Skocz do zawartości

piwniczka


rudi1973

Rekomendowane odpowiedzi

Widzialem nie jedne (fundamenty)lane przez (fachowcow) masakra.Sam nie zatrudnialem zadnego .

No to ja na szczęście mam lepsze doświadczenia związane z fachowcami. Też wolę sam wszystko zrobić niżeli ktoś ma mi coś spartolić. A doświadczenie wzięło się z własnej (rodziców) budowy, gdzie tylko pomagałem i przyglądałem się pracy murarzy. Nie zrobili wszystkiego jak należy ale dzięki mojej obecności na budowie wiem jak to się robi. Teraz wszystko sami wykańczamy począwszy od instalacji (prócz elektrycznej) do wylewek, tynków i gładzi. Ogólnie wszystko. Dlatego moje zdanie jest takie, że warto trochę znać się na budowlance a wykonanie takiej piwniczki nie będzie problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście brat jest z wykształcenia fachmanem od takiej robótki i kilka fajnych rozwiązań w domu mamy. W planach jest nawet podlewanie całego trawnika po odkręceniu jednego zaworka ;) Instalacja elektryczna sama w sobie nie jest trudna do wykonania ale największym mankamentem był rozkład sił, obciążenia, natężenia (nie wiem jak to nazwać). Dobra, koniec rozmów o budowie bo to przecież piwne forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dla odmiany najmniej problemów na swojej budowie miałem z instalacją elektryczną. Wszystko zależy od tego, jakie mamy zainteresowania, doświadczenie. Najgorzej wspominam ocieplanie stropów i kładzenie gładzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym problemem to jest podpis i pieczątka na wniosku o załozenie licznika uprawnionej osoby. Dzwonią do mnie takie cwaniaczki, a bo szwagier zrobił, odpowiadam wtedy, to niech szwagier sie podbije na kwitach. ;);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech Ci będzie cena 150 powodzenia ja nie znalazłem,dochodzi transport,sam tego nie ogarniesz,zbrojenie,stal poszła bardzo ładnie w górę ,no i deski nie jestem rozrzutny taniej się nie da.

Edytowane przez rudi1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wyliczano cenę piwnic pod domem na poziomie 1 m kw. domu. Pewnie niewiele się w tej materii zmieniło.

Gdy wylewałem posadzkę w mym blaszaku teść namawiał mnie bym zrobił też kanał, ale jak podliczyłem koszt betonu okazało się, że wyszłoby w okolicach 2500 zł plus zbrojenia, izolacja itp. Kanał oczywiście służyłby jako piwniczka, bo piwnicy w mym bloku brak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym problemem to jest podpis i pieczątka na wniosku o załozenie licznika uprawnionej osoby. Dzwonią do mnie takie cwaniaczki, a bo szwagier zrobił, odpowiadam wtedy, to niech szwagier sie podbije na kwitach. ;);)

Notorycznie mam takie same przypadki, a jak już przyjeżdżam, oglądam i mierzę robotę "szwagrów" to włos na głowie staje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notorycznie mam takie same przypadki, a jak już przyjeżdżam, oglądam i mierzę robotę "szwagrów" to włos na głowie staje.

Nie mówcie nic o szwagrach... Mój szwagier, elektryk instalacje w mieszkaniu robił mi przez 2 miesiące... Gdy przyszło do podpisu na kwitach okazało się, że nie może dotrzeć do znajomego z uprawnieniami (albo gość nie chciał mu podpisać - czort wie). Myślałem, że zabiję gada - szwagra oczywiście. Trzeba było wziąć sprawy w swoje ręce. Całe szczęście wszystko było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym problemem to jest podpis i pieczątka na wniosku o załozenie licznika uprawnionej osoby. Dzwonią do mnie takie cwaniaczki' date=' a bo szwagier zrobił, odpowiadam wtedy, to niech szwagier sie podbije na kwitach. ;);)[/quote']

Notorycznie mam takie same przypadki, a jak już przyjeżdżam, oglądam i mierzę robotę "szwagrów" to włos na głowie staje.

Ja posiadam stosowne uprawnienia SEP D oraz E plus pieczątkę. Mateusz kładzenie gładzi czy ocieplenie stropu jest łatwą i prostą pracą. Miałem na myśli fatalne warunki ( przy szlifowaniu się pyli skóra na rękach się wysusza, wełna mineralna wszędzie włazi człowieka wszystko swędzi.) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech Ci bedzie cena 150 powodzenia ja nie znalazlem,dochodzi transport,sam tego nie ogarniesz,zbrojenie,stal poszla bardzo ladnie w gore ,no i deski nie jestem rozrzutny taniej sie nie da.

Czy masz problemy z polskimi znakami? Niejeden tu dostał minusa za pisownię, takie posty choćby najciekawsze, czyta się makabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło spacji, po prawej stronie powinieneś mieć klawisz "ALT". Wciśnij go jednocześnie z odpowiednią literką

ALT+a -> ą

ALT+s -> ś

ALT+o -> ó

itd

Jedynym wyjątkiem jest "ź"

ALT+x

Na pewno Ci się to przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przecinku dajemy odstęp klawiszem spacebar (to ten długi na dole), wtedy czyta się przejrzyście. Nie wiem jakiej przeglądarki używasz, ale mój Fire Fox podkreśla mi błędy i wyrazy, których nie ma w słowniku. Zmusza mnie w ten sposób do sprawdzenia pisowni. Nie twierdzę przecież, że nie popełniam błędów, wystarczy sprawdzić co się napisało.

Pozdrawiam.

P.S. Przez Ciebie myśl o piwniczce zagnieździła się na dobre w mojej głowie. :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.