Skocz do zawartości

Test taboretu gazowego IDEALGAS E312P


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Tu masz krótką wymianę zdań na temat tych taboretów:

http://www.piwo.org/topic/1069-ciekawe-aukcje-na-allegro/page__st__3760?do=findComment&comment=244384

 

Mój działa na butli 11kg i reduktorze, ale musiałem całkiem dokręcić śruby regulacyjne, żeby płomień jako tako się prezentował.

Mimo to mam wrażenie, że płomień nadal jest mniejszy niż w poprzednim taborecie 7kW. Z drugiej strony znacznie bardziej słychać gaz przepływający przez reduktor, więc pewnie zużycie i moc będzie większa.

Niestety nie testowałem jeszcze na warce. Planuję na weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem - nie testowałem jeszcze tego taboretu na warkach, poza tym ostatnio nie liczyłem ile gazu idzie... jak się kończy to wymieniam :)

Z tym używaniem butli w piwnicy to się zastanów - gaz jest cięższy od powietrza i zbiera się przy podłodze. Z

tego co kojarzę, to butli nie można używać w pomieszczeniach poniżej poziomu gruntu, bo w razie nawet niewielkiej nieszczelności butli masz gotową bombę w piwnicy :roll:

 

edit

Doczytałem, że chcesz tylko przechowywać w piwnicy. Nie zmienia to jednak faktu, że minimalnie nieszczelny zawór i tragedia murowana.

Edytowane przez lopez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby zrobienie dodatkowego wyjścia gazu z sieci i podłączanie tam taboretu na czas warzenia a później rozłączanie instalacji bo gaz mam w ryczałcie, tylko problem z taboretami jest taki, że mało który można przystosować do gazu ziemnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało który można przystosować do gazu ziemnego.

a to nie jest tak, że trzeba tylko przeliczyć i wymienić dyszę co by palnik do gazu ziemnego przystosować,

bo też od dłuższego czasu myślę nad zakupem taboretu?

Co do gazu z BP to ktoś tu już na forum pisał i wnioski są takie, że:

1. gaz z BP ma wyższą wartość kaloryczną,

2. nie trzeba nic przerabiać,

3. z butli odparowuje w całości.

4. butle z BP wymagają reduktora z BP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki taboret , z minusów jaki zauważyłem to zacinający się zaworek ale tylko jak się nagrzeje. Butla 11 kg starcza średnio na 8 warek 30l i trochę gotowania domowego ( żona jak zobaczyła o ile szybciej się na nim gotuje tak został w kuchni). Generalnie kupuj nie oglądaj się za tą cenę . Bardzo dobry współczynnik ceny do jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki taboret , z minusów jaki zauważyłem to zacinający się zaworek ale tylko jak się nagrzeje. Butla 11 kg starcza średnio na 8 warek 30l i trochę gotowania domowego ( żona jak zobaczyła o ile szybciej się na nim gotuje tak został w kuchni). Generalnie kupuj nie oglądaj się za tą cenę . Bardzo dobry współczynnik ceny do jakości.

A przy odpalaniu strzela z niego ?, widzę że nogi są odkręcane, potrzebuję zamontować sam palnik w ramie pod kegiem, nie wiem również czy długość do rozdzielacza będzie wystarczająca po ustawieniu go np. na środku gara 70 L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nic nie strzela - technika zapalania taka sama jak przy mniejszych taboretach, czyli mocno odkręcamy, czekamy 3 sek. i dopiero podpalamy.

Od centrum palnika do zaworków jest ok. 24cm a do wlotu zasilania gazem 25-26 cm. Garnek sam musisz pomierzyć ;) Ja mam 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiam się nad taboretem bo na indukcji mimo garnka 45cm szerokości 50L zagotowanie brzeczki trwa 40minut. Tylko czy taki duży garnek gdy postawię na tym taborecie to zasłoni mi kurki z gazem. Jak wtedy sterować płomieniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.