Skocz do zawartości

Obsługa Speidel Braumeister


dori

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Czy gdzieś można nabyć "sita" do wersji 20l? Nie mogę pojąć jak maszyna za tyle zetów może mieć szmatki z dziurkami zamiast porządznie wykonanego sita. Ktoś? coś?

w zestawie sita są ze stalowej siatki.

 

Teraz są. Mój model jest starutki :)

A jak starość to się psuje. Tym razem mam problem z temperaturą. Mianowicie przy gotowaniu temperatura skacze. Dochodzi do 102 stopni, następnie momentalnie szybuje w dół do 92, czas się zatrzymuje. Podgrzewa, też w moment i znowu zjeżdżalnia w dół. Gotowanie przez to trwa dużo dłużej. Co to? Czujnik? Coś poważnego?

 

choroba go wie...

jedno jest pewne, koszty :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Czy gdzieś można nabyć "sita" do wersji 20l? Nie mogę pojąć jak maszyna za tyle zetów może mieć szmatki z dziurkami zamiast porządznie wykonanego sita. Ktoś? coś?

w zestawie sita są ze stalowej siatki.

 

Teraz są. Mój model jest starutki :)

A jak starość to się psuje. Tym razem mam problem z temperaturą. Mianowicie przy gotowaniu temperatura skacze. Dochodzi do 102 stopni, następnie momentalnie szybuje w dół do 92, czas się zatrzymuje. Podgrzewa, też w moment i znowu zjeżdżalnia w dół. Gotowanie przez to trwa dużo dłużej. Co to? Czujnik? Coś poważnego?

 

choroba go wie...

jedno jest pewne, koszty :thumbdown:

 

Koszty kosztami, ale czuję piękny DMS w piwach przez tę zabawę temperaturą.

Posiedziałem przed kotłem i sprawa wygląda tak, że on grzeje do 102, następnie od razu to spada do 89, załącza się pompa, grzeje do 102 i od razu znów zjeżdża do 89. I tak w kółko. Problem zaczął się chyba jak czyściliśmy pompę. Mogliśmy coś zepsuć? Cholera no.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy przy myciu pompy nie rozłączyła się czujka temperatury. Może się poluzowało. Brzeczka faktycznie stygnie? Czy tylko komputer tak myśli?

A z innej beczki. Jak drobno śrutujecie śłody? Czy te fontanny nie powstają dlatego, że wszystko jest za bardzo zbite? Filmu nie widziałem bo mam wszystko poblokowane. Tylko się domyślam. Z opisu rozumiem tylko, że albo jest jakieś przewężenie za pompą albo słód jest za bardzo zbity. I stąd wysokie ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Czy gdzieś można nabyć "sita" do wersji 20l? Nie mogę pojąć jak maszyna za tyle zetów może mieć szmatki z dziurkami zamiast porządznie wykonanego sita. Ktoś? coś?

w zestawie sita są ze stalowej siatki.

 

Teraz są. Mój model jest starutki :)

A jak starość to się psuje. Tym razem mam problem z temperaturą. Mianowicie przy gotowaniu temperatura skacze. Dochodzi do 102 stopni, następnie momentalnie szybuje w dół do 92, czas się zatrzymuje. Podgrzewa, też w moment i znowu zjeżdżalnia w dół. Gotowanie przez to trwa dużo dłużej. Co to? Czujnik? Coś poważnego?

 

choroba go wie...

jedno jest pewne, koszty :thumbdown:

 

Koszty kosztami, ale czuję piękny DMS w piwach przez tę zabawę temperaturą.

Posiedziałem przed kotłem i sprawa wygląda tak, że on grzeje do 102, następnie od razu to spada do 89, załącza się pompa, grzeje do 102 i od razu znów zjeżdża do 89. I tak w kółko. Problem zaczął się chyba jak czyściliśmy pompę. Mogliśmy coś zepsuć? Cholera no.

 

Nie bardzo się znam ale na chłopski rozum pompa z czujnikiem temperatury ani grzałką nie ma nic wspólnego. Też czyściłem, tam nie za bardzo jest co zepsuć. Poproś browamatora, oni zapytają serwis w Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy przy myciu pompy nie rozłączyła się czujka temperatury. Może się poluzowało. Brzeczka faktycznie stygnie? Czy tylko komputer tak myśli?

