Skocz do zawartości

Obsługa Speidel Braumeister


dori

Rekomendowane odpowiedzi

Ale po co dezynfekować sprzęt do warzenia? Dezynfekuje się sprzęt do fermentacji a sprzęt do warzenia się myje żeby był czysty i tyle.

Tak sądzisz? Zostaw kiedyś sprzęt nie zdezynfekowany na dłużej, to piękną hodowlę pleśni sobie zorganizujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Jako że od dłuższego czasu (jak pisałem w moim wątku powitalnym) marzy mi się Speidel, pozwalam sobie odkopać temat. W kilku sklepach rzuciło mi się w oczy takie cudo: http://spiritferm.bi...acierny-30L/579

 

Wygląda na podobny koncept, a cena znacznie przyjaźniejsza. Czy ktoś się zetknął z tym sprzętem i może się podzielić wrażeniami? Warto w takie coś inwestować? (Jeśli do tego urządzenia był osobny wątek, proszę o wybaczenie - nie znalazłem).

Edytowane przez lupus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam zacieranie jest inaczej realizowane. Nie ma wewnętrznego kosza zasypowego gdzie następuje cyrkulacja tylko realizowana jest w worku zaciernym. Na ile to skuteczne nie wiem, może ktoś się skusił na to urządzenie i się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to jest chyba coś bardziej na kształt BIAB (Brew In A Bag). :) Jednak z mojego punktu widzenia główne zalety Speidla, czyli regulacja temperatury i znacznie krótsza filtracja (wystarczy wyjąć i odsączyć worek) tu także występują. Gdyby to ustrojstwo dawało dobre rezultaty, byłbym nim zainteresowany. Zastanawiam się tylko czy dałoby się warzyć różne style piwa i czy dałoby się na przykład uwarzyć witbiera (jeśli już miałbym wydać taką sumę, nie chciałbym zbyt wielu ograniczeń ;) ). Zdaję sobie sprawę, że przy klasycznej filtracji i wysładzaniu miałbym większą wydajność (chyba, niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę), ale akurat zmniejszoną wydajność byłbym w stanie zaakceptować, natomiast jakieś duże ograniczenia "stylistyczne" już niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Prośba do użytkowników kociołków Speidel Braumeister posiadających odchmielacz http://www.browamato...przedm=22870921 o opinie czy warto go zakupić?

Zapytaj Lewatywę, robi fajne zabawki.

 

Polecam również użytkownika lewatywa8.

Szybkie, profesjonalne, porządne i ekspresowe wykonanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba do użytkowników kociołków Speidel Braumeister posiadających odchmielacz http://www.browamato...przedm=22870921 o opinie czy warto go zakupić?

 

Według mnie raz to jest za drogie dwa nadaje się tylko do szyszki , te otwory nie odfiltrują resztek po pellecie

Kolega lewatywa8 aktualnie robi dla mnie kosz , po próbie mogę napisać jak to działa no i cena troszkę inna niż za Speidel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie raz to jest za drogie dwa nadaje się tylko do szyszki , te otwory nie odfiltrują resztek po pellecie

Czyli do niczego, szyszkę wrzucam w worku.

 

Gdyby ten odchmielacz oddzielał błoto po pellecie to by miał przewagę nad koszem bo jednak kontakt z chmielem pełniejszy dla tego ja zamówiłem kosz wąski i wysoki żeby brzeczka mogła przemywać pellet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

mam kilka pytań do użytkowników Braumaistra

1-jak jest z wydajnością skoro nie wysładza się-proszę o przykład ile L , blg ,kg

2-na początku wypływa mętna brzeczka,która potem filtruje się na dolnym sicie-czy to po wyjęciu kosza i ociekaniu trafia do brzeczki?

W grainfather ten problem nie występuje,bo przepływ brzeczki jest w drugą stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kilka pytań do użytkowników Braumaistra

1-jak jest z wydajnością skoro nie wysładza się-proszę o przykład ile L , blg ,kg

2-na początku wypływa mętna brzeczka,która potem filtruje się na dolnym sicie-czy to po wyjęciu kosza i ociekaniu trafia do brzeczki?

W grainfather ten problem nie występuje,bo przepływ brzeczki jest w drugą stronę

W moim klonie (50l) pierwsza warka na zestawie  słodów 12Blg wyszła 14,5Blg .Pompa robi robotę .Do  kosza wchodzi 6kg  a z nadstawką 7.5kg .   Dla uzyskania super klarownej brzeczki można początkową ilość zawrócić do wyjętego(uniesionego )kosza, ale nie ma takiej potrzeby. Piwa wychodzą klarowne .Obecnie pod koniec filtracji  stosuję lekkie wysładzanie polegające na wlaniu do cylidra ciepłej wody i to wszystko .Bardzo pomocny w tym jest refraktometr bo jest kontrola tego co leci .Według mnie  kierunek przeplywu jest bez większego znaczena. Traktuję to jako CHŁYT REKLAMOWY :P .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mam kilka pytań do użytkowników Braumaistra

1-jak jest z wydajnością skoro nie wysładza się-proszę o przykład ile L , blg ,kg

2-na początku wypływa mętna brzeczka,która potem filtruje się na dolnym sicie-czy to po wyjęciu kosza i ociekaniu trafia do brzeczki?

