Skocz do zawartości

Obsługa Speidel Braumeister


dori

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno zostałam szczęśliwą posiadaczką Speidla 50l ;) Właśnie dziś w Sylwestrowa noc chcieliśmy coś w nim uwarzyć, ale chyba zadanie nas przerosło :beer: Mam pytanie do posiadaczy tego cuda. Jak umieścić filtr z tworzywa na metalowym sicie tak aby się on nie unosił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym chciał :):beer:

A coś instrukcja obsługi o tym wspomina ?

Tak, że filtr nie powinien się unosić ;) sęk w tym że nie napisali jak to zrobić. Filtr sobie pięknie pływa w wodzie, a sypiąc słód, cała śruta idzie pod niego. Pewnie jest na to jakiś prosty patent...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod wątek - mam zamiar kupić Speidla 50 l. Warto kupić coś takiego? Czu urządzenie faktycznie się sprawdza? Czy kolokwialnie mówiąc relacja cena-jakość-funkcjonalność jest OK?

 

Dori - gdzie kupowałaś Speidla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak umieścić filtr z tworzywa na metalowym sicie tak aby się on nie unosił?

Mnie też pływa. Na filtr wrzucam dwa noże i przestaje pływać :)

Ja sznurkiem "zszyłam" oba filtry i było już OK. Zastanawiam się jaka była intencja producenta' date=' aby tak to rozwiązać. Zastanawiam się czy nie zastąpić tego rozwiązania blachą z nacięciami szczelinowymi.

 

Podłączę się pod wątek - mam zamiar kupić Speidla 50 l. Warto kupić coś takiego? Czu urządzenie faktycznie się sprawdza? Czy kolokwialnie mówiąc relacja cena-jakość-funkcjonalność jest OK?

 

Dori - gdzie kupowałaś Speidla?

Mój Speidel zakupiony był w BA. Po pierwszej warce jestem zauroczona sprzętem. Czysto, szybko, sprawnie, elegancko... Jak na razie jedyny mankament, który trochę uprzykrzył mi wczorajsze warzenie to ten pływający filtr, ale to drobnostka. Coś więcej pewnie będę mogła napisać po kilku warkach, bo ta nocna to trochę była "na wariata" robiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mieliśmy pokaz warzenia na Braumaisterze, ale jego starej wersji. Kolega Volker miał filtr "szmaciany", który przyciskał specjalnymi kamieniami piwnymi, zwanymi też przez niektórych kamieniami polnymi :)

 

I to działało!

 

Przyszycie filtra, to też niezły pomysł, tylko będzie pewnie go trzeba zdemontować do czyszczenia. Lepiej chyba przycisnąć czymś luźnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki największy zasyp można zrobić na tym sprzęcie i jak długo trwa warka włącznie z czyszczeniem ?

Na razie Ci nie odpowiem. Ja zasypałam 10kg, ale można sporo więcej. Wygląda też na to, że warzenie też trwa krócej niż normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZyli teraz DORI wraca z pracy, włącza pralkę autoamtyczną i Braumeistera i idzie się bawić z córeczką. Następnie opróżnia pralkę i Braumeistera i idzie usypiać córeczkę. Rewelacja. Dorotko co Ty zrobisz teraz z wolnym czasem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to sie tak zastanawiam, niby spidle drogie jak cholera. Za kilka razy mniejszą kwotę ciężko sprzedać coś w ten deseń... a tu cyk- kolejna sztuka ;) Obstawiał bym sponsora.

 

Ot... mały OT :D

 

Filtracja ponoć taka że wypadało by ją zrobić jeszcze raz, ale jest szefowa to się wypowie. Ja się zapytam czy to górne sitko jest nie "puszcza", czy lepiej jest dać pod nie np gaze?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z filtracją nie jest tak źle. Zdenerwował mnie tylko ten luźno pływający filtr. Myślałam, że coś źle robię, ale widocznie taki był zamysł producenta i wszyscy z tym mają problem. Po "zszyciu" filtra metalowego i tkaninowego wszystko jest OK. Filtracja poszła bardzo szybko. Brzeczka była bardzo klarowna, więc ogólnie nie jest tak źle.

@Bolek górne sitko jest takie samo jak dolne - metal + tworzywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.