Skocz do zawartości

lekkie piwo belgijskie i drożdże


Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem o co chodzi z piwami belgijskimi.poza witem nie piłem żadnego i chciałem spróbować.

kompletnie nie interesują mnie piwa mocne,chciałem zrobić jakieś lekkie piwo (tak do 11- 12 blg),zacierać na słodko i zadać drożdże belgijskie ,no i tu pytanie ;jakie z tych dostępnych ? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekkie i belgijskie? Nie występują takie w przyrodzie ;)

No jak nie? A piwo Dori? Tj. Belgian Pale Ale.

Dori robiła na WLP550 Belgian Ale. Chyba to samo co 3522 Belgian Ardennes - na tych robiłem rok temu kilka warek i mogę polecić.

 

Ale chyba muszę się zgodzić, że prawdziwe belgi to tak od 16°Blg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestuj przepis Dori o którym pisał Stasiek, moja wersja właśnie "bluka" obok ;)

Zapachy z fermentora super, drożdże Wyeast Belgian Ale. Wcześniej robiłem piwka na Trappistach i też są fajne. Najsłabsze piwo na THG miało co prawda 15°Blg (coś jak pszeniczny koźlak ale na belgijskich drożdżach) ale myślę, że lżejsza wersja też by była super. Przynajmniej dla kogoś komu takie aromaty odpowiadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

BPA zrobione w dolnej granicy stylu,teraz chciałbym jakieś ciemne,szukam i nic nie znajduje (jakiś przepis na ciemne belgijskie piwo),czy jak zrobię dosyć mocne (jak dla mnie),myślę o 15-16 blg z duża ilością słodów karmelowych (może zasyp na jakiegoś portera),to czy drożdże ale belgijskie(takie kupiłem) będą pasować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...teraz chciałbym jakieś ciemne,szukam i nic nie znajduje (jakiś przepis na ciemne belgijskie piwo),czy jak zrobię dosyć mocne (jak dla mnie),myślę o 15-16 blg z duża ilością słodów karmelowych (może zasyp na jakiegoś portera),to czy drożdże ale belgijskie(takie kupiłem) będą pasować ?

Spróbuj może coś podobnego do dubbla, tylko o ekstr. początkowym takim jak chcesz.

Właśnie dziś będę butelkował "Belgijską brunetkę" 13°Blg o składzie:

 

pilzeński - 3000g

monachijski I - 500g

Abbey Malt - 300g

Carabelge - 300g

Cararoma - 200g

Specjal B - 250

płatki jęczmienne - 200g

 

Do tego 25g marynki, 15g lubelskiego i 10g cascade.

 

Drożdże Wyeast Belgian Abbey.

 

Jak wyszło się okaże za jakiś czas. :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyszło się okaże za jakiś czas. :smilies:

Będzie to dość długi czas. Nasze piwo z dużym udziałem słodów karmelowych ciemnych zaczęło być pijalne po roku leżakownia. ( nasza warka 21 )

 

goroncopozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

no i zrobiłem 6 warek,najmocniejsze miało 15 blg,masa karmelowego,leży nieruszane,zapomniałem o nim,zrobiłem też pal ale,ale w dolnej granicy,coś koło 11blg i po 3 misiącach można pić z przyjemnością,jest pełne w smaku (zacierane na słodko),ma zapach raczej słodowy,od drożdżowy czuć jakimiś przyprawami;cynamon i goździki-coś jak szarlotka trochę.ponoć czuć jeszcze banany,ale ja tego nie czuje.

zrobiłem też 2 wity (wyszły lepsze niż na dedykowanych i suchych) i dwa poza stylowe,raczej karmelowe,jedno jeszcze nie da się pić(karmele się przeżerają),drugie jak najbardziej i oba są super lekkie,tak 10-11 blg .

 

użyłem Wyeast Belgian Ale,nie powaliły mnie,ale zawsze to jakaś odmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.