Skocz do zawartości

Jak pozbyć się zapachu z beczki?


Shooter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na Allegro kupiłem beczkę plastykową 58l po czosnku w workach. Niestety, albo te worki były dziurawe, albo z siatki, bo mimo leżakowania na strychu ponad 2 miesiące, nadal czuć zapach czosnku. Lubię czosnek, ale nie w piwie :) dlatego chciałbym się pozbyć tego zapachu.

Z zabiegów jakie wykonałem, to mycie wodą z octem i traktowanie pirosiarczanem sodu, ale bezskutecznie.

Może ktoś z Was miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tez po śledziach wiaderka.

Tak jak pisze wena ACE ,ale potem płukanie zimną wodą (nie ciepłą - porada syna) i wietrzenie na otwartym powietrzu.

Parę dni i fermentory po 10 zł :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co myć? Zrobić piwo czosnkowe :)

A co ? robiłeś czosnkowe ? jak smakuje ? :)

Nie robiłem' date=' wystarczy kupić Srebrnego Smoka z Fortuny.[/quote']

Ze Smoków to uwielbiam Złotego , ale Srebrnego też pijam . Co on ma wspólnego z czosnkiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze wena ACE ' date='ale potem płukanie zimną wodą (nie ciepłą - porada syna)[/quote']

Czemu nie ciepłą?

Jako jeden z nielicznych estrów zapachowych rozpuszcza się właśnie w zimnej wodzie.

zresztą wpisz w google to prawie wszędzie płukanie właśnie w zimnej wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bimber.info/forum/viewtopic.php?t=407&postdays=0&postorder=asc&start=30 obierki po ziemniakach ponoć czynią cuda. Niestety trzeba się zalogować.

No to się zarejestrowałem i zacytuję tutaj, może się to komuś przydać.

 

"...rozmawiałem dzisiaj(przepraszam wczoraj) z gościem który robi to i owo i dał mi radę;jak chcesz pozbyć się jakichkolwiek zapachów wrzuć ostrużyny z ziemniaków i będzie git.)podobno mają wyciągnąć wszelkie zapachy itp.

właśnie tak zrobiłem i zobaczymy jak będzie :roll:"

 

"...po 12 godz.jak pisłem że wrzuciłem do beczki obierki z ziemniaczków, mogę stwierdzić iż owy sposób działa,zapaszek praktycznie zniknął (potrzymam tak dwa dni) ..."

 

"witam :) obierki wrzuciłem do beczki i zalałem około 5l.ciepłej wody,dorzuciłem parę skórek z mandarynki(dla zapachu),beczkę postawiłem przy kaloryferze,kilka razy przemyłem środek beczki owym nastawem,na drugi dzień zawartość musiałem wylać bo chyba zaczęły fermentować,następnie wypłukałem i zalałem ciepłą wodą(około 5 l)z płynem ludwik.całość umyłem,wypłukałem iiiiiiiiiiiiiiiiii wącham i wącham i niiiic :P nawet z drugiej beczki gdzie było czuć plastikiem zapach ustąpił,czyli metoda jak najbardziej skuteczna polecam

pozdrawiam"

 

Jutro na obiad będzie DUUUŻO ziemniaczków :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.