Skocz do zawartości

Browar Włościański Strachocin Przywarka, StrachotAle


kopyr

Rekomendowane odpowiedzi

Piana: obfita, biała, oblepia szkło.

Kolor: miodowo-złoty.

Wysycenie: dość wysokie, za wysokie jak na ten styl. Gryzące.

Zapach: estrowy, nieco rozpuszczalnikowy, jest też trochę chmielu.

Smak: goryczka średnia, nieco palący, grzejący alkohol, taki posmak jak w zbyt zasadowej wodzie, czasem tak mam w moich jasnych piwach.

 

Generalnie takie sobie piwo, jak na ten browar, to jedno ze słabszych. :) Poważnych wad nie ma. Ot przegazowanie, trochę uciekła chyba temp. fermentacji, stąd ten rozpuszczalnik i grzejący alkohol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomku za subtelną recenzję, ale przecież prawdziwa cnota krytyk się nie boi:)

Wracając do tematu to odsyłam do lektury BJPC 2008 PL 14C gdzie, "długa, pozostająca goryczka" i

"średnio wysokie nagazowanie może się łączyć by zapewnić ogólne wytrawne odczucia w obecności słodowej słodkości.

Gładkie alkoholowe rozgrzanie." Oj, przespało się Tomku ten wątek na kursie , przespało.;)

Spośród kilkunastu konsumentów tego piwa ( były tylko zarzuty do zbyt nadmiernej goryczy), jesteś jedynym,

któremu to piwo nie podeszło, ale przecież nie ma takiego piwa , które smakowałoby wszystkim:)

Tylko dlatego określiłem to piwo jako "double"(20°Blg ), a nie "imperial", ponieważ, w mojej ocenie ,na to określenie ciut mu brakowało.

Mam w chłodni jeszcze kilka butelek "prawdziwego" Imperiala IPA (23°Blg ), gdzie " absurdalnie mocna goryczka" (nawet mi wykrzywia gębę) w połączeniu z bardzo "umiarkowanym"

nagazowaniem mogłoby zadowolić Twoje sensoryczne odczucia.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim popełniłem jeden błąd, a mianowicie nie zerknąłem na rozpiskę stylów, którą mi dałeś. :rolleyes: To by mnie może uchroniło przed sporym sponiewieraniem nad ranem. ;) Piwo poprawione jeszcze 3 moimi sprawiło, że ranek był bardzo ciężki. No i nic mi się nie zgadzało, bo nigdy nie było tak ciężko po 4 piwach (no chyba, że jakiś mógotrzepowych koncernach). Także mam za swoje i kajam się, że Double IPA oceniałem jak jakiegoś bezstylowca, czy też pale ale. :o

 

Ale i tak uważam, że goryczki było za mało. ;)

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Godny pozazdroszczenia porządek w archiwum ;)

Dedukcja drogi Watsonie. ;) Skoro ta fotka jest wykonana wcześniej, a w notatniku to piwo jest opisane przed tym, to musi być to. :okey: Choć tu akurat było łatwo, bo jest nazwa na krawatce.

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.