Skocz do zawartości

mech irlandzki


jarekm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy mech irlandzki rehydratyzujecie ?

Nigdy nie słyszałem o rehydratyzowaniu mchu irlandzkiego przy warzeniu piwa. Po prostu wsyp łyżeczkę suchego mchu irlandzkiego razem z chmielem aromatycznym pod koniec warzenia, tj. ok. 10-20 min przed końcem gotowania.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy mech irlandzki rehydratyzujecie ?

Nigdy nie słyszałem o rehydratyzowaniu mchu irlandzkiego przy warzeniu piwa. Po prostu wsyp łyżeczkę suchego mchu irlandzkiego razem z chmielem aromatycznym pod koniec warzenia' date=' tj. ok. 10-20 min przed końcem gotowania.[/quote']

W HB, BA i CP wyraźnie w instrukcji żeby rehydratyzować, to jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że w Polsce większe sklepy piwowarskie zalecają rehydratowanie, a w Stanach większość po prostu wsypuje suchy mech do gotowania. Rehydratowanie na pewno nie zaszkodzi, ale czy jest konieczne albo nawet lepsze niż wsypywanie suchego mchu? Tego nie wiem.

 

PS. Trochę nie na temat:

Inna sprawa, to czy słowo "rehydratowanie", czy "rehydratyzowanie" to na pewno po polsku? Pytam się, bo po polsku to brzmi dziwnie i nie znalazłem tego wyrażenia w słowniku.

W angielskim "rehydration" oznacza "ponowne (re-) nawodnienie (hydration)" . Chyba w jez. polskim jest jakieś lepsze określenie na ten proces?

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że w Polsce większe sklepy piwowarskie zalecają rehydratowanie, a w Stanach większość po prostu wsypuje suchy mech do gotowania. Rehydratowanie na pewno nie zaszkodzi, ale czy jest konieczne albo nawet lepsze niż wsypywanie suchego mchu? Tego nie wiem.

Pewno konieczne nie jest, ale , jak zauważyłeś, na pewno nie zaszkodzi.

Przypuszczalnie praktyka rehydratowania stąd, że w przeszłości wodne wyciągi z mchu irlandzkiego były stosowane także w piwnicy, jako element wspomagający skuteczność klarowania piwa przez karuk, czy inne białkowe środki klarujące.

 

 

PS. Trochę nie na temat:

Inna sprawa, to czy słowo "rehydratowanie", czy "rehydratyzowanie" to na pewno po polsku? Pytam się, bo po polsku to brzmi dziwnie i nie znalazłem tego wyrażenia w słowniku.

W angielskim "rehydration" oznacza "ponowne (re-) nawodnienie (hydration)" . Chyba w jez. polskim jest jakieś lepsze określenie na ten proces.

No właśnie dwa słowa: "ponowne nawodnienie" można zastapić jednym, zapożyczonym z lepszego pod względem zwięzłości języka angielskiego: "rehydratacja" (ale nie "rehydratyzacja"!)

 

W polskiej literaturze chemicznej od dawna zgodnie koegzystują sobie "wodzian" i "hydrat"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sprawdzić czy to tylko ja w Stanach wrzucam suchy mech irlandski do warki, czy może inni robią to inaczej i okazało się że wszyscy używają mech na sucho : http://www.homebrewtalk.com/f12/irish-moss-rehydrate-not-214770/

 

 

 

No właśnie dwa słowa: "ponowne nawodnienie" można zastapić jednym, zapożyczonym z lepszego pod względem zwięzłości języka angielskiego: "rehydratacja" (ale nie "rehydratyzacja"!)

 

W polskiej literaturze chemicznej od dawna zgodnie koegzystują sobie "wodzian" i "hydrat"

Może lepiej by było ?rehydration - rehydracja? zamiast ?rehydratacja?, podobnie jak jest w:

"communication - komunikacja" , (nie ?komunikatacja?)

"reperation - reperacja" (nie ?reperatacja?)

"transportation - transportacja" (nie ?transporatacja?)

 

 

Nawodnienie brzmi chyba calkiem naturalnie :-)

zgadzam się! :) :)

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Może lepiej by było ?rehydration - rehydracja? zamiast ?rehydratacja?

...

Niemniej jednak mówi się rehydratyzowany a nie rehydrowany co automatycznie pociąga za sobą tworzenie słowa rehydratyzacja. No i bądź tu człowieku mądry ;), słowo rehydratacja jest według mnie niepoprawne. Namówmy Prof. Miodka na warzenie piwa to nam pomoże :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sprawdzić czy to tylko ja w Stanach wrzucam suchy mech irlandski do warki, czy może inni robią to inaczej i okazało się że wszyscy używają mech na sucho : http://www.homebrewtalk.com/f12/irish-moss-rehydrate-not-214770/ ...

Dla Ciebie i Twoich amerykańskich interlokutorów cytat z książki "Homebrewing Vol. 1" Al Korzonas (Sheaf & Vine, Palos Hills Illinois, 1997) str. 105:

 

The Irish Moss should be rehydrated in a cup of clean water for 12-24 hours and then added in the last 15 minutes of the boil. If you forgot to rehydrate it, go ahead and use it dry, but it will make a much bigger difference if you rehydrate it first.

 

Korzonas zadał sobie godny szacunku trud eksperymentowania w tej materii, a podobne wnioski wcześniej wyciągnął niejaki George Fix.

 

Co do tłumaczenia na polski słowa "rehydration" nie ma co kombinować. Wystarczy zajrzeć do naukowo-technicznego słownika angielsko-polskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Irish Moss should be rehydrated in a cup of clean water for 12-24 hours and then added in the last 15 minutes of the boil. If you forgot to rehydrate it, go ahead and use it dry, but it will make a much bigger difference if you rehydrate it first.

 

Korzonas zadał sobie godny szacunku trud eksperymentowania w tej materii, a podobne wnioski wcześniej wyciągnął niejaki George Fix.

Ja zawsze namaczałem, ale żeby aż 12 godzin? Zwykle 3-4 godziny maksymalnie, a i tak robi się z tego galareta.

 

Dobra, następnym razem nastawię dzień wcześniej. Co mi szkodzi? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.