Jump to content
Sign in to follow this  
elroy

Festiwal Żywiecki - kto będzie ?

Recommended Posts

Nie wiem w jaki dzień lub dni( raczej dni), ale będę. No ale zmowu ktoś lub coś musiało zamieszać plany. Dori Ty już chyba wiesz o co chodzi - 15-17 czerwiec dni Cieszyna, z tego co czytałem będzie można coś dla siebie wybrać.

Nie wiem w jaki dzień lub dni( raczej dni), ale będę. No ale zmowu ktoś lub coś musiało zamieszać plany. Dori Ty już chyba wiesz o co chodzi - 15-17 czerwiec dni Cieszyna, z tego co czytałem będzie można coś dla siebie wybrać.

faktycznie szkoda, że Święto Trzech Braci w Cieszynie i Giełda w Żywcu w tym roku wypadają w tym samym czasie. Koncert np. bardziej podoba mi się w Cieszynie: będzie Oddział Zamknięty.

Niestety coś trzeba jednak wybrać :)

Nie wiem w jaki dzień lub dni( raczej dni)' date=' ale będę. No ale zmowu ktoś lub coś musiało zamieszać plany. Dori Ty już chyba wiesz o co chodzi - 15-17 czerwiec dni Cieszyna, z tego co czytałem będzie można coś dla siebie wybrać.[/quote']

faktycznie szkoda, że Święto Trzech Braci w Cieszynie i Giełda w Żywcu w tym roku wypadają w tym samym czasie. Koncert np. bardziej podoba mi się w Cieszynie: będzie Oddział Zamknięty.

Niestety coś trzeba jednak wybrać :)

Tajemnice tu jakeś :)

Ale poważnie, to może będę w niedziele. Przypadkiem jestem 120km obok. Jak się uda.

Może Ci z soboty zostawią mi wiadomość pod kamieniem ? :)

Tajemnice tu jakeś :)

Ale poważnie, to może będę w niedziele. Przypadkiem jestem 120km obok. Jak się uda.

Może Ci z soboty zostawią mi wiadomość pod kamieniem ? :)

Żadne tajemnice :). Już wyjaśniam. Elrow mieszka w sumie niedaleko Cieszyna, ja w Cieszynie. W tym samym czasie co Giełda w Żywcu w Cieszynie jest Święto Trzech Braci coś jakby Dni Cieszyna (zarówno tego polskiego jak i czeskiego). Głównym sponsorem imprezy jest Brackie :/. Niestety terminy imprez w Cieszynie i w Żywcu się pokrywają :).

Jeśli chodzi o giełdę to być może, że będę też w Żywcu w niedzielę.

Jeśli można spytać to gdzie jest to "120km obok" Żywca?

Jeśli chodzi o giełdę to być może, że będę też w Żywcu w niedzielę.

A to giełda jest też w niedzielę ? Program jest na 15-16.06 czyli piątek/sobotę.

T.

Jeśli chodzi o giełdę to być może' date=' że będę też w Żywcu w niedzielę.[/quote']

A to giełda jest też w niedzielę ? Program jest na 15-16.06 czyli piątek/sobotę.

T.

Tak, według zaproszeń giełda jest także w niedzielę.

Jeśli chodzi o giełdę to być może' date=' że będę też w Żywcu w niedzielę.[/quote']

T.

Tak' date=' według zaproszeń giełda jest także w niedzielę.[/quote']

Ciekawe co to za niespodziankę szykuje browamator. Mam na myśli "coś" długo oczekiwane przez piwowarów.

Wiecie coś może ?

Ciekawe co to za niespodziankę szykuje browamator. Mam na myśli "coś" długo oczekiwane przez piwowarów.

Wiecie coś może ?

Nie mam pojęcia, ale też jestem ciekawa :)

Wiecie coś może ?

Nie mam pojęcia' date=' ale też jestem ciekawa :)[/quote']

1. Mogą to być akcesoria których używają amerykanie. Rynek jest starszy i zdecydowanie inny, więc rozwiązania nieraz ciekawe.

Zacierał ktoś kiedyś np. w lodówce turystycznej ? Tam jest to popularne i co najciekawsze wychodzi jak należy :) Choć ja osobiście bym się nie odważył. Przykłady jednak można mnożyć.

2. Może tu być system zacierno-warzelny by Browamator. (średnio mi się wydaje)

3 .Szkolenia u zachodnich piwowarów ? Założę się, że za jakieś 500-700 zł znajdą się chętni na prelekcje w minibrowarach. Teraz więcej można zarobić na wartości dodanej czy też usługach niż na samym towarze. W każdej rozwijającej się branży z czasem marże spadają i tak długo na rynku firma jak Browamator z tego sobie zdaje sprawę.

