Skocz do zawartości

Tripel długa fermentacja


Srecky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam na burzliwej Tripla. Dwunasty dzień trwa ewidentna fermentacja burzliwa.

Start na 17°Blg po trzech dniach przy 15°Blg dodałem 0,5 kg cukru trzcinowego i 0,5 kg kandyzowanego białego. Moje dwie pierwsze warki na T-58 i Wyeast 1084 skończyły po odpowiednio 4 i 9 dniach. Za to ten szatan na Wyeast 3787 leci prawie 2 tygodnie i końca nie widać. Cierpliwością nie grzeszę i zaczyna mnie ów stan niepokoić. To piwo kiedyś skończy? Coś jest nie tak, czy ten typ tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Że tak spytam, przed Triplem coś robiłeś na tych drożdżach, czy poszły prosto z saszetki (kupiłeś activator czy propagator)? Generalnie dobrze jest rozruszać drożdże na czymś słabszym. Lepiej było np. zrobić Belgian Pale Ale i zebraną gęstwę użyć do Tripla. Teraz musisz się uzbroić w cierpliwość, bo zagoniłeś drożdże do bardzo ciężkiej pracy, ale THG to twardziele, powinny dać radę. Może podnieś temperaturę trochę, belgi lubią ciepełko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pozwolę sobie powrócić z pytaniem o butelkowanie.

Tripel wystartowany 19.12, a od 10.01 na lekko wymuszonej cichej. Dzisiaj prezentuje 3°Blg. I mimo, że to już bardzo mocny zjazd z Blg początkowego (17 + kilo cukru) to jednak cały czas jakby gazuje w balonie, co chyba wskazuje na jakąś akcję. Boję się trochę granatów jednak już chętnie bym go zabutelkował. Będę wdzięczny za radę doświadczonej braci piwnej co robić. Jeszcze czekać czy lać w butle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jacer. Poleję do butelek. Dużo czasu spędzam na samouczeniu, szperaniu i czytaniu, jednak żadne wcześniejsze piwa tak się nie zachowywały jak ten Tripel, który sprawia wrażenie jakby jeszcze chciał coś dojeść - stąd moje wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie bym butelkował' date=' tylko jak jacer napisał, nie przedobrzyć z cukrem czy tam inną glukozą[/quote']

No właśnie... Ma być "Mocne nagazowanie" - planuję 3,5g glukozy na butelkę - będzie OK?

Ja daję zazwyczaj 2,4gcukru /0,5l, w końcu to tripel i ma długo leżakować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... Ma być "Mocne nagazowanie" - planuję 3' date='5g glukozy na butelkę - będzie OK?[/quote']

Ja daję zazwyczaj 2,4gcukru /0,5l, w końcu to tripel i ma długo leżakować

No właśnie "długo" to znaczy ile?

Edytowane przez Jacki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie przerażajcie adeptów piwowarstwa (szczególnie tych niecerpliwych).

Tripel wcale nie musi czekać aż tak długo aby był smaczyny. To prawda, że należy mu dać trochę więcej czasu niż pszenicy ale już po 2-3 miesiącach potrafi być bardzo smaczny.

Swoją drogą po 5-6 też jest wyśmienity :)

 

 

Pozdrawiam,

 

ps. Duvel jest wypuszczany do sprzedaży trochę ponad 6 tygodni od zabutlelkowania i będzie to mniej więcej 10 tygodniu od rozpoczęcia warzenia.

 

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki pracuje, to go zostaw w spokoju, mój zszedł do 2 Blg z 20.

Hmmm... Poszedł do butelek. Najwyżej będziemy odgazowywać. :)

Tym czasem Wasze zdrowie Milk Stoutem butelkowanym 29.01! Przedni, jestem pod samo-wrażeniem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat Tripla wraca jak bumerang...

Po 3 dniach od butelkowania zajrzałem do jednej butelki 0,3 - testowo.

Piwo jest dramatycznie słodkie, tak jak by pić brzeczkę przed fermentacją. Dodam, że ewidentnie ma 3°Blg (na czystej wodzie mam wskazanie jakieś -0,5).

Zacierane 40 min w 62°C i 30 min w 72°C.

Będę wdzięczny za informację czy wg Waszego doświadczenia ten smak się jakoś poukłada? Czy zostaniemy w stylu miodu pitnego? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Łukasz.

Tripel potrzebuje czasu a po 3 dniach, to chyba jeszcze nawet cały cukier nie został przerobiony na "bąbelki". Z czasem się ułoży. Jak odfermentował do 3 blg, to nie powinien być bardzo słodki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zakończenia refermentacji to jeszcze daleko. Ale piwo nie jest "trochę" słodkie. Smakuje jakbym dodał 5kg cukru do butelek...

No pożyjemy, zobaczymy. Na długi, majowy weekend będzie jak znalazł. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.