A z innej beczki. Jak drobno śrutujecie śłody? Czy te fontanny nie powstają dlatego, że wszystko jest za bardzo zbite? Filmu nie widziałem bo mam wszystko poblokowane. Tylko się domyślam. Z opisu rozumiem tylko, że albo jest jakieś przewężenie za pompą albo słód jest za bardzo zbity. I stąd wysokie ciśnienie.to 

Miałem gejzery przy luźnym śrutowaniu (nie dociśnięta śruba śrutownika w ogóle).  To chyba nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko zapytałem. W instrukcji jest napisane, że to może być przyczyną. Mi się to nie przytrafiło.

Przyczyną powstawania fontanny brzeczki jest zbyt drobno ześrutowany słód. Trzeba śrutować "grubiej".

 

Zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak tylko zapytałem. W instrukcji jest napisane, że to może być przyczyną. Mi się to nie przytrafiło.

Przyczyną powstawania fontanny brzeczki jest zbyt drobno ześrutowany słód. Trzeba śrutować "grubiej".

 

Zdrowia

 

Śrutuję w zasadzie cały czas tak samo, także to dość wątpliwa hipoteza, ale ok, przy piątkowym warzeniu ześrutuję grubiej i zobaczymy. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! to i ja zapytam ,mam mały albo duży problem z moim klonem .

Załączam pompę i przez kilkanaście sekund brzeczka przepływa ładnie a po chwili coraz słabiej , wyłączenie na chwilę pompy pomaga płynie ładnie ale po chwili to samo .

Przy następnej warce  podłączyłem falownik żeby regulować obroty pompy ,zmniejszyłem zasyp na 16 kg i jest dużo lepiej ale nadal przepływ brzeczki jest za mały , czy przyczyną może być zbyt gęste sito górne ? szczeliny 0,7mm czy problem może być śrutowanie ? kupuję zawsze ześrutowane w hb.

Pozdrawiam siwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

mam kilka pytań do użytkowników Braumaistra

1-jak jest z wydajnością skoro nie wysładza się-proszę o przykład ile L , blg ,kg

2-na początku wypływa mętna brzeczka,która potem filtruje się na dolnym sicie-czy to po wyjęciu kosza i ociekaniu trafia do brzeczki?

W grainfather ten problem nie występuje,bo przepływ brzeczki jest w drugą stronę

 

Użytkownikiem Braumeistra jestem od dwóch lat i uwarzyłem na tym sprzęcie prawie 80 warek. Uważam , że na tym sprzęcie spokojnie można warzyć warki 20 litrowe o ekstrakcie do 17BLG (stosuję zasyp maks.  do 7 kg.) a z dodatkiem cukru prawie wszystkie piwa belgijskie i II AIPY . Warki  lżejsze 12-13 BLG, zasyp około 5,5 - 5,8 kg. warzę 25 litrowe. Oczywiście bez wysładzania byłoby to niemożliwe. Przy warkach "lżejszych", 25 litrowych wysładzam 9 litrami wody a  przy warkach "mocniejszych", 20 litrowych wysładzam 5 litrami wody. Jaka jest wydajność to nie jestem w stanie  napisać , ponieważ nie liczę. Piwa wychodzą bardzo klarowne, pomimo nie stosowania fermentacji cichej. Cichą fermentację  stosuję tylko podczas chmielenia na zimno. Przez ostatnie 2 lata wróciłem do tradycyjnego gara dwukrotnie podczas warzenia RISa ale generalnie z powodu wygody nie wyobrażam sobie życia bez Braumeistra :-). 

 

Ja sypałem max 6,5 kg, ale wierzę że do 7 kg się zmieści.

Możesz napisać w jaki sposób ważysz lżejsze warki po 25 l? Zalewasz zgodnie z instrukcją ok 23 l na początku i potem wysładzasz do 27-28? Pytam, bo kosz ze słodem i uszczelką już przy 22-23l w trakcie wysładzania się styka z lustrem brzeczki (teoretycznie można go zawiesić pewnie wyżej, coś pokombinować). A jak się zlewa po chłodzeniu i to tak ok 1-2 l zostaje z chmielem na dnie. Ja nawet nie filtruję przy zlewaniu, bo wszystko opada ładnie poniżej kranu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

mam kilka pytań do użytkowników Braumaistra

1-jak jest z wydajnością skoro nie wysładza się-proszę o przykład ile L , blg ,kg

2-na początku wypływa mętna brzeczka,która potem filtruje się na dolnym sicie-czy to po wyjęciu kosza i ociekaniu trafia do brzeczki?

W grainfather ten problem nie występuje,bo przepływ brzeczki jest w drugą stronę

 

Użytkownikiem Braumeistra jestem od dwóch lat i uwarzyłem na tym sprzęcie prawie 80 warek. Uważam , że na tym sprzęcie spokojnie można warzyć warki 20 litrowe o ekstrakcie do 17BLG (stosuję zasyp maks.  do 7 kg.) a z dodatkiem cukru prawie wszystkie piwa belgijskie i II AIPY . Warki  lżejsze 12-13 BLG, zasyp około 5,5 - 5,8 kg. warzę 25 litrowe. Oczywiście bez wysładzania byłoby to niemożliwe. Przy warkach "lżejszych", 25 litrowych wysładzam 9 litrami wody a  przy warkach "mocniejszych", 20 litrowych wysładzam 5 litrami wody. Jaka jest wydajność to nie jestem w stanie  napisać , ponieważ nie liczę. Piwa wychodzą bardzo klarowne, pomimo nie stosowania fermentacji cichej. Cichą fermentację  stosuję tylko podczas chmielenia na zimno. Przez ostatnie 2 lata wróciłem do tradycyjnego gara dwukrotnie podczas warzenia RISa ale generalnie z powodu wygody nie wyobrażam sobie życia bez Braumeistra :-). 

 

Ja sypałem max 6,5 kg, ale wierzę że do 7 kg się zmieści.

Możesz napisać w jaki sposób ważysz lżejsze warki po 25 l? Zalewasz zgodnie z instrukcją ok 23 l na początku i potem wysładzasz do 27-28? Pytam, bo kosz ze słodem i uszczelką już przy 22-23l w trakcie wysładzania się styka z lustrem brzeczki (teoretycznie można go zawiesić pewnie wyżej, coś pokombinować). A jak się zlewa po chłodzeniu i to tak ok 1-2 l zostaje z chmielem na dnie. Ja nawet nie filtruję przy zlewaniu, bo wszystko opada ładnie poniżej kranu..

 

Wydajność liczona w BeerSmith 2, trzy ostatnie warki:

22l., 11,5 blg, 4,4 kg zasypu - 77,3 wydajność

22/15/6 - 75,9

23/13,5/5,2 - 82,6

średnia z 10 ostatnich warek 78.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

 

 

mam kilka pytań do użytkowników Braumaistra

1-jak jest z wydajnością skoro nie wysładza się-proszę o przykład ile L , blg ,kg

2-na początku wypływa mętna brzeczka,która potem filtruje się na dolnym sicie-czy to po wyjęciu kosza i ociekaniu trafia do brzeczki?

W grainfather ten problem nie występuje,bo przepływ brzeczki jest w drugą stronę

 

Użytkownikiem Braumeistra jestem od dwóch lat i uwarzyłem na tym sprzęcie prawie 80 warek. Uważam , że na tym sprzęcie spokojnie można warzyć warki 20 litrowe o ekstrakcie do 17BLG (stosuję zasyp maks.  do 7 kg.) a z dodatkiem cukru prawie wszystkie piwa belgijskie i II AIPY . Warki  lżejsze 12-13 BLG, zasyp około 5,5 - 5,8 kg. warzę 25 litrowe. Oczywiście bez wysładzania byłoby to niemożliwe. Przy warkach "lżejszych", 25 litrowych wysładzam 9 litrami wody a  przy warkach "mocniejszych", 20 litrowych wysładzam 5 litrami wody. Jaka jest wydajność to nie jestem w stanie  napisać , ponieważ nie liczę. Piwa wychodzą bardzo klarowne, pomimo nie stosowania fermentacji cichej. Cichą fermentację  stosuję tylko podczas chmielenia na zimno. Przez ostatnie 2 lata wróciłem do tradycyjnego gara dwukrotnie podczas warzenia RISa ale generalnie z powodu wygody nie wyobrażam sobie życia bez Braumeistra :-). 

 

Ja sypałem max 6,5 kg, ale wierzę że do 7 kg się zmieści.