W grainfather ten problem nie występuje,bo przepływ brzeczki jest w drugą stronę

 

Użytkownikiem Braumeistra jestem od dwóch lat i uwarzyłem na tym sprzęcie prawie 80 warek. Uważam , że na tym sprzęcie spokojnie można warzyć warki 20 litrowe o ekstrakcie do 17BLG (stosuję zasyp maks.  do 7 kg.) a z dodatkiem cukru prawie wszystkie piwa belgijskie i II AIPY . Warki  lżejsze 12-13 BLG, zasyp około 5,5 - 5,8 kg. warzę 25 litrowe. Oczywiście bez wysładzania byłoby to niemożliwe. Przy warkach "lżejszych", 25 litrowych wysładzam 9 litrami wody a  przy warkach "mocniejszych", 20 litrowych wysładzam 5 litrami wody. Jaka jest wydajność to nie jestem w stanie  napisać , ponieważ nie liczę. Piwa wychodzą bardzo klarowne, pomimo nie stosowania fermentacji cichej. Cichą fermentację  stosuję tylko podczas chmielenia na zimno. Przez ostatnie 2 lata wróciłem do tradycyjnego gara dwukrotnie podczas warzenia RISa ale generalnie z powodu wygody nie wyobrażam sobie życia bez Braumeistra :-). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatnio mam problem z moim Bronkiem. Mianowicie niezależnie od wielkości zasypu w jednym miejscu, podczas zacierania, powstaje gejzer, który albo jest malutki i to nie przeszkadza, albo jest na tyle duży, że brzeczka wylata (uwielbiam to słowo! :beer:) na posadzkę.

Problem pierwszy raz pojawił się przy zacieraniu millda i zasypie 3,8kg. Wczoraj to samo się działo przy zasypie 4,6kg.

Ktoś miał podobny problem? Ktoś wie co się dzieje?

Tutaj film z zacierania milda: https://www.facebook.com/BrowarDomowyPiwnyUl/videos/vb.356111861154781/918568541575774/?type=3&theater

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo bajerów do braumaistera można dokupić we Włoszech. Fakt, tanio nie jest. Ale mają sita zastępcze zamiast tych druciakow oryginalnych. Filtry zwiększające objętość zasypu, whirlpool I inne gadżety.

Www.bacbrewing.com

Edytowane przez buk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gdzieś można nabyć "sita" do wersji 20l? Nie mogę pojąć jak maszyna za tyle zetów może mieć szmatki z dziurkami zamiast porządznie wykonanego sita. Ktoś? coś?

w zestawie sita są ze stalowej siatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mam problem z moim Bronkiem. Mianowicie niezależnie od wielkości zasypu w jednym miejscu, podczas zacierania, powstaje gejzer, który albo jest malutki i to nie przeszkadza, albo jest na tyle duży, że brzeczka wylata (uwielbiam to słowo! :beer:) na posadzkę.

Problem pierwszy raz pojawił się przy zacieraniu millda i zasypie 3,8kg. Wczoraj to samo się działo przy zasypie 4,6kg.

Ktoś miał podobny problem? Ktoś wie co się dzieje?

Tutaj film z zacierania milda: https://www.facebook.com/BrowarDomowyPiwnyUl/videos/vb.356111861154781/918568541575774/?type=3&theater

Też tak miałem ze dwa razy przy mniejszych zasypach. Mój sposób na to - przykrywam przykrywką i czekam aż przestanie i w końcu mija...  :)

Pewnie nierównomierne początkowe rozłożenie młóta...

Generalnie nie przejmuję się tym    ;)

Edytowane przez Wobor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy gdzieś można nabyć "sita" do wersji 20l? Nie mogę pojąć jak maszyna za tyle zetów może mieć szmatki z dziurkami zamiast porządznie wykonanego sita. Ktoś? coś?

w zestawie sita są ze stalowej siatki.

 

Teraz są. Mój model jest starutki :)

A jak starość to się psuje. Tym razem mam problem z temperaturą. Mianowicie przy gotowaniu temperatura skacze. Dochodzi do 102 stopni, następnie momentalnie szybuje w dół do 92, czas się zatrzymuje. Podgrzewa, też w moment i znowu zjeżdżalnia w dół. Gotowanie przez to trwa dużo dłużej. Co to? Czujnik? Coś poważnego?

 

Edyta: Obserwuję zacieranie i tam temperatura nie skacze. Znaczy zmienia się, ale są to odchyły po 1 stopień na + i na - względem 63 stopni, czyli w porządku.

Edytowane przez BuDeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.