Innych pomysłów brak :)

ps: może to być oczywiście coś prostszego. Np super wydajna ręczna myjka butelkowa :)

Stawiam na instalację typu RIMS.

Myślisz, że będą oferować taki zestaw do samodzielnego montażu ?

Hmm, no jest to ciekawa propozycja o ile będzie kosztowała na poziomie akceptowalnym.

Dokładnie tak. Przekonały mnie do tego słowa Browamatora: "długo oczekiwane przez browarników domowych".

Nie wiem, co innego mogłoby kryć się pod tym. No chyba, że byłyby to jakies kapsle z nadrukiem "piwo domowe browaru X", bo to też było ongiś sygnalizowane.

Stawiam jednak na RIMSa, tym bardziej, że w Żywcu odbędzie się jego prezentacja w wykonaniu piwowara RIMIego, kóra była na tyle wcześniej zapowiedziana, że był czas na przygotowanie jakiegoś warsztatu na zlecenie Browamatora.

Podkreślam jednak, że są to tylko moje dywagacje.

Dokładnie tak. Przekonały mnie do tego słowa Browamatora: "długo oczekiwane przez browarników domowych".

Nie wiem, co innego mogłoby kryć się pod tym. No chyba, że byłyby to jakies kapsle z nadrukiem "piwo domowe browaru X", bo to też było ongiś sygnalizowane.

Stawiam jednak na RIMSa, tym bardziej, że w Żywcu odbędzie się jego prezentacja w wykonaniu piwowara RIMIego, kóra była na tyle wcześniej zapowiedziana, że był czas na przygotowanie jakiegoś warsztatu na zlecenie Browamatora.

Podkreślam jednak, że są to tylko moje dywagacje.

Z jednej strony jestem obiema rękoma za, a z drugiej zastanawiam się, czy to jest w naszych realiach do wykonania.

Oby się Twoje przepowiednie sprawdziły i były poniżej 10.000 :)

Fakt, faktem Browamator z tego co mi wiadomo pomógł w wykonaniu RIMSa co najmniej dwóm osobom, więc i zaplecze sprzętowe mogą posiadać.

Jak uważasz - rozwinie się ten sposób warzenia u nas?

Jak uważasz - rozwinie się ten sposób warzenia u nas?

W pewnej mierze rozwinie się. Zrobia to fanatycy domowi, którzy mają ku temu warunki. Podstawą jednak zawsze będzie garnek i kuchenka domowa, tudzież jakieś usprawnienia ograniczone potrzebami, a zwłaszcza możliwościami. I nie mam na myśli tylko możliwości warzenia, ale także leżakowania.

Odswieżam temat, bo byłoby mi miło się z Wami spotkać. A jeśli się wcześniej nie umówimy to raczej ciężko się będzie w Żywcu rozpoznać :). Więc przyznawać się publicznie :) kto jedzie i jak go rozpoznać :).

PS

Zdjęcia mile widziane :)

Ja będę, ale w sobotę ok godziny 9-11. Zdjęć do znudzenia - na stronie ( adres w profilu )

Zjawia się ktoś w tym czase ?

Ja będę, ale w sobotę ok godziny 9-11. Zdjęć do znudzenia - na stronie ( adres w profilu )

Zjawia się ktoś w tym czase ?

Myślę, że pojawię się w tych godzinach :) Więc może jakoś się odnajdziemy :)

Ja będę' date=' ale w sobotę ok godziny 9-11. Zdjęć do znudzenia - na stronie ( adres w profilu )

Zjawia się ktoś w tym czase ?[/quote']

Ja też będę w okolicach 9

Postaram się Cię tzi odnaleźć w tłumie :)

Ja będę' date=' ale w sobotę ok godziny 9-11. Zdjęć do znudzenia - na stronie ( adres w profilu )

Zjawia się ktoś w tym czase ?[/quote']

Ja też będę w okolicach 9

Postaram się Cię tzi odnaleźć w tłumie :)

MNie nie będzie, więc liczę na relację i zdjęcia piwo.org_community :)

Edited by schloss

Wiecie coś może ?

chyba zagadka sie wyjaśniła - to "coś długo oczekiwanego" to chyba suche drożdże do piwa pszenicznego WB-06 :)

Ja byłem ledwie przez pół godziny. W tym pośpiechu nawet niczemu się dokładniej nie przyjrzałem. Na otarcie łez mam prawie nowy śrutownik za pół ceny :)

Edited by tzi