Możesz napisać w jaki sposób ważysz lżejsze warki po 25 l? Zalewasz zgodnie z instrukcją ok 23 l na początku i potem wysładzasz do 27-28? Pytam, bo kosz ze słodem i uszczelką już przy 22-23l w trakcie wysładzania się styka z lustrem brzeczki (teoretycznie można go zawiesić pewnie wyżej, coś pokombinować). A jak się zlewa po chłodzeniu i to tak ok 1-2 l zostaje z chmielem na dnie. Ja nawet nie filtruję przy zlewaniu, bo wszystko opada ładnie poniżej kranu..

 

Wydajność liczona w BeerSmith 2, trzy ostatnie warki:

22l., 11,5 blg, 4,4 kg zasypu - 77,3 wydajność

22/15/6 - 75,9

23/13,5/5,2 - 82,6

średnia z 10 ostatnich warek 78.

 

Cześć

Dziś warzę risa 25 blg 15 litrów, 7 kg. zasypu w tym 10% płatków. Na razie idzie dość ciężko ale idzie :) Myślę, że na granicy wydajności pompy :) wlałem 23 l. na start wysłodzę 9 l. Ciekawe jak będzie szło wysładzanie przy tym zasypie??

To moje pierwsza taka treściwa warka  ;)

Pozdrawiam.

 

post-13579-0-16703000-1466942753_thumb.jpg

Edytowane przez Wobor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! to i ja zapytam ,mam mały albo duży problem z moim klonem .

Załączam pompę i przez kilkanaście sekund brzeczka przepływa ładnie a po chwili coraz słabiej , wyłączenie na chwilę pompy pomaga płynie ładnie ale po chwili to samo .

Przy następnej warce  podłączyłem falownik żeby regulować obroty pompy ,zmniejszyłem zasyp na 16 kg i jest dużo lepiej ale nadal przepływ brzeczki jest za mały , czy przyczyną może być zbyt gęste sito górne ? szczeliny 0,7mm czy problem może być śrutowanie ? kupuję zawsze ześrutowane w hb.

Pozdrawiam siwy

hej ! cały czas mam ten sam problem ,zmieniłem sito na takie z otworkami okrągłymi ok 4mm średnicy + siatka , przepływ jest na początku super a po chwili lipa ,zmniejszam obroty pompie ale to nie wiele pomaga .

Jakie mogą być przyczyny takiego zapychania się ?

Pozdrawiam siwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Czy ktoś jest jakimś cudem w posiadaniu czujnika temperatury do Speidela 20l? Mój zdurniał, zapewne coś z przewodem. Nijak nie widzę, żeby to można było gdzieś zakupić. Może ktoś przypadkiem ma, albo wie czym to zastąpić? Najprościej mówiąc - chcę żeby działał :) Ktoś pomoże? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

 

witam,

 

2. Zasyp nijak nie przemieszcza się. Wydaje mi się, że przy mieszaniu w garnuszku ziarno więcej oddaje. (można próbować przerywać prace kotła co jakiś czas (programator "spaidla" pamięta w jakim etapie aktualnie się znajduje, nawet jak pozbawimy go zasilania) ale to niewiele daje)

 

 

 

Czy próbował ktoś chmielić bez siateczki? (jak pompka sobie z tym radzi ?) chmieliny nie są z byt gęste a konstrukcja pompy wydaję się powinna wytrzymać i to ale jeszcze nie próbowałem.

Jest na to prosty sposób. W środek zasypu wstaw podpórkę (u mnie to dwa pręty z nierdzewki), Na tyle długą żeby górne sito opierało się na niej a nie na zasypie. Stwarza się wolna przestrzeń dla swobodnego przemieszczania się słodów.

Granulatem zawsze chmielę bez siateczki.Żadnych problemów nie zauważyłem.Choć ostatnio pomyślałem o czymś innym, ale to w ramach eksperymentu, zerknij tu

 

czy patent z dwoma prętami podnosi Ci wydajność?

próbowałem tego wczoraj i nie widzę poprawy tego parametru...  :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć.

Znalazłem ciekawy patent, jak w 20-sto litrowym braumaistrze uwarzyć 35 l. warkę kosztem dodatkowych 2-óch godzin pracy    :naughty:

 

https://forum.braumeisters.net/viewtopic.php?f=8&t=703

 

Pozdrawiam.  :beer:

Edytowane przez Wobor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.