się pod tym. No chyba, że byłyby to jakies kapsle z nadrukiem "piwo domowe browaru X", bo to też było ongiś sygnalizowane.

Stawiam jednak na RIMSa, tym bardziej, że w Żywcu odbędzie się jego prezentacja w wykonaniu piwowara RIMIego, kóra była na tyle wcześniej zapowiedziana, że był czas na przygotowanie jakiegoś warsztatu na zlecenie Browamatora.

Podkreślam jednak, że są to tylko moje dywagacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Przekonały mnie do tego słowa Browamatora: "długo oczekiwane przez browarników domowych".

Nie wiem, co innego mogłoby kryć się pod tym. No chyba, że byłyby to jakies kapsle z nadrukiem "piwo domowe browaru X", bo to też było ongiś sygnalizowane.

Stawiam jednak na RIMSa, tym bardziej, że w Żywcu odbędzie się jego prezentacja w wykonaniu piwowara RIMIego, kóra była na tyle wcześniej zapowiedziana, że był czas na przygotowanie jakiegoś warsztatu na zlecenie Browamatora.

Podkreślam jednak, że są to tylko moje dywagacje.

Z jednej strony jestem obiema rękoma za, a z drugiej zastanawiam się, czy to jest w naszych realiach do wykonania.

Oby się Twoje przepowiednie sprawdziły i były poniżej 10.000 :)

 

Fakt, faktem Browamator z tego co mi wiadomo pomógł w wykonaniu RIMSa co najmniej dwóm osobom, więc i zaplecze sprzętowe mogą posiadać.

Jak uważasz - rozwinie się ten sposób warzenia u nas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uważasz - rozwinie się ten sposób warzenia u nas?

W pewnej mierze rozwinie się. Zrobia to fanatycy domowi, którzy mają ku temu warunki. Podstawą jednak zawsze będzie garnek i kuchenka domowa, tudzież jakieś usprawnienia ograniczone potrzebami, a zwłaszcza możliwościami. I nie mam na myśli tylko możliwości warzenia, ale także leżakowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odswieżam temat, bo byłoby mi miło się z Wami spotkać. A jeśli się wcześniej nie umówimy to raczej ciężko się będzie w Żywcu rozpoznać :). Więc przyznawać się publicznie :) kto jedzie i jak go rozpoznać :).

 

PS

Zdjęcia mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę, ale w sobotę ok godziny 9-11. Zdjęć do znudzenia - na stronie ( adres w profilu )

Zjawia się ktoś w tym czase ?

Myślę, że pojawię się w tych godzinach :) Więc może jakoś się odnajdziemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę' date=' ale w sobotę ok godziny 9-11. Zdjęć do znudzenia - na stronie ( adres w profilu )

Zjawia się ktoś w tym czase ?[/quote']

Myślę, że pojawię się w tych godzinach :) Więc może jakoś się odnajdziemy :)

Ja też będę w okolicach 9

Postaram się Cię tzi odnaleźć w tłumie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę' date=' ale w sobotę ok godziny 9-11. Zdjęć do znudzenia - na stronie ( adres w profilu )

Zjawia się ktoś w tym czase ?[/quote']

Myślę, że pojawię się w tych godzinach :) Więc może jakoś się odnajdziemy :)

Ja też będę w okolicach 9

Postaram się Cię tzi odnaleźć w tłumie :)

MNie nie będzie, więc liczę na relację i zdjęcia piwo.org_community :)

Edytowane przez schloss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś pewne miejsce, gdzie będzie łatwo o zaparkowanie auta ? Ostatnio byłem w Żywcu lata temu i z parkingiem koło browaru chyba było kiepsko.

 

Dla łatwiejszej identyfikacji - zdjęcie całej ekipy którą się zjawimy na giełdzie:

 

http://tomasz_zieba.republika.pl/zuza6/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co to za niespodziankę szykuje browamator. Mam na myśli "coś" długo oczekiwane przez piwowarów.

Wiecie coś może ?

chyba zagadka sie wyjaśniła - to "coś długo oczekiwanego" to chyba suche drożdże do piwa pszenicznego WB-06